stres

Artykuły - Stres (364)

 • Nowa terapia dla żyjących w stresie. Potrzebna jest... krowa

  Nowa terapia dla żyjących w stresie. Potrzebna jest... krowa

  Doskonale znany cytat "do serca przytul psa" jest już nieaktualny. Teraz na horyzoncie pojawił się nowy trend - tulenie krów. Według prowadzących relaksujące sesje tulenia, jest to bardzo odprężające i odbywa się bez naruszania dobrostanu zwierząt.
 • Doskwiera ci stres? Zacznij ziewać

  Doskwiera ci stres? Zacznij ziewać

  Ziewanie zwykle kojarzy się negatywnie - z niewyspaniem, nudą lub zmęczeniem. Okazuje się jednak, że ta kilkusekundowa czynność może mieć bardzo pozytywne konotacje. Naukowcy dowiedli bowiem, że ziewanie pozwala szybko się rozluźnić, zrelaksować i nabrać energii.
 • Odkryj, co mówią twoje emocje

  Odkryj, co mówią twoje emocje

  Każda emocja niesie ze sobą jakiś komunikat. Niestety, te trudniejsze lubimy ignorować lub zagłuszać. A szkoda, bo kryją w sobie wiele cennych informacji. To dzięki nim możemy rozwiązać wiele naszych problemów. Przeczytaj fragment książki "Przestań się zamartwiać", której autorka, Joanna Godecka, podpowiada, jak skutecznie zarządzać swoimi emocjami.
 • Czworonożny przyjaciel w miejscu pracy redukuje stres i pomaga podnieść produktywność

  Czworonożny przyjaciel w miejscu pracy redukuje stres i pomaga podnieść produktywność

  Obecność zwierząt w miejscu pracy ma więcej plusów niż minusów. Czworonogi redukują stres, pomagają robić zdrowe przerwy w wykonywanych obowiązkach. Pozwolenie na psa lub kota w miejscu pracy wiąże się jednak z pewnymi obowiązkami i kosztami dla firmy i właściciela.
 • Dlaczego tracisz włosy?

  Dlaczego tracisz włosy?

  Reagują, gdy coś złego dzieje się w organizmie. Przyczyną ich wypadania może być choroba. Jeśli zauważysz, że w ciągu 3-4 miesięcy włosy się przerzedziły, widać skórę głowy, wyraźny przedziałek, jest to powód do niepokoju. Warto iść do dermatologa, by poszukał źródła problemu.
 • Kości biorą udział w reakcji na stres

  Kości biorą udział w reakcji na stres

  Do zaskakujących wniosków doszli amerykańscy naukowcy. Wbrew temu, co powszechnie się uważa, to nie adrenalina odpowiada za odruch ucieczki w momencie zagrożenia. Główną rolę odgrywa w tym procesie wytwarzana przez komórki kościotwórcze osteokalcyna.
 • Stres w ciąży to problemy u dziecka

  Stres w ciąży to problemy u dziecka

  Kobiety narażone w ciąży na silne stresy mogą urodzić dziecko, które będzie aż dziesięciokrotnie bardziej narażone na zaburzenia osobowości przed ukończeniem trzydziestki – wynika z badań opublikowanych przez „British Journal of Psychiatry”.
 • Stres w młodości – jak może się odbić na późniejszym życiu

  Stres w młodości – jak może się odbić na późniejszym życiu

  Nadmierny stres w młodości jest przyczyną różnego rodzaju problemów, które mogą utrzymywać się również w dorosłym życiu. Gorzej zaczyna działać nie tylko psychika, ale też ciało - np. układ odpornościowy. Przed negatywnymi konsekwencjami stresu można się jednak chronić. Pomagają w tym m.in.: właściwe nastawienie, wsparcie rodziny, dieta, a także ruch.
 • Nadmiar ambicji może szkodzić

  Nadmiar ambicji może szkodzić

  Masz dziecko, które zadowala tylko szóstka z matematyki? Które rozpacza nad jednym błędem w dyktandzie nie zauważając, że reszta poszła mu super? Uwaga, za nadmierną, wręcz chorobliwą ambicją najczęściej stoją rodzice.
 • Mamy pracujące na cały etat bardzo zestresowane

  Mamy pracujące na cały etat bardzo zestresowane

  Biochemiczne wskaźniki stresu są podwyższone o 40 proc. u kobiet mających dwójkę dzieci i pracujących w pełnym wymiarze godzin, w porównaniu z bezdzietnymi pracownicami – wynika z badania, które publikuje pismo „Sociology”.

Filmy - Stres (16)

 • Czy stres może zatrzymać miesiączkę?

  Ginekolog dr Anetta Karwacka opowiedziała o tym, co może pływać na zatrzymanie miesiączki. Co powinno nas zaniepokoić? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dźwięk gitary uspokaja zestresowanego szczeniaka

  Ten szczeniak został zabrany od matki w nowe miejsce, przez co doznał ogromnego stresu. Nowy właściciel, aby ukoić nerwy pupila, postanowił pograć mu na gitarze. Terapia okazała się zbawienna. (STORYFUL/x-news)
 • Ziołowy napar czy aromatyczna kąpiel? Naturalne metody na złagodzenie stresu

  Niektóre produkty obniżają stężenie hormonu stresu - kortyzolu. Zawierają one związki walczące z wolnymi rodnikami. Seler naciowy, napary ziołowe czy aromatyczne kąpiele to naturalne sposoby na poradzenie sobie ze stresem. Propagatorzy zdrowego stylu życia Maciej i Karolina Szaciłło pokazali łatwe metody na rozluźnienie. - Wystarczy przenieść uwagę na spokojny, miarowy oddech - podpowiedziała Karolina. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak przetrwać stres pourlopowy?

  Wakacje to czas urlopów i planowanych wyjazdów. Gdy urlop dobiegnie końca i czas wrócić do pracy, może pojawić się stan podenerwowania i obniżenia nastroju. O tym, jak bez stresu wrócić do pracy po urlopie, opowiedział w programie "Dzień Dobry Wakacje" socjolog Tomasz Sobierajski. (Dzień Dobry TVN/x-news)