studniówka

Artykuły - Studniówka (26)

 • Studniówka 2018: Jak znaleźć idealną sukienkę

  Studniówka 2018: Jak znaleźć idealną sukienkę

  Poloneza czas zacząć! Dla tegorocznych maturzystek (i ich mam) nadszedł moment wyboru studniówkowej kreacji. Ten pierwszy i jedyny taki w życiu bal wymaga wyjątkowej oprawy. Jakie sukienki będą w tym roku królować na balach maturalnych? Gdzie szukać inspiracji i czym kierować się podczas zakupów? Radzimy z pomocą eksperta!
 • "Gazeta Wyborcza": Studniówka kosztuje nawet 800 zł. Winni rodzice

  "Gazeta Wyborcza": Studniówka kosztuje nawet 800 zł. Winni rodzice

  W Warszawie cena studniówki często przebija bale karnawałowe czy wesela – możemy przeczytać w dzienniku.
 • Polonez maturzystów na rynku w Nowym Sączu

  Polonez maturzystów na rynku w Nowym Sączu

  Na sto dni przed maturą tradycyjnego poloneza odtańczono dziś na rynku w Nowym Sączu. W korowodzie wzięło udział blisko 1700 maturzystów.
 • Polonez maturzystów w plenerze

  Polonez maturzystów w plenerze

  Ponad 800 maturzystów z 21 szkół ponadgimnazjalnych w Zabrzu (woj. śląskie) odtańczyło w czwartek poloneza na Placu Warszawskim w centrum miasta. Zwyczaj rodem ze studniówek jest w Zabrzu kultywowany w plenerze od siedmiu lat.
 • "Gazeta Wyborcza": Partner na studniówkę online

  "Gazeta Wyborcza": Partner na studniówkę online

  Licealiści osoby do pary na studniówkę szukają jak na zakupach w sklepie - powiedział "Gazecie Wyborczej" socjolog dr Tomasz Kozłowski z Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.
 • "Rzeczpospolita": Szkolna walka z homofobią

  Minister ds. równości patronuje podręcznikowi, który za przejaw wrogości wobec gejów uznaje nawet poloneza na studniówce - informuje "Rzeczpospolita".
 • Odwieczny problem: Alkohol na studniówkach

  Odwieczny problem: Alkohol na studniówkach

  Zakaz picia alkoholu na studniówkach to fikcja. W teorii za picie napojów wyskokowych na sto dni przed maturą uczniom grozi wyrzucenie ze szkoły. Praktyka często jest zupełnie inna.
 • Studniówkowa moda okiem stylisty

  Studniówkowa moda okiem stylisty

  Carska Rosja i rewolucja francuska to dla tegorocznych maturzystek nie tylko wiedza, którą muszą przyswoić sobie przed egzaminem dojrzałości. To też bezcenna inspiracja przy wyborze stroju na studniówkę.
 • Opole: Wybudują studentom nowe SCK"

  W piątek w Opolu wmurowano akt erekcyjny pod budowę Studenckiego Centrum Kultury. Nowoczesny obiekt, który ma służyć wszystkim studentom i mieszkańcom Opola, powstanie na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln zł.
 • Studniówka w szkole czy w lokalu?

  Studniówka w szkole czy w lokalu?

  W tym roku po raz pierwszy maturzyści I LO w Łowiczu bawili się na studniówce poza szkołą - w zajeździe Rozdroże w Nieborowie. Zdecydowano się na takie rozwiązanie, bo od października trwał remont sali gimnastycznej.

Filmy - Studniówka (1)