Styx

Artykuły - Styx (15)

 • Kerberos i Styx - nowe nazwy księżyców Plutona

  Kerberos i Styx - nowe nazwy księżyców Plutona

  Międzynarodowa Unia Astronomiczna nadała oficjalne nazwy księżycom P4 i P5 planety karłowatej Pluton.
 • Styx: Teoria wielkiego wybuchu

  Styx: Teoria wielkiego wybuchu

  "Big Bang Theory" to tytuł nowego studyjnego albumu grupy Styx. Amerykańscy rockmani na płycie sięgnęli po klasyczne utwory innych wykonawców. Pomysł nagrania całego albumu wziął się od przeróbki "I Am The Walrus" Beatlesów, która ukazała się na singlu pod koniec 2004 roku. Muzycy doszli do wniosku, że warto by było pokazać więcej piosenek swoich idoli w nowych wersjach.
 • Styx przerabia

  Styx przerabia

  Jak już informowaliśmy, amerykańska grupa rockowa Styx wzięła na warsztat słynny przebój Beatlesów "I Am The Walrus". Okazuje się, że to część większego projektu z przeróbkami, bo w planach jest cały album z nowymi wersjami rockowych klasyków.
 • Styx i Billy Bob Thornton

  Styx i Billy Bob Thornton

  Amerykańska grupa rockowa Styx sięgnęła po utwór Beatlesów "I Am The Walrus". W teledysku do tej piosenki w niewielkiej roli pojawił się dobry znajomy muzyków Styx, aktor reżyser, a także wokalista Billy Bob Thornton ("To właśnie miłość").
 • Glenn Burtnik wita w Hollywood

  Glenn Burtnik wita w Hollywood

  Glenn Burtnik, do niedawna członek amerykańskiej grupy Styx, przygotował album solowy, który nosi tytuł "Welcome To Hollywood". Jego europejska premiera odbędzie się 2 czerwca, zaś wydawcą będzie wytwórnia Atenzia Records.
 • Biografia Styx

  Biografia Styx

  "The Grand Delusion", parafraza tytułu jednego z najsłynniejszych albumów amerykańskiej grupy Styx, będzie tytułem jej nieautoryzowanej biografii, którą przygotuje amerykański dziennikarz muzyczny Sterling Whitaker. Książka ma być gotowa do końca 2004 roku.
 • Styx: Dennis DeYoung solo

  Styx: Dennis DeYoung solo

  Dennis DeYoung, wokalista, klawiszowiec i współzałożyciel amerykańskiej formacji Styx, przygotował album koncertowy, który wypełniły klasyki jego grupy, jak i kilka nagrań solowych. Płyta nosi tytuł "The Music Of Styx".
 • Styx zmienia wokalistę

  Styx zmienia wokalistę

  Amerykańska grupa Styx pożegnała się z basistą i wokalistą Glenem Burtnikiem. Jego następca został już znaleziony i jest nim sam Ricky Phillips, znany z Bad English, Coverdale/Page, The Babys, a także ze współpracy z Mickiem Jaggerem, Joe Cockerem i Jeffem Beckiem.
 • Goście Styx

  Goście Styx

  "Cyclorama", nowy album amerykańskiej grupy Styx pojawi się w Polsce 3 marca za sprawą wytwórni Mystic Production. Wydawnictwo to ciekawe jest nie tylko dlatego, iż jest pierwszą studyjną płytą zespołu od kilku lat, lecz również z powodu wyjątkowych gości, którzy pojawili się w studiu nagraniowym.
 • Styx: "Cyclorama" w szczegółach

  Styx: "Cyclorama" w szczegółach

  18 lutego 2003 roku do sklepów trafi nowe studyjne dzieło amerykańskiego zespołu Styx. Pierwszy singel z płyty, z piosenką "Waiting For Our Time", będzie prezentowany w stacjach radiowych od 20 stycznia 2003 r. Album "Cyclorama" nagrali: James "JY" Young, Tommy Shaw, Todd Sucherman, Glen Burtnik i Lawrence Gowan.