studenci

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Studenci (Film (1995)[Higher Learning] Reż.John Singleton) ,

Artykuły - Studenci (646)

 • Pandemia uderzyła zwłaszcza w ośrodki akademickie

  Pandemia uderzyła zwłaszcza w ośrodki akademickie

  ​Pandemia koronawirusa udowodniła, że studenci mają duży wpływ na rozwój miast. Dzięki wydatkom studentów na lokalnym rynku towarowo-usługowym powstją tysiące miejsc pracy, z których zresztą wiele było przez studentów obsadzanych. Nauka zdalna i zamknięcie wielu sektorów gospodarki przyniosły miastom akademickim miliony złotych strat.
 • Rumunia: za studia zapłacą w bitcoinach

  Rumunia: za studia zapłacą w bitcoinach

  Od lipca br. 11 tysięcy studentów będzie mogło zapłacić za swoje studia w kryptowalutach. Takie rewolucyjne rozwiązanie przyjął Lucian Blaga University w Sybinie, w środkowej Rumunii. Jest to pierwsza taka uczelnia wyższa, która wyszła z pomocną ręką do przyszłych studentów. Administracja uniwersytetu widzi wiele korzyści płynących z takiej formy płatności.
 • Studia na kredyt? Nie, dziękuję

  Studia na kredyt? Nie, dziękuję

  Zmiana zasad poręczania kredytów studenckich, umarzania ich oraz podwyższenie progu dochodu, który uprawnia do uzyskania pieniędzy - to część propozycji rozważanych przez rząd.
 • Rynek najmu czeka ​profesjonalizacja

  Rynek najmu czeka ​profesjonalizacja

  Zdaniem analityków CBRE rosnące zainteresowanie najmem, jest generowane zwłaszcza przez osoby najmłodsze tzw. Pokolenie Z, to oni w najbliższej dekadzie odmienią ten rynek.
 • Nauka zdalna w szkolnictwie wyższym: Studenci stawiają na interakcje

  Nauka zdalna w szkolnictwie wyższym: Studenci stawiają na interakcje

  - To co się zmieniło przez ostatni rok to kompetencje, które zdobyliśmy po drodze. Zostaliśmy wrzuceni na głęboką wodę i okazało się, że istnieje mnóstwo narzędzi, których możemy szybko się nauczyć i ich używać - mówi Interii Joanna Mazur, autorka raportu Inkubatora UW "Nauczanie zdalne. Oswojenie nie(znanego)". Komentuje również wyniki badań na temat kondycji psychicznej studentów.
 • Debata Interii. Pandemia nie zatrzymała Erasmusa

  Debata Interii. Pandemia nie zatrzymała Erasmusa

  Studenci nadal mogą czerpać z programów mobilnościowych, takich jak Erasmus+, mimo że nauka przeszła na uczelniach na tryb zdalny - zapewniają uczestnicy debaty "Czy Covid-19 zatrzymał Erasmusa?", która odbyła się w Interii. Podkreślają, że korzyści płynące z Erasmusa wybiegają poza wiedzę naukową i coraz częściej doceniają je pracodawcy.
 • Analizujemy możliwości zwiększenia specjalnych zasiłków dla studentów w trudnym położeniu - Gowin

  Analizujemy możliwości zwiększenia specjalnych zasiłków dla studentów w trudnym położeniu - Gowin

  - Analizujemy możliwości budżetu, by ewentualnie zwiększyć specjalne zasiłki dla studentów, którzy znajdą się w trudnym położeniu - poinformował w niedzielę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
 • Jak zmienia się życie w akademikach?

  Jak zmienia się życie w akademikach?

  Prywatnych akademików jest jeszcze niewiele, inwestuje w nie zagraniczny kapitał. Inny jest standard, a najważniejsza jest bezawaryjność internetu.
 • "DGP": Migranci ratują polskie uczelnie. Niepubliczne wracają do gry

  "DGP": Migranci ratują polskie uczelnie. Niepubliczne wracają do gry

  Ogólna liczba studentów spada, ale w prywatnych szkołach jest ich coraz więcej - pisze we wtorkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna". Szkoły prywatne przyznają, że uratowali je studenci z zagranicy, których w Polsce przybywa od lat.
 • ZUS zleceniobiorcy będącego studentem

  ZUS zleceniobiorcy będącego studentem

  Wykonywanie umowy zlecenia zasadniczo stanowi tytuł do obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych, wypadkowego oraz zdrowotnego. Dla zleceniobiorcy dobrowolne jest wtedy tylko ubezpieczenie chorobowe. Obowiązek ubezpieczeń powstaje dla niego od dnia oznaczonego w umowie jako dzień rozpoczęcia jej wykonywania do dnia rozwiązania lub wygaśnięcia tej umowy. Jeśli jednak zleceniobiorcą jest student, który nie ma ukończonych 26 lat, nie trzeba go zgłaszać w ZUS ani naliczać i opłacać mu żadnych składek ubezpieczeniowych.

Filmy - Studenci (16)

 • Węgry: Demonstracja przeciw ustawie uniwersyteckiej

  Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło w niedzielę ulicami Budapesztu, wzywając prezydenta Węgier Janosa Adera, by nie podpisywał ustawy zaostrzającej warunki działania zagranicznych uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).
 • Węgry: Protest tysięcy studentów w Budapeszcie

  Tysiące węgierskich i zagranicznych studentów, profesorów i osób prywatnych protestowało w niedzielę w Budapeszcie, domagając się wycofania projektu zmian w ustawie, stawiających nowe wymagania uczelniom wyższym, w tym uczelni założonej przez George'a Sorosa.
 • J. Jeśman (SWPS): Wykładowcy już teraz przygotowują studentów do zawodów, które jeszcze nie istnieją

  Za 15 lat na rynku pracy poszukiwane będą m.in. osoby profesjonalnie zajmujące się projektowaniem śmieci i specjaliści od zarządzania śmiercią w sieci. W zawodach przyszłości cenione będą: umiejętność przystosowania się do nowych warunków, krytyczne myślenie oraz mobilność.
 • Bez piany nie da się studiować

  Studenci Uniwersytetu św. Andrzeja w Szkocji tradycyjnie uczestniczyli w otrzęsinach. Tradycja ta sięga XV wieku i polega na symbolicznej "adopcji" osób, które dopiero zaczynają studia, przez starszych kolegów. Towarzyszy temu zwyczaj tarzania się w pianie do golenia, obowiązkowe upicie się, choćby symboliczne, oraz dzika zabawa i pochód ulicami miasta. W otrzęsinach przed laty uczestniczył także (wbrew etykiecie dworskiej) książę William, który uparł się, że chce być traktowany jak każdy inny student tej szkockiej uczelni.