Stryków

Artykuły - Stryków (25)

 • Amerykański koncern Sonoco powiększył zakład w Strykowie o kolejnych 9000 metrów kw.

  Amerykański koncern Sonoco powiększył zakład w Strykowie o kolejnych 9000 metrów kw.

  Magdalena Dłuska, Regionalny Dyrektor HR w Sonoco, Bogdan Jarota, Starosta Zgierski, Bożena Motylińska Zastępca Burmistrza Strykowa.
 • W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

  W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

  ​Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w podłódzkim Strykowie planuje w tym roku Arvato Polska, która właśnie rozpoczęła współpracę ze spółką LPP. Ze strykowskiego magazynu Arvato prowadzona będzie obsługa sklepów online marek LPP - Reserved, Mohito, House i Sinsay na rynek polski i zagraniczny.
 • Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Ok. 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym w podłódzkim Strykowie zaoferuje w tym roku Grupa Geis. W lutym firma uruchomiła tam sortownię paczek i hub drobnicowy, planuje również przeniesienie do tej lokalizacji całego swojego zaplecza biurowego.
 • Gminy chcą zmiany przepisów zwalniających z podatku zakup gruntów

  Gminy chcą zmiany przepisów zwalniających z podatku zakup gruntów

  Gminy chcą zmian w przepisach tak, aby inwestorzy kupujący grunty rolne płacili podatek od czynności cywilnoprawnych, jeśli nie przeznaczą tych gruntów na cele rolnicze, tylko na działalność gospodarczą. Resort finansów zapewnia, że zajmie się problemem.
 • A4 za darmo. 10 kilometrów

  A4 za darmo. 10 kilometrów

  Przejazd blisko 10-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 między Katowicami a węzłem Brzęczkowice w Mysłowicach pozostanie bezpłatny - informuje zarządzająca drogą spółka Stalexport Autostrada Małopolska (SAM).
 • Przejazd niektórymi autostradowymi obwodnicami może być darmowy

  Przejazd niektórymi autostradowymi obwodnicami może być darmowy

  Rząd wstępnie zatwierdził propozycję ministerstwa infrastruktury, by samochody do 3,5 t i motocykle były zwolnione z opłat za przejazd odcinkami autostrad, które są obwodnicami miast - poinformował w środę PAP rzecznik resortu Mikołaj Karpiński.
 • Nowy kontrakt Budimeksu SA - Węzeł Stryków

  Raport bieżący nr 51/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe rb bx/51/10 Zarząd Budimeksu SA informuje, że w dniu 28 maja 2010 roku została podpisana z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi umowa na "Budowę autostrady A1 na odcinku granica województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła Stryków - Zadanie II - Odcinek 4 węzeł "Stryków I" od km 291+000 do km 295+850". Wartość kontraktu: 252.101
 • Oferta Budimeksu za 252,1 mln zł najkorzystniejsza na węzeł Stryków

  Oferta Budimeksu na budowę węzła Stryków w ciągu odcinka autostrady A1 o wartości 252,1 mln zł została uznana za najkorzystniejszą przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
 • Powzięcie informacji o wyborze oferty Budimeksu SA - węzeł Stryków

  Raport bieżący nr 31/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne rb bx/31/10 Zarząd Budimeksu SA informuje, że w dniu 15 kwietnia 2010 roku otrzymał od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi informację o wyborze oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu ograniczonego pn.: "Budowa autostrady A1 na odcinku granica województwa kujawsko-pomorskiego/ł