stworzenie

Artykuły - Stworzenie (95)

 • Wielka Brytania: Tajemnicze stworzenie wyplute przez wodę

  Wielka Brytania: Tajemnicze stworzenie wyplute przez wodę

  Małżeństwo pochodzące z Anglii doznało niemałego szoku podczas rutynowego spaceru po plaży z psem. Para natknęła się na przerażającą głowę tajemniczego stworzenie posiadającego wiele ostrych zębów i ogromny język. Następnie zdjęcia udostępniła w internecie, pytając, czym to właściwie jest?
 • WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. stworzy nową spółkę celową.

  Zarząd Spółki WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. (dalej: "Spółka", "Emitent") informuje, iż w dniu 08 lipca 2013 roku Spółka podpisała porozumienie inwestycyjne z podmiotem działającym w sektorze transportowo-spedycyjnym, w zakresie stworzenie spółki celowej (dalej: "Porozumienie"). Porozumienie określa warunki współpracy partnerów oraz zasady prowadzenia inwestycji. Strony Porozumienia ustaliły, iż zamierzają utworzyć wspólnie spółkę celową (dalej: "SPV") przeznaczoną do obsługi podmiotów
 • KE chce przyspieszyć stworzenie "wspólnego nieba" nad UE

  KE chce przyspieszyć stworzenie "wspólnego nieba" nad UE

  Komisja Europejska chce przyspieszyć utworzenie w UE wspólnej przestrzeni lotniczej i zliberalizować rynek usług w lotnictwie. Europejskiemu niebu i lotniskom grozi przepełnienie, liczba lotów ma wzrosnąć o 50 proc. w ciągu 10-20 lat - oświadczył komisarz UE ds. transportu.
 • FSO sprzedało markę Syrena! Będzie nowe polskie auto?

  FSO sprzedało markę Syrena! Będzie nowe polskie auto?

  W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że grupa studentów z Politechniki Wrocławskiej postawiła sobie za cel stworzenie współczesnej wersji Syreny Sport.
 • RPP stworzyła CPI warunki do powrotu do celu

  RPP stworzyła CPI warunki do powrotu do celu

  Rada Polityki Pienieżnej dotychczasowymi decyzjami stworzyła inflacji warunki do powrotu do celu inflacyjnego - uważa Andrzej Rzońca, członek RPP.
 • Prof. Modzelewski: Eksperci prof. Glińskiego mogą stworzyć think tank

  Prof. Modzelewski: Eksperci prof. Glińskiego mogą stworzyć think tank

  Naukowcy wokół profesora Piotra Glińskiego mogą stworzyć zespół doradców. Jeden z członków zespołu byłego kandydata na premiera, profesor Witold Modzelewski powiedział w radiowej Trójce, że eksperci będą nadal utrzymywać kontakt.
 • NSA: Premia za utwory stworzone przez pracownika - z niższym podatkiem

  NSA: Premia za utwory stworzone przez pracownika - z niższym podatkiem

  Od dodatkowej premii za dzieło stworzone przez pracownika, np. za program komputerowy, też przysługują 50-procentowe koszty uzyskania przychodu, zmniejszające przychód do opodatkowania - orzekł w czwartek NSA.
 • Lewiatan: MSP oczekują usprawnienia systemu podatkowego

  Lewiatan: MSP oczekują usprawnienia systemu podatkowego

  Małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) oczekują usprawnienia systemu podatkowego - wskazali eksperci podatkowi PKPP Lewiatan podczas wtorkowego seminarium w Sejmie. Ich zdaniem, nie chodzi jednak o stworzenie preferencji podatkowych, ale poprawienie prawa.
 • Jak stworzyć kobietę idealną?

  Jak stworzyć kobietę idealną?

  Według niedawnych badań kobieta idealna powinna mieć włosy Penelope Cruz, oczy Liv Tyler, nos Sienny Miller i usta Scarlett Johansson. Większość zapyta, gdzie szukać takiej istoty? Są jednak tacy, dla których ważniejszą kwestią będzie, czy wystarczy im nici, by wszystko to razem pozszywać? Łatwo zgadnąć, do której kategorii zalicza się "Kolekcjoner" - nowe dziecko twórców cyklu "Piła".
 • Paihivo - biografia

  Zespół Paihivo powstał pod koniec 2001 roku w Zgorzelcu. Pomysł na stworzenie kapeli narodził się po rozpadzie reggae'owej formacji Regalizacja, ze składu której w szeregi Paihivo weszło dwóch muzyków. Kolektyw zadebiutował w 2003 roku wydanym własnym sumptem krążkiem "Odległe miejsca". Również własnymi siłami Paihivo opublikował dwa kolejne albumy: "Opowieść" (2004 rok) i "Jesteśmy" (2006 rok), który był rozdawany za darmo na koncertach. W lipcu 2009 roku formacja nagrała materiał na c