polska lokalna - studniówka

Artykuły - Studniówka (8)

 • Odwieczny problem: Alkohol na studniówkach

  Odwieczny problem: Alkohol na studniówkach

  Zakaz picia alkoholu na studniówkach to fikcja. W teorii za picie napojów wyskokowych na sto dni przed maturą uczniom grozi wyrzucenie ze szkoły. Praktyka często jest zupełnie inna.
 • Opole: Wybudują studentom nowe SCK"

  W piątek w Opolu wmurowano akt erekcyjny pod budowę Studenckiego Centrum Kultury. Nowoczesny obiekt, który ma służyć wszystkim studentom i mieszkańcom Opola, powstanie na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln zł.
 • Studniówka w szkole czy w lokalu?

  Studniówka w szkole czy w lokalu?

  W tym roku po raz pierwszy maturzyści I LO w Łowiczu bawili się na studniówce poza szkołą - w zajeździe Rozdroże w Nieborowie. Zdecydowano się na takie rozwiązanie, bo od października trwał remont sali gimnastycznej.
 • Studniówka w centrum Białegostoku

  Około stu par odtańczyło w piątek - pomimo dużego mrozu - tradycyjnego poloneza na Rynku Kościuszki w centrum Białegostoku w ramach "Studniówki Miejskiej". To nowa tradycja w mieście. Taka studniówka odbyła się po raz drugi.
 • Inauguracyjna studniówka

  Inauguracyjna studniówka

  Teraz odsypiają, ale przedwczoraj maturzyści ze wschowskiego ogólniaka balowali na studniówce przez pół nocy.
 • Studniówka z wódką czy bez?

  Studniówka z wódką czy bez?

  Polonez, kolorowe kreacje i...alkohol. "Legalne" trunki na studniówkowych stołach już nikogo nie dziwią. Wśród uczniów, rodziców i dyrekcji szkół (przynajmniej oficjalnie) trwają debaty: studniówka z kieliszkiem czy bez?
 • Studniówka z niespodzianką

  Studniówka z niespodzianką

  Nie lada atrakcję mieli uczestnicy sobotniej studniówki w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Górze. Grupa tegorocznych maturzystek przygotowała dla nich program artystyczny - taniec arabski.
 • Sto dni, setki złotych

  Sto dni, setki złotych

  Jednego maturzystę studniówka może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Szkolna zabawa, mająca integrować młodzież i zapewnić im rozrywkę przed maturą, przekształciła się w wystawną imprezę pełną przepychu a nawet... szpanu.