stulatki

Artykuły - Stulatki (4)

 • "Metro": W Polsce żyje ponad 4 tysiące stulatków

  W Polsce żyje ponad cztery tysiące stulatków - policzył GUS, a informuje o tym "Metro".
 • Japonia: Umarł najstarszy człowiek świata

  Japonia: Umarł najstarszy człowiek świata

  116-letni Jiroemon Kimura, według Księgi rekordów Guinnessa najstarszy człowiek na świecie, zmarł w środę - podały japońskie media. Z oficjalnych danych wynika, że w Japonii żyje ponad 50 tys. osób, które przekroczyły 100. rok życia.
 • We Włoszech jest ponad 16 tysięcy stulatków

  We Włoszech jest 16 145 osób, które ukończyły sto lat - podał w poniedziałek Instytut Statystyczny ISTAT. Tym samym potwierdzono, że kraj ten ma jeden z najwyższych wskaźników długości życia na świecie.
 • Stulatki w ofensywie

  Aniela Łukasik jest 290. stulatką w Małopolsce. Przeżyła dwie wojny światowe, zmiany ustrojów. Dochowała się 14 wnuków i 20 prawnuków. Lubi na śniadanie grysik, a potem słucha codziennie mszy w radiu. W sobotę Aniela Łukasik z Męciny kończy sto lat - opisuje "Gazeta Krakowska".

Filmy - Stulatki (2)

 • Chcesz żyć długo i zdrowo? Naśladuj Japończyków!

  Hidekichi Miyazaki niedługo skończy 104 lata, ale wciąż świetnie radzi sobie na bieżni. Dystans 100 metrów pokonuje w czasie krótszym niż 30 sekund! 85-letnia Mitsue Tsuji trenuje trójskok i pchnięcie kulą. 78-letnia Yoko Nakano biega w maratonach, a na koncie ma rekord świata ustanowiony w swojej kategorii wiekowej… Zdrowie i sprawność japońskich seniorów są już legendarne. W kraju tym żyje 6 tysięcy emerytów, którzy regularnie biorą udział w imprezach sportowych. Ogromne znaczenie dla ich świetnej formy ma nie tylko aktywność fizyczna, ale też lekkostrawna dieta i pogoda ducha. Czyżby Japończycy odkryli sekret długowieczności?
 • To jedne z najstarszych bliźniaczek świata!

  Właśnie skończyły 101 lat - i zachwycają sprawnością fizyczną i intelektualną! Siostry Helen Domine i Hazel Seeman to jednojajowe bliźniaczki. Uwielbiają śmiać się i żartować, a ich bliscy twierdzą, że to właśnie wesołe usposobienie i dobry humor są ich receptą na długowieczność.