strój

Artykuły - Strój (84)

 • Kilkanaście świadectw obozowych zawiera słowo "moda"

  Kilkanaście świadectw obozowych zawiera słowo "moda"

  - Kiedy tylko zmienimy sposób patrzenia, okazuje się, że temat mody czy posługiwania się ubraniem jest obecny w wielu książkach, wspomnieniach, relacjach (zarówno kobiecych, jak i męskich), a nawet lekturach szkolnych. Po prostu nie nauczono nas, by postrzegać to zagadnienie jako istotne - mówi Karolina Sulej, autorka książki "Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady".
 • Jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji?

  Jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji?

  Wybierając strój kąpielowy należy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni rozmiar oraz fason, ale także na kolorystykę kostiumu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji, sprawdź nasze porady i wskazówki.
 • Strój Batmana zrobił samemu - wytrzyma pchnięcie nożem!

  Strój Batmana zrobił samemu - wytrzyma pchnięcie nożem!

  Jackson Gordon jest studentem Philadelphia University, który uwielbia komiksy o zamaskowanym mścicielu. Swoją miłość do jego przygód postanowił wyrazić on w najlepszy z możliwych sposobów - budując "działający" strój Batmana.
 • W co ubrać dziecko do Pierwszej Komunii? Poradnik dla rodzica!

  W co ubrać dziecko do Pierwszej Komunii? Poradnik dla rodzica!

  Komunia Święta to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Ciągłe próby w kościele, spotkania, katechezy, podbijanie dzienniczków.... Ale to ich rodzice mają prawdziwe urwanie głowy. To oni muszą przygotować spotkanie komunijne, zaprosić gości, upiec ciasta i... zadbać o strój dziecka.
 • Uliczny dress code - w jakich miejscach kuse stroje oburzają Polaków?

  Uliczny dress code - w jakich miejscach kuse stroje oburzają Polaków?

  Najnowsze brytyjskie badania wskazują, że mężczyźni zdecydowanie bardziej wolą subtelną kobiecą elegancję niż wyzywające, przykrótkie stroje. Jak to wygląda w statystykach i kiedy skąpy stój powoduje sprzeciw w Polakach?
 • Twój nastrój zależy od ubioru

  Twój nastrój zależy od ubioru

  ​Strój może sprawić, że poczujesz się pewniej. Niektórzy psychologowie potrafią odgadnąć osobowość człowieka na podstawie jego ubioru. Ludzie zamknięci w sobie, nieśmiali, niepewni swojej wartości noszą ciemne i obszerne stroje, zupełnie jakby pragnęli się w nich schować.
 • Michael Jackson królem stylu

  Michael Jackson królem stylu

  Na rynku pojawi się nowa publikacja poświęcona Michaelowi Jacksonowi. Nie będzie to jednak biografia, a księga będąca przeglądem jego ubiorów scenicznych.
 • Electricfoxy - inteligentny strój treningowy

  Electricfoxy - inteligentny strój treningowy

  Choć wielu rzeczy można nauczyć się samodzielnie, zazwyczaj postępy są znacznie większe, gdy działamy pod okiem mentora. Niestety, nie każdy może wynająć sobie taką osobę. Próbą rozwiązania tego problemu jest sportowy strój Electricfoxy, który zadba o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.
 • Unikaj wizerunkowych wpadek w pracy

  Unikaj wizerunkowych wpadek w pracy

  Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym sposób, w jaki się prezentujemy ma istotny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani. Profesjonalny strój pomaga w codziennych kontaktach zawodowych. Dlatego o wygląd należy zadbać nie tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Eksperci monsterpolska.pl radzą, jak unikać wpadek mogących niekorzystnie wpływać na nasz wizerunek.
 • Francja: Żołnierzom nakazano nosić poza bazą wojskową cywilny strój

  Władze wojskowe nakazały w piątek żołnierzom na południu Francji, by opuszczając koszary wkładali dla swego bezpieczeństwa odzież cywilną. To reakcja na niewyjaśnione ataki, w których zginęli żołnierze, w tym dwaj - w czwartek.

Filmy - Strój (6)

 • Poprzebierane psiaki na paradzie. Urocze

  Poprzebierane w najróżniejsze stroje zwierzaki prezentują się na paradzie.
 • Przyłapała chłopaka w takim stroju. Co robił?

  Dziewczyna po powrocie, usłyszała muzykę i śpiewającego chłopaka w jednym z pokoi. Zaczęła więc nagrywać. Gdy zbliżyła się do drzwi, nie mogła powstrzymać śmiechu. Finał?
 • Przebranie za świnkę - jak zrobić uszy i nosek?

  Przyjęcia kostiumowe to nieodłączny element każdego dzieciństwa! Gotowe kostiumy kosztują jednak krocie i nie każdego stać na zakup kompletnego przebrania, które pewnie użyte będzie tylko raz. Nie każdy ma też dostęp do wypożyczalni - i właśnie dlatego warto spróbować przygotować elementy przebrania samodzielnie w domu. Dzięki temu poradnikowi zaoszczędzicie pieniądze i czas, a poradzi sobie z tym każdy, nawet osoba bez większego doświadczenia w szyciu! Tym razem poradnik, jak zrobić uszy i nosek konieczne do przebrania za świnkę! Do tego przygotujcie różowy sweterek i różowe spodnie - i gotowe!
 • Jak się modnie ubrać do pracy

  Czy dziś dress code ma jeszcze sens? Co właściwie można, a czego raczej nie wypada wkładać do pracy? Podpowiadamy, jak modnie wyglądać w biurze.