sumo

Artykuły - Sumo (6)

 • Ciążący problem sumo. Rekordzista ważył prawie 300 kilogramów

  Ciążący problem sumo. Rekordzista ważył prawie 300 kilogramów

  Zdrowie w sporcie powinno być elementarną cząstką codziennej drogi do osiągania upragnionych rezultatów. Powinno, bo jak się okazuje, są dyscypliny, w których zawodnicy narażają swoje zdrowie, stając się coraz cięższymi. Statystyki japońskich specjalistów głoszą, że zapaśnicy najwyższej ligi sumo ważą średnio 160 kilogramów, czyli o 15 więcej niż trzy dekady temu.
 • ​Media: 20 zawodników sumo uratowało tonącą kobietę

  ​Media: 20 zawodników sumo uratowało tonącą kobietę

  Dwudziestu zawodników sumo uratowało przed utonięciem 30-letnią kobietę, która wpadła do Zatoki Tokijskiej - poinformowały japońskie media, powołując się na policyjne źródła. Trenujący w pobliżu sportowcy zostali wysłani na pomoc przez swojego mistrza.
 • Polscy sumocy szukają pieniędzy na wyjazd na mistrzostwa Europy

  Polscy sumocy szukają pieniędzy na wyjazd na mistrzostwa Europy

  Ciężko wypracowane sukcesy młodych zawodników sumo z UKS Samson Kobylin przyniosły aż 11 powołań do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Estonii. Sportowcy udowodnili już, że medalami europejskiego czempionatu potrafią wypełnić worek. Teraz w realizacji sportowych marzeń może im przeszkodzić brak pieniędzy.
 • Polakom niewiele brakuje do... zawodników sumo

  Polakom niewiele brakuje do... zawodników sumo

  Współcześni ludzie nieświadomie stosują model odżywiania i treningu zawodników sumo. Sumici zaczynają dzień od treningu na czczo, następnie spożywają małą przekąskę, udają się na drzemkę, po której znów trenują i dopiero wieczorem zjadają swój główny, syty posiłek.
 • To seksistowski przekaz ukryty w męskich spodniach!

  To seksistowski przekaz ukryty w męskich spodniach!

  Czy zdarzyło ci się kiedyś obrazić twoją kobietę tym, co masz w spodniach, a konkretniej seksistowską metką z przepisem prania? W dzisiejszym świecie zdarzają się tak niedorzeczne przypadki. Zapraszamy na nasz krótki przegląd metkowo-odzieżowej twórczości.
 • Domowy trening ogólnorozwojowy

  Domowy trening ogólnorozwojowy

  Trening ogólnorozwojowy to forma, która sprawdzi się u początkujących, a także w sytuacji, kiedy wracamy do aktywności po dłuższej przerwie lub kontuzji. Wszechstronnie rozwija ciało i może być stosowany w okresach przygotowawczych w lekkiej atletyce, sportach drużynowych czy sportach siłowych.

Filmy - Sumo (3)

 • Psi zawodnik sumo. Strój, który rozbroi każdego

  Jeśli nadal szukacie stroju na Halloween dla swojego psa, to może być idealna inspiracja. Przebrany za zawodnika sumo pupil na pewno skradnie serca wszystkich na imprezie. (STORYFUL/x-news)
 • Kobiety w świecie sumo

  Chociaż przywykliśmy uważać sumo za sport zarezerwowany dla mężczyzn o słusznych gabarytach, w Japonii z roku na rok przybywa kobiet, które uprawiają te starożytne zapasy. Chociaż nie wolno im walczyć na świętej arenie Kokugikan w Tokio, mogą brać udział w amatorskich zawodach. Główne wyzwania, jakie stoją przed zapaśniczkami, to walka ze stereotypami i niełatwa integracja z wybitnie męskim światem sumo. Uprawianie tego sportu wiąże się również ze sporym ryzykiem kontuzji, zwłaszcza gdy sparingpartnerami kobiet są panowie. - Zderzenie z przeciwnikiem jest najtrudniejsze. Boli, ale inaczej nie masz co marzyć o zbudowaniu siły - przyznaje Sayaka Matsuo, która po raz pierwszy stanęła na ringu już jako 5-latka. Dziś sumo jest jej pasją i istotą jej życia.
 • Tak biegają napompowane grubasy!

  Jak co roku, w londyńskim Battersea Park odbył się charytatywny Bieg Sumo. Jego uczestnicy rywalizują na dystansie 5 km w nadmuchiwanych kostiumach sumo. Impreza trafiła nawet do Księgi Rekordów Guinnessa jako wydarzenie gromadzące rekordową liczbę osób poprzebieranych w kostiumy japońskich zapaśników.