Struzik

Artykuły - Struzik (19)

 • Mazowsze zaciąga bardzo niekorzystną pożyczkę

  Mazowsze zaciąga bardzo niekorzystną pożyczkę

  Zaciska się finansowa pętla wokół Mazowsza. Zarząd województwa, które nie może poradzić sobie z płatnościami janosikowego, sięga jednak po pożyczkę z Ministerstwa Finansów. Mazowsze pożyczy z budżetu ponad 250 mln, choć jak mówi marszałek Adam Struzik, na bardzo niekorzystnych warunkach. Odsetki wyniosą 116 mln złotych.
 • Mazowsze chce kredytu na janosikowe. Domaga się zerowego oprocentowania

  Mazowsze chce kredytu na janosikowe. Domaga się zerowego oprocentowania

  Województwo mazowieckie wystąpiło do ministerstwa finansów o pożyczkę, na spłatę zaległej transzy janosikowego. Pomimo korzystnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. janosikowego Mazowsze ma zapłacić 53,8 mln zł. Marszałek sejmiku województwa mazowieckiego Adam Struzik zapowiedział że wystosował pismo ministra Szczurka z prośbą o to, by to była pożyczka nieoprocentowana.
 • Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Marszałek Adam Struzik uważa, że zajęcie kont samorządu woj. mazowieckiego przez komornika z powodu niezapłaconego janosikowego to zaprzeczenie prawa. Zapowiedział, że będzie bronić województwa przed sądami, także europejskimi.
 • Struzik: Komornik zajął konta samorządu Mazowsza

  Struzik: Komornik zajął konta samorządu Mazowsza

  Komornik zajął konta samorządu województwa mazowieckiego z powodu niezapłaconego janosikowego - poinformował we wtorek na konferencji prasowej marszałek Mazowsza Adam Struzik. Jego zdaniem, działania ministra finansów mogą doprowadzić do nacjonalizacji województwa.
 • Struzik: Nie ma mowy o 18 miesiącach płacenia janosikowego

  Struzik: Nie ma mowy o 18 miesiącach płacenia janosikowego

  Marszałek Adam Struzik zapowiedział że mazowiecki samorząd nie będzie dalej płacić janosikowego. Przepisy o jego ściąganiu podważył w ub. tygodniu TK, dlatego Struzik zamierza zabiegać też o zwrot części z zapłaconych już rat.
 • A. Struzik: Mazowszu grozi nacjonalizacja

  A. Struzik: Mazowszu grozi nacjonalizacja

  Jeszcze ponad 100 mln zł zaległego janosikowego musi zapłacić Mazowsze na rzecz biedniejszych regionów. Władze podkreślają, że kasa województwa jest pusta, a oni dodatkowo zmuszani są do zadłużania się i radykalnego obniżenia nakładów inwestycyjnych. Jeśli regulacje dotyczące janosikowego nie zmienią się, Mazowsze zostanie znacjonalizowane - przestrzega Adam Struzik, marszałek województwa.
 • Fiskus ściga Struzika

  Fiskus ściga Struzika

  Resort finansów prowadzi windykację 110 mln zł w mazowieckim urzędzie marszałkowskim. Chodzi o niezapłacone janosikowe za 2013 r. Urzędowi może zabraknąć na pensje.
 • Mazowsze staje okoniem. Zamiast 50 mln zapłaci milion

  Mazowsze staje okoniem. Zamiast 50 mln zapłaci milion

  Mazowieckie wpłaciło 930 tys. zł październikowej raty janosikowego zamiast 55 mln zł - poinformował w środę marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Zaznaczył, że do 15 października na konto samorządu wpłynęło tylko 16 mln zł z CIT.
 • Struzik: Lotnisko w Modlinie nie ma strat ani przychodów

  Lotnisko w Modlinie nie przynosi strat, nie uzyskuje też przychodów - poinformował w poniedziałek marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Dodał, że nie ma powodów, by dopłacać do niego z budżetu woj. mazowieckiego.
 • W 2013 r. zapowiada dramat niektórych szpitali!

  Zmniejszony o 242,9 mln zł plan finansowy mazowieckiego NFZ na 2013 r. dramatycznie pogorszy sytuację finansową placówek zdrowotnych, a także sytuację pacjentów w tym regionie - przestrzegł w piątek marszałek województwa Adam Struzik.