strzelanina w USA

Artykuły - Strzelanina w USA (11)

 • Strzelanina w Burlington: "Zachowywał się jak zombie"

  Strzelanina w Burlington: "Zachowywał się jak zombie"

  Aresztowany w sobotę podejrzany w sprawie strzelaniny w Burlington Arcan Cetin, obywatel USA pochodzący z Turcji, nie uciekał przed policją, nie odzywał się i "zachowywał się jak zombie" - powiedział szeryf hrabstwa Island porucznik Mike Hawley.
 • Zatrzymano podejrzanego o zastrzelenie pięciu osób w Seattle

  Zatrzymano podejrzanego o zastrzelenie pięciu osób w Seattle

  Amerykańska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zastrzelenie pięciu osób w centrum handlowym pod Seattle. Rzecznik policji w stanie Waszyngton poinformował, że zatrzymany to 20-letni Arcan Cetin, mieszkaniec pobliskiego Oak Harbor, z pochodzenia Turek. FBI twierdzi, że nie był to zamach terrorystyczny.
 • Obława na sprawcę strzelaniny

  Obława na sprawcę strzelaniny

  W centrum Austin trwa obława na mężczyznę, który w nocy lokalnego czasu z niewiadomych przyczyn zaczął strzelać do tłumu.
 • Krwawe przyjęcie w USA. Pięć ofiar strzelaniny

  Krwawe przyjęcie w USA. Pięć ofiar strzelaniny

  Tragiczny bilans strzelaniny na przyjęciu w Wilkinsburg w stanie Pensylwania.
 • Barack Obama: Strzelanina w Kalifornii może być powiązana z terroryzmem

  Barack Obama: Strzelanina w Kalifornii może być powiązana z terroryzmem

  Wciąż nie wiadomo jakie były motywy działania sprawców środowej strzelaniny w San Bernardino w Kalifornii, w której zginęło 14 osób - przyznał prezydent USA Barack Obama. Dodał, że możliwe, iż ich motywy były "mieszane" i nie wykluczył związków z terroryzmem.
 • Policja zastrzeliła sprawców strzelaniny w San Bernardino

  Policja zastrzeliła sprawców strzelaniny w San Bernardino

  Podczas policyjnej obławy na sprawców strzelaniny w San Bernardino, w Kalifornii, policja zastrzeliła dwoje podejrzanych - mężczyznę i kobietę. Los trzeciego podejrzanego jest nieznany. W rezultacie ataku 14 osób zginęło a co najmniej 17 zostało rannych.
 • Zabójca pięciu osób w Chattanooga miał depresję?

  Zabójca pięciu osób w Chattanooga miał depresję?

  Zabójca pięciu osób w amerykańskim mieście Chattanooga cierpiał na depresję. Tak twierdzi jego rodzina.

Filmy - Strzelanina w USA (1)

 • Strzelanina w szkole. Specjaliści uczą, jak przeżyć

  Nauczyciele amerykańskich szkół przechodzą specjalne szkolenia na wypadek zamachów. Po zakończeniu takiego dwudniowego instruktażu, będą mogli uświadamiać uczniów, jak postępować w sytuacji zagrożenia. To niełatwe zadanie, szczególnie dla wychowawców ze szkół podstawowych. Jak dotąd ze szkolenia inicjowanego przez specjalny program ALICE skorzystało ponad milion osób. ALICE (Alert, Lockdown, Inform, Counter and Evacuate) został opracowany przez byłego policjanta w 1999 roku, tuż po masakrze w Columbine High School. Tutaj instruktorzy zachęcają, by atakowani starali się zachowywać aktywnie. Mogą na przykład zabarykadować wejście do klasy czy nawet spróbować unieszkodliwić zamachowca. - Im dłużej będziemy uniemożliwiać napastnikowi wtargnięcie do pomieszczenia, tym większe jest prawdopodobieństwo, że odpuści – mówi Michael Kimball, instruktor programu ALICE.