sukces

Artykuły - Sukces (61)

 • Co drugi manager skutecznie poprowadzi firmę do sukcesu

  Co drugi manager skutecznie poprowadzi firmę do sukcesu

  Co drugi manager skutecznie poprowadzi firmę do sukcesu, jeśli otrzyma odpowiednie narzędzia. O tym jak rozwijać biznes w świecie nowych technologii dowiemy się podczas 12. edycji infoShare, 22-23 maja w Gdańsku. Na siedmiu scenach konferencji kluczowi spikerzy z całego świata opowiedzą m.in. o innowacjach w biznesie, technologii blockchain, automatyzacji procesów sprzedaży i content marketingu.
 • Komu zawdzięczamy sukces w VAT. Czy na pewno tylko urzędnikom Ministerstwa Finansów i skarbówki?

  Komu zawdzięczamy sukces w VAT. Czy na pewno tylko urzędnikom Ministerstwa Finansów i skarbówki?

  W ubiegłym roku z tytułu podatku od towarów i usług do kasy państwa wpłynęło rekordowe 156,8 mld zł - o ponad 30 mld więcej niż w 2016 i jednocześnie o 13,3 mld zł więcej, niż zapisano w ustawie budżetowej. Rząd przekonuje, że ten sukces należy przypisać urzędnikom Ministerstwa Finansów i skarbówki. Ale czy na pewno tylko im? Uszczelnienie faktycznie poprawiło dochody z podatku, choć nie tak mocno, jak chwali się fiskus. - Odpowiada ono za 12,5 mld zł wpływów ekstra - szacuje Credit Agricole.
 • Analitycy: Jeronimo ma środki by przejmować. Chce powtórzyć sukces Biedronki na innym rynku

  Analitycy: Jeronimo ma środki by przejmować. Chce powtórzyć sukces Biedronki na innym rynku

  Zdaniem analityków DM PKO BP, dynamika wzrostu sprzedaży sieci Biedronka wyhamuje już w drugim półroczu tego roku oraz jeszcze silniej w 2018 roku. Będzie to efekt między innymi wysokiej bazy, po kilku kwartałach dużych wzrostów. Zmniejszy się także liczba nowych otwarć w sieci - rocznie będzie ich nie więcej niż 70. Analitycy spodziewają się ponadto, że grupa Jeronimo Martins będzie posiadać wystarczająco dużo gotówki, by przejmować w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
 • ​Wiara ważniejsza niż sukces. Wyniki badania "Znaczenie wartości w życiu zawodowym"

  ​Wiara ważniejsza niż sukces. Wyniki badania "Znaczenie wartości w życiu zawodowym"

  Jakimi wartościami warto się kierować, aby osiągnąć sukces? Wyniki najnowszego badania Okaeri Consulting i Human Graph na temat znaczenia wartości w życiu zawodowym pokazują, że wbrew dość powszechnej opinii, w miejscu pracy i w prowadzeniu firmy warto kierować się czymś więcej niż ambicjami i zyskiem. Wyższe wartości, w tym wartości religijne są istotne, zarówno dla pracodawców jak i pracowników.
 • Tauron: Sukces w pozyskiwaniu finansowania

  Tauron: Sukces w pozyskiwaniu finansowania

  Tauron pozyskał nowe źródło finansowania w postaci programu emisji obligacji na łączną kwotę 6,27 mld zł z gwarantowanym objęciem przez banki. Do dzisiaj najwięksi emitenci obligacji korporacyjnych to: PGNiG 2,5 mld zł, TPE 1,75 mld, PKO BP 1,6 mld, Multimedia Polska 1,38 mld zł, PGE 1 mld zł.
 • W poszukiwaniu wzoru na sukces

  W poszukiwaniu wzoru na sukces

  - Kiedy trzymasz w ręku młotek, każdy problem będzie wyglądać jak gwóźdź. Dlatego jeśli próbujesz znaleźć jakieś rozwiązanie, odejdź od znanych ci narzędzi i spójrz na dany problem z innej strony. Wszyscy biegną w prawo, a ty spróbuj pójść w lewo - z doktorem Robertem Kozielskim*, autorem najlepszej książki ze sfery "Strategii Biznesu", rozmawia Agnieszka Czapla.
 • Chcesz odnieść sukces? Musisz mieć znajomości

  Jak wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej "O szansach młodych w III RP", czynnikiem, który w największym stopniu decyduje o sukcesie młodych ludzi, są zdaniem Polaków znajomości. Ponad 90 proc. osób jest zdania, że rozbudowana sieć kontaktów ma bardzo duży lub duży wpływ na zdobycie wysokiej pozycji w naszym kraju. Mniejsze znaczenie w tym względzie Polacy przypisują m.in. kwalifikacjom zawodowym, dobrze wykonywanej pracy, czy wykształceniu.
 • Mała firma: Sukces mimo wielkiej konkurencji

  Mała firma: Sukces mimo wielkiej konkurencji

  Sklep internetowy Answear.com w ciągu dwóch lat podbił polski rynek sprzedaży odzieży w sieci. Firma uruchamia też własne sklepy w centrach handlowych.
 • Dziś ostateczne głosowanie nad dyrektywą tytoniową. Jej zapisy to połowiczny sukces Polski

  Dziś ostateczne głosowanie nad dyrektywą tytoniową. Jej zapisy to połowiczny sukces Polski

  Parlament Europejski ostatecznie poparł w środę unijną dyrektywę tytoniową, która przewiduje m.in., że 65 proc. powierzchni opakowań papierosów zajmować będą ostrzeżenia zdrowotne. Według dyrektywy w 2020 r. z rynku w UE znikną papierosy mentolowe.

Filmy - Sukces (15)

 • To ona stoi za sukcesami Krzysztofa Piątka?

  Za sukcesami Krzysztofa Piątka stoi Paulina Procyk? 23-latek spotyka się z nią od kilku lat i jak powiedział w jednym z wywiadów, to właśnie dzięki niej zaczął inaczej podchodzić do życia i kariery. Procyk jest prawniczką, która jest aktywna na Instagramie. Tam publikuje zazwyczaj swoje stylizacje. Partnerka Piątka zachwyciła światowe media. Artykuły na jej temat pojawiły się m.in. w "The Sun" i "La Gazzetta dello Sport". (Agencja TVN/x-news)
 • Chcesz odnieść sukces? Wystarczy być...

  Codziennie wielu biznesmenów zastanawia się, jak osiągnąć upragniony sukces. - Wystarczy być optymistą, który nawet w ekstremalnej sytuacji wierzy, że to, co robi, ma sens – przekonuje Mariusz Pujszo. - Optymizm w biznesie jest bardzo potrzebny; wydaje mi się, że gdyby znane osoby z biznesu nie były optymistami, to tego biznesu by nie zrobiły. Trzeba wierzyć w siebie nawet w sytuacji bardzo ekstremalnej, w sytuacji, gdzie wydaje nam się, że wszystko straciliśmy jednak ten optymizm daje wiarę, że się podźwigniemy, że zrealizujemy swoje marzenia – mówi Mariusz Pujszo, organizator Gali „LMR2015″ (Luksusowa Marka Roku 2015) Wystarczy spojrzeć w przeszłość, aby zobaczyć, że wiele osób, które początkowo traciły wiarę w siebie, ostatecznie – dzięki optymizmowi – osiągały upragniony sukces, a ich firmy stawały się znacznie silniejsze i poważniejsze.
 • Jak żyć, aby nie odnieść sukcesu?

  Czy w dzisiejszym świecie da się żyć tak, aby nie chcieć odnieść sukcesu? – Ja wręcz uważam, że trzeba tak żyć, bo inaczej można zwariować – uważa Joanna Szczepkowska. – Jeśli robimy rzeczy najlepiej jak potrafimy, zainteresowanie mediów i nie tylko mediów samo przyjdzie, trzeba być po prostu prawdziwym – dodaje artystka.
 • Krystyna Janda: uzależniliśmy się od przyjemności i sukcesu

  Młodzi ludzie są dziś zorientowani na osobisty sukces, a co za tym idzie skoncentrowani głównie na sobie – uważa Krystyna Janda. Zdaniem aktorki, która niejednokrotnie krytykowała młodzież, młodzi ludzie stali się rozleniwieni i roszczeniowo nastawieni do rzeczywistości. – Uzależniliśmy się od przyjemności i sukcesu. Myślę, że to wszystko wpływa na to, że nie zwracamy uwagi na innych ludzi dookoła, myślimy tylko o sobie – mówi Krystyna Janda.