studenci

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Studenci (Film (1995)[Higher Learning] Reż.John Singleton) ,

Artykuły - Studenci (640)

 • Analizujemy możliwości zwiększenia specjalnych zasiłków dla studentów w trudnym położeniu - Gowin

  Analizujemy możliwości zwiększenia specjalnych zasiłków dla studentów w trudnym położeniu - Gowin

  - Analizujemy możliwości budżetu, by ewentualnie zwiększyć specjalne zasiłki dla studentów, którzy znajdą się w trudnym położeniu - poinformował w niedzielę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
 • Jak zmienia się życie w akademikach?

  Jak zmienia się życie w akademikach?

  Prywatnych akademików jest jeszcze niewiele, inwestuje w nie zagraniczny kapitał. Inny jest standard, a najważniejsza jest bezawaryjność internetu.
 • "DGP": Migranci ratują polskie uczelnie. Niepubliczne wracają do gry

  "DGP": Migranci ratują polskie uczelnie. Niepubliczne wracają do gry

  Ogólna liczba studentów spada, ale w prywatnych szkołach jest ich coraz więcej - pisze we wtorkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna". Szkoły prywatne przyznają, że uratowali je studenci z zagranicy, których w Polsce przybywa od lat.
 • ZUS zleceniobiorcy będącego studentem

  ZUS zleceniobiorcy będącego studentem

  Wykonywanie umowy zlecenia zasadniczo stanowi tytuł do obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych, wypadkowego oraz zdrowotnego. Dla zleceniobiorcy dobrowolne jest wtedy tylko ubezpieczenie chorobowe. Obowiązek ubezpieczeń powstaje dla niego od dnia oznaczonego w umowie jako dzień rozpoczęcia jej wykonywania do dnia rozwiązania lub wygaśnięcia tej umowy. Jeśli jednak zleceniobiorcą jest student, który nie ma ukończonych 26 lat, nie trzeba go zgłaszać w ZUS ani naliczać i opłacać mu żadnych składek ubezpieczeniowych.
 • Studenci siłą napędową rynku najmu

  Studenci siłą napędową rynku najmu

  Studenci każdego roku stanowią siłę napędową polskiego rynku najmu. Przede wszystkim widoczne jest to w średniej wielkości miastach o tradycjach akademickich, gdzie stanowią znaczącą część wszystkich klientów poszukujących lokali do wynajmu.
 • Zmiany w kredytach studenckich. Wnioski będzie można składać przez cały rok

  Zmiany w kredytach studenckich. Wnioski będzie można składać przez cały rok

  Kredyt studencki - ze względu na niskie oprocentowanie i długi okres spłaty - pozostaje najbardziej atrakcyjną formą finansowania zewnętrznego dla studentów i doktorantów. Od tego roku na studentów czekają ułatwienia - po pierwsze, nie muszą już składać wniosków do 20 października, bo nabór prowadzony jest w trybie ciągłym, po drugie, nie muszą już przygotowywać formularzy papierowych, bo mogą wnioskować on-line.
 • Z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego korzysta już 90 proc. uczelni

  Z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego korzysta już 90 proc. uczelni

  Prawie 8 proc. prac dyplomowych studentów przebadanych w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym w 2019 roku przekroczyło domyślny próg ostrzegawczy, który oznacza, że co najmniej 40 proc. zawartości tekstu jest podobne do innych tekstów z baz porównawczych. 2,5 proc. prac przekroczyło z kolei próg alarmowy. Uczelnie zgodnie z prawem od 2019 roku mają obowiązek weryfikowania prac dyplomowych i doktorskich za pomocą publicznego systemu JSA, który wykrywa nie tylko lustrzane zapożyczenia czy klony innych prac, lecz także m.in. manipulacje tekstem.
 • Młodzież masowo idzie na studia i wyjeżdża do dużych miast. Czy rynek pracy pomieści ich wszystkich?

  Młodzież masowo idzie na studia i wyjeżdża do dużych miast. Czy rynek pracy pomieści ich wszystkich?

  Ogromna większość tegorocznych maturzystów wybiera się na studia wyższe - wynika z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Chociaż tylko 3 proc. z nich chce wyjechać w tym celu z Polski, z rodzinnego domu wyprowadzi się większość przyszłych studentów.
 • E-zwolnienia dla studentów?

  E-zwolnienia dla studentów?

  Czy ponad 1,3 mln studentów może legalnie korzystać z e-zwolnień? Czy ci, którzy oszukują uczelnię powinni spodziewać się weryfikacji stanu zdrowia (wzorem kontroli ZUS)? Choć wydaje się to niemożliwe, warto przyjrzeć się, w jaki sposób tego typu rozwiązania funkcjonują na uczelniach. Popularyzacja e-dokumentów zmienia przyszłość nie tylko polskiego biznesu, ale również edukacji
 • Studenci i absolwenci o rynku pracy

  Studenci i absolwenci o rynku pracy

  Jak studenci i absolwenci oceniają uczelnie pod względem przygotowania na rynek pracy? Czy cenią staże i praktyki? Co liczy się dla nich najbardziej u pracodawców? Na te i inne pytania odpowiadamy w najnowszym raporcie Pracuj.pl "Najważniejszy egzamin: Kariera. Studenci i absolwenci na rynku pracy". Badanie towarzyszy Festiwalowi Pracy JOBICON.

Filmy - Studenci (31)