strzelanina na premierze Batmana

Synonimy:
strzelanina w Denver, strzelanina w kinie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Strzelanina na premierze Batmana (25)

 • Strzelanina w kinie w USA - są ofiary

  Strzelanina w kinie w USA - są ofiary

  Nieznany sprawca otworzył ogień do widzów w kinie w mieście Lafayette, w stanie Luizjana, zabijając jedną osobę i dziewięć raniąc - poinformowały lokalne media. Według policji, napastnik odebrał sobie życie.
 • Nowe doniesienia ws. sprawcy strzelaniny w Denver

  Nowe doniesienia ws. sprawcy strzelaniny w Denver

  Sędzia w Denver w stanie Kolorado przyjął we wtorek do wiadomości, że James Holmes, sprawca zeszłorocznej masakry na przedmieściach Denver, uznaje się za niewinnego z powodu niepoczytalności. Oznacza to, że Holmes zostanie poddany wielomiesięcznym badaniom psychiatrycznym.
 • Psychiatra ostrzegał przed zagrożeniem przed strzelaniną w Denver

  Psychiatra lecząca 25-letniego Jamesa Holmesa, sprawcę zeszłorocznej masakry w kinie na przedmieściach Denver, na miesiąc przed strzelaniną ostrzegała, że mężczyzna ma myśli samobójcze i stanowi zagrożenie - wynika z ujawnionych w czwartek w USA dokumentów.
 • Sprawca masakry w Kolorado mówił koledze o swych planach

  Sprawca masakry w Kolorado mówił koledze o swych planach

  Sprawca lipcowej strzelaniny w kinie w Aurorze w stanie Kolorado James Holmes już w marcu tego roku mówił koledze ze studiów, że ma zamiar zabić ludzi - wynika z ujawnionych dzisiaj dokumentów sądowych.
 • Wg obrony sprawca masakry w Kolorado jest chory psychicznie

  Wg obrony sprawca masakry w Kolorado jest chory psychicznie

  Sprawca masakry w Kolorado z 20 lipca James Holmes, któremu zarzuca się zabójstwo 12 ludzi i zranienie kolejnych 58, jest chory psychicznie i przed strzelaniną zabiegał o pomoc - oświadczył w czwartek w czasie rozprawy sądowej obrońca oskarżonego.
 • Szokujący plakat: Obama gorszy od zabójcy z Denver

  Szokujący plakat: Obama gorszy od zabójcy z Denver

  Tragedia w Denver wykorzystana do politycznej walki w Stanach Zjednoczonych. W stanie Idaho pojawił się billboard, na którym twarz amerykańskiego prezydenta umieszczono obok zdjęcia zabójcy z kina w Aurorze Jamesa Holmesa. "Holmes zabił 12 osób, Obama - tysiące" - głosi napis na plakacie.
 • Sprawca masakry w Kolorado był pod opieką psychiatry

  Sprawca masakry w Kolorado był pod opieką psychiatry

  Sprawca masakry w Kolorado, na środkowym zachodzie USA, który w ubiegłym tygodniu zastrzelił 12 i ranił 58 osób w czasie pokazu najnowszego filmu o Batmanie był pod opieką psychiatry - poinformował amerykański wymiar sprawiedliwości.
 • Facebook: Strona popierająca Jamesa Holmesa nie łamie regulaminu

  Facebook: Strona popierająca Jamesa Holmesa nie łamie regulaminu

  Na Facebooku pojawiło się kilkadziesiąt tzw. fanpejdżów mordercy z Aurory, Jamesa Holmesa. Portal nie zamierza usuwać tych stron. Decyzje Facebooka w kwestii usuwania negatywnych treści od dawna wzbudzają kontrowersje - twierdzi telewizja CNN.
 • USA: Obama za kontrolą broni palnej

  USA: Obama za kontrolą broni palnej

  Prezydent Barack Obama wezwał do wprowadzenia "zdroworozsądkowych" sposobów kontroli dostępu do broni palnej i walki z przemocą w biednych dzielnicach wielkich miast. Apel był częścią kampanii wyborczej adresowanej do Afroamerykanów.
 • Broń w kieszeni gwarantuje bezpieczeństwo?

  Broń w kieszeni gwarantuje bezpieczeństwo?

  Atak uzbrojonego mordercy na niewinnych ludzi w amerykańskim stanie Kolorado ponownie wzniecił dyskusję na temat powszechnego dostępu do broni palnej. Także w Polsce. Czy broń w rękach obywateli daje im gwarancję bezpieczeństwa?

Filmy - Strzelanina na premierze Batmana (2)

 • Relacje świadków strzelaniny w kinie

  Myśleliśmy, że ktoś wystrzelił petardy - relacjonuje świadek strzelaniny w kinie na przedmieściach Denver. - Policjant niósł dziewczynkę. Przecież nikt świadomie nie mógłby jej skrzywdzić - wspomina inny świadek zdarzenia (CNN Newsource/x-news).
 • Strzelanina na premierze filmu o Batmanie

  Około 14 osób nie żyje, a kilkadziesiąt zostało rannych w trakcie strzelaniny do jakiej doszło na premierze najnowszego filmu o Batmanie "Mroczny rycerz powstaje" (CNN Newsource/x-news).