menway - styl życia

Artykuły - Styl życia (24)

 • Amsterdam. Europejskie okno na świat

  Amsterdam. Europejskie okno na świat

  Amsterdam przez stulecia był europejskim oknem na świat. To miasto kojarzone z wolnością i otwartością. Żyje tu około 820 tysięcy ludzi ponad 170 narodowości. Innym popularnym skojarzeniem ze stolicą Holandii są z pewnością rowery, których w mieście jest więcej niż mieszkańców. Dwie trzecie społeczności miasta codziennie korzysta z dwóch kółek. Szacuje się, że co roku aż 25 000 rowerów w wyniku różnych wypadków znika w wodach amsterdamskich kanałów. No właśnie! Kanały to kolejna wizytówka miasta. Sieć ma ponad 100 km, a przerzucono nad nimi 1281 mostów, czyli więcej niż w Wenecji. Zapraszamy na wspólną wycieczkę po tym wyjątkowym mieście i odkrycia kilku z jego sekretów…
 • Rugia. Niemiecka wyspa ze słowiańską historią

  Rugia. Niemiecka wyspa ze słowiańską historią

  Rugia to największa wyspa Niemiec. Leży w sąsiadującym z Polską kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, co czyni ją łatwym kierunkiem dla turystów z naszego kraju. Najprościej na wyspę dostać się samochodem lub pociągiem przez najdłuższy most w Niemczech. Rugia nawet w szczycie sezonu nie jest zbyt zatłoczona, a odwiedzającym oferuje wspaniałe możliwości wypoczynku na piaszczystych bałtyckich plażach, sielskie krajobrazy, doskonałą sieć dróg rowerowych i prawdziwe cuda natury. Co ciekawego zobaczymy na Rugii?
 • Kopenhaga: stolica równości, tolerancji i hygge

  Kopenhaga: stolica równości, tolerancji i hygge

  Odwiedzamy jedno z najszczęśliwszych miejsc na Ziemi. Mieszkańcy Danii już dwa razy z rzędu zostali uznani za ludzi o najwyższym poziomie szczęścia w corocznym rankingu ONZ. Da się to poczuć w stołecznej Kopenhadze. Miasto być może nie oferuje zabytków słynnych na całą Europę, ale jego największą siłą jest klimat, który tworzą w nim mieszkańcy.
 • Sztokholm: najmniejsze z największych miast

  Sztokholm: najmniejsze z największych miast

  Sztokholm bywa nazywany najmniejszym z największych miast. Stolica Szwecji zajmuje archipelag czternastu wysp, jest kameralna i ma charakterystyczną, niską zabudowę. W obrębie miasta nie ma przemysłu, a 85% mieszkańców jest zatrudnionych w usługach, przez co miasto uchodzi za najczystszą metropolię świata. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jedną trzecią jej powierzchni zajmują drogi wodne, a kolejną trzecią część tereny zielone, to łatwo wyobrazimy sobie obraz sielankowego i przyjaznego do życia miejsca. Co ciekawego do zobaczenia kryją sztokholmskie wyspy?
 • Mister Polski 2020: Jakub Kowalewski okrzyknięty najprzystojniejszym Polakiem

  Mister Polski 2020: Jakub Kowalewski okrzyknięty najprzystojniejszym Polakiem

  Jakub Kowalewski zwyciężył w konkursie Mister Polski 2020. 26-latek ze Szczecinka został okrzyknięty najprzystojniejszym Polakiem pokonując jednocześnie aż 23 innych kandydatów.
 • ​Jeff Bezos: Najbogatszy człowiek świata leci w kosmos!

  ​Jeff Bezos: Najbogatszy człowiek świata leci w kosmos!

  Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata i założyciel amazon.com, ogłosił, że 20 lipca 2021 roku leci w kosmos. W nieziemskiej podróży pojazdem zaprojektowanym przez Blue Origin towarzyszył mu będzie brat Mark Bezos.
 • ​Kruszwil stanie przed sądem. Patoinfluencer oskarżony o pobicie

  ​Kruszwil stanie przed sądem. Patoinfluencer oskarżony o pobicie

  Marek K., znany w sieci pod pseudonimem Kruszwil, został oskarżony o pobicie 66-latka, który awanturował się z jego ekipą filmową. O sprawie informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który w procesie będzie pełnił funkcję strony społecznej.
 • Budapeszt: Ukryte skarby stolicy Węgier

  Budapeszt: Ukryte skarby stolicy Węgier

  Monumentalny gmach parlamentu, wypełniony dziełami sztuki Zamek w Budzie, czy oferująca piękne widoki Baszta Rybacka to słynne miejsca, w które każdy turysta w Budapeszcie trafi bez naszej pomocy. Stolica Węgier, podobnie jak inne stolice regionu, po okresie transformacji wprost tętni życiem i kusi także ukrytymi skarbami, które płynnie łączą jej bogatą historię z kolorową teraźniejszością. Co polecamy w Budapeszcie poza utartym szlakiem?
 • Highlife według dziedzica narkotykowego imperium

  Highlife według dziedzica narkotykowego imperium

  Ma 23 lata, ojca będącego szychą wśród meksykańskich karteli narkotykowych, 30 tysięcy śledzących na Twitterze i jeszcze więcej "zielonych" na swoim koncie. Poznajcie Serafina Zambadę Ortiza - szpanera, który pokazywał w sieci jak bawią się synalkowie groźnych gangsterów.
 • Whisky to napój nie tylko dla bogaczy

  Whisky to napój nie tylko dla bogaczy

  Nasz kraj jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków whisky na świecie. Przez ostatnią dekadę sprzedaż tego trunku w Polsce rosła w tempie ok. 20 proc. rocznie. Sukces whisky wynika m.in. z tego, że przejmujemy zachodnie wzorce kulturowe i bogacimy się.