stres

Artykuły - Stres (674)

 • Nadmiar ambicji może szkodzić

  Nadmiar ambicji może szkodzić

  Masz dziecko, które zadowala tylko szóstka z matematyki? Które rozpacza nad jednym błędem w dyktandzie nie zauważając, że reszta poszła mu super? Uwaga, za nadmierną, wręcz chorobliwą ambicją najczęściej stoją rodzice.
 • Mamy pracujące na cały etat bardzo zestresowane

  Mamy pracujące na cały etat bardzo zestresowane

  Biochemiczne wskaźniki stresu są podwyższone o 40 proc. u kobiet mających dwójkę dzieci i pracujących w pełnym wymiarze godzin, w porównaniu z bezdzietnymi pracownicami – wynika z badania, które publikuje pismo „Sociology”.
 • Polacy prowadzą w rankingu najbardziej zestresowanych pracowników w Europie

  Polacy prowadzą w rankingu najbardziej zestresowanych pracowników w Europie

  Polski pracownik to zestresowany pracownik. Prowadzimy w rankingu najbardziej zestresowanych pracowników w Europie - wynika z badania firmy ADP. Co czwarty ankietowany poskarżył się na codzienny stres, a co dziesiąty badany z tego powodu poważnie rozważa zmianę miejsca pracy. Wkrótce może okazać się, że nie problemy fizyczne, a właśnie psychiczne wyczerpanie będzie głównym powodem zwolnień lekarskich.
 • Stres nie zawsze zły

  Stres nie zawsze zły

  Wielu rodziców wkłada sporo wysiłku w to, aby uchronić swoje dzieci przed przykrością i stresem. Spełniają ich codzienne potrzeby, przewidują i zapobiegają trudnym sytuacjom, doradzają i pokazują, jak rozwiązywać problemy. Wszystko po to, aby ustrzec malca przed różnymi kłopotami i wynikającymi z nich negatywnymi emocjami.
 • Stres zwiększa ryzyko zaburzeń zachowania

  Stres zwiększa ryzyko zaburzeń zachowania

  U potomstwa kobiet doświadczających w czasie ciąży wysokiego poziomu stresu występuje dwa razy większe prawdopodobieństwo rozwoju nadpobudliwości i zaburzeń zachowania – czytamy na łamach „Biological Psychiatry”.
 • Stres w pracy kosztuje blisko 10 mld zł

  Stres w pracy kosztuje blisko 10 mld zł

  Niemal 1/3 ankietowanych (27,9 proc.) nie pamięta, co robiła poprzedniego dnia w pracy. Ponad połowa pracowników polskich organizacji myśli o pracy, kiedy jest w domu, a aż 42,2 proc. zdaje sobie sprawę, że ich obecny sposób działania zawodowego wpływa negatywnie na ich zdrowie.
 • Stres w ciąży a obżarstwo u córki

  Stres w ciąży a obżarstwo u córki

  Matki, które się stresują w ciąży, rodzą córki, które mogą objadać się w niekontrolowany sposób.
 • Stres w wodach płodowych

  Stres w wodach płodowych

  Długotrwały stres w czasie ciąży "przenika" do wód płodowych i ma niekorzystny wpływ na rozwój płodu - informują naukowcy z Uniwersytetu w Zurychu. Ich wnioski publikuje pismo "Stress".
 • Stres przyczyną 60 proc. nieobecności w pracy. Europejskie firmy tracą na nim ponad 600 mld euro roc

  Stres przyczyną 60 proc. nieobecności w pracy. Europejskie firmy tracą na nim ponad 600 mld euro roc

  Eksperci alarmują, że ponad połowa nieobecności pracowników może być spowodowana nadmiernym stresem. W Europie straty przedsiębiorstw z tego powodu szacowane są na 617 mld euro rocznie. Do najczęstszych czynników stresogennych zaliczane są m.in. nadmiar obowiązków i duże oczekiwania przełożonych. Osoby przeciążone i nieradzące sobie ze stresem w pracy są mniej efektywne i częściej popełniają błędy, co przekłada się na kondycję firm i niższe PKB krajów europejskich. Dlatego pracodawcy powinni wspierać pracowników w radzeniu sobie ze stresem.
 • Jak radzić sobie ze stresem

  Jak radzić sobie ze stresem

  Stresujemy się coraz więcej i coraz częściej. Praca, obowiązki domowe, rodzina, zdrowie, oczekiwania wobec siebie i innych, finanse, brak czasu, szybkie tempo życia, a nawet z pozoru błahe korki czy źle odstawiona szklanka, potrafią wywołać lawinę niepotrzebnych emocji.

Filmy - Stres (14)

 • Ziołowy napar czy aromatyczna kąpiel? Naturalne metody na złagodzenie stresu

  Niektóre produkty obniżają stężenie hormonu stresu - kortyzolu. Zawierają one związki walczące z wolnymi rodnikami. Seler naciowy, napary ziołowe czy aromatyczne kąpiele to naturalne sposoby na poradzenie sobie ze stresem. Propagatorzy zdrowego stylu życia Maciej i Karolina Szaciłło pokazali łatwe metody na rozluźnienie. - Wystarczy przenieść uwagę na spokojny, miarowy oddech - podpowiedziała Karolina. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak przetrwać stres pourlopowy?

  Wakacje to czas urlopów i planowanych wyjazdów. Gdy urlop dobiegnie końca i czas wrócić do pracy, może pojawić się stan podenerwowania i obniżenia nastroju. O tym, jak bez stresu wrócić do pracy po urlopie, opowiedział w programie "Dzień Dobry Wakacje" socjolog Tomasz Sobierajski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Uważaj. Stres może wywołać ból przewlekły

  Większość osób zna sytuację gdy podczas stresujących okoliczności doświadczamy bolesnego skurczu. Jeśli stres emocjonalny towarzyszący np. trudnej sytuacji w pracy czy w relacjach rodzinnych, się przedłuża, nasz organizm broni się poprzez skurczenie mięśni. W ten sposób może pojawić się chroniczny ból, którego przyczyn często błędnie upatruje się w schorzeniach czy urazach ciała a za niego może być odpowiedzialny stres.
 • Sposób na niezapomniany ślub? Oto on

  Państwo młodzi postanowili dodać do tego stresującego dnia trochę rozrywki, by rozładować emocje. Użyli do tego wózka oraz łańcucha. Jak wyszło? Przekonajcie się sami.