Strefa Gazy

Synonimy:
Gaza,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Strefa Gazy (866)

 • Dwie osoby ranne po runięciu dachu obiektu sportowego w Strefie Gazy

  Silne wichury i deszcze, które nawiedziły Strefę Gazy, omal nie doprowadziły do tragedii. W ich wyniku zawalił się dach hali sportowej, gdy przebywali w niej ludzie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. - Ściana, która stała około 20 metrów od hali, zawaliła się z powodu silnego wiatru na część dachu znajdującą się nad trybunami. Siedzieli na nich ludzie, którzy czekali, aż poprzedni grupa skończy swoją turę. Dwie osoby zostały lekko ranne - powiedział pracownik obiektu Mohammed Abu Obada.
 • Dostawy wody w Strefie Gazy: Holandia wesprze Izrael

  Dostawy wody w Strefie Gazy: Holandia wesprze Izrael

  Rząd holenderski wesprze Izrael w realizacji inwestycji mających poprawić dostawy wody i gazu do zamieszkanej przez ludność palestyńską Strefy Gazy - oświadczył izraelski premier Benjamin Netanjahu we wtorek podczas wizyty w Holandii.
 • Zginęło 1,5 roczne dziecko. Żydowski ekstremista uwięziony bez procesu

  Zginęło 1,5 roczne dziecko. Żydowski ekstremista uwięziony bez procesu

  Po raz pierwszy w historii palestyńsko-izraelskiego konfliktu, Izrael podjął tak zdecydowane kroki. We wtorek władze tego państwa uwięziły bez procesu podejrzanego żydowskiego ekstremistę. To następstwo piątkowego ataku przeprowadzonego przez żydowskich osadników, w wyniku którego na Zachodnim Brzegu Jordanu zginęło palestyńskie dziecko.
 • Palestyna zrywa współpracę z Izraelem w sprawie bezpieczeństwa

  Palestyna zrywa współpracę z Izraelem w sprawie bezpieczeństwa

  Rada postanowiła zaprzestać wszelkich form koordynacji z Izraelem w sprawach bezpieczeństwa, ponieważ nie wypełnia on porozumień podpisanych między obu stronami - ogłosiło w czwartek wieczorem Kierownictwo Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP), której przewodzi prezydent Mahmud Abbas.
 • Strefa Gazy: Będzie rząd jedności

  Strefa Gazy: Będzie rząd jedności

  Fatah i Hamas porozumiały się w tej sprawie po dwudniowych rozmowach w Kairze. Do ustalenia pozostaje jeszcze, kto będzie zarządzał przejściami granicznymi w Gazie. W tej sprawie toczą się rozmowy między Izraelem, władzami Autonomii i przedstawicielami MSZ-u.
 • Gaza: Indyjska telewizja nagrała przygotowania do odpalenia rakiety

  Gaza: Indyjska telewizja nagrała przygotowania do odpalenia rakiety

  Dziennikarze indyjskiej telewizji NDTV nagrali przygotowania do odpalenia rakiety z gęsto zaludnionych terenów Gazy.
 • Turniej ATP w Izraelu odwołany

  Turniej ATP w Izraelu odwołany

  Z powodu napiętej sytuacji w Strefie Gazy odwołano, zaplanowany na wrzesień, turniej tenisistów w Tel Awiwie.
 • Weszło w życie 72-godzinne zawieszenie broni w Strefie Gazy

  O godz. 8 czasu lokalnego (godz. 7 w Polsce) wszedł w życie we wtorek 72-godzinny rozejm między Izraelem a Palestyńczykami w Strefie Gazy. Wcześniej wojsko izraelskie zapowiedziało, że do tego czasu wycofa z palestyńskiego terytorium swoje siły lądowe.
 • Były palestyński piłkarz zginął w zamachu

  Były piłkarz reprezentacji Palestyny Ahed Zaqout zaginął od wybuchy bomby.
 • Gaza: Rakiety spadły na szkołę ONZ

  Gaza: Rakiety spadły na szkołę ONZ

  20 Palestyńczyków zginęło, a ponad 50 zostało rannych w środę rano w wyniku izraelskiego ostrzału szkoły ONZ w północnej części Strefy Gazy - poinformowały palestyńskie służby ratownicze. Agencja AFP podaje bilans 16 ofiar, a źródła izraelskie powołując się na władze Palestyny mówią o 15 ofiarach.

Filmy - Strefa Gazy (13)

 • Strefa Gazy: Dwie pierwsze ofiary po decyzji Trumpa

  Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w sobotę nowe ataki na Strefę Gazy w odpowiedzi na wystrzelenie rakiet w kierunku Izraela z tej enklawy. Radykalna organizacja palestyńska Hamas poinformowała, że w nalotach śmierć poniosło jej dwóch bojowników. To pierwsze ofiary konfliktu, który wybuchł na nowo po kontrowersyjnej decyzji Donalda Trumpa, który uznał, że stolicą Izraela jest Jerozolima.
 • Strefa Gazy: Dwie pierwsze ofiary po decyzji Trumpa

  Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w sobotę nowe ataki na Strefę Gazy w odpowiedzi na wystrzelenie rakiet w kierunku Izraela z tej enklawy. Radykalna organizacja palestyńska Hamas poinformowała, że w nalotach śmierć poniosło jej dwóch bojowników. To pierwsze ofiary konfliktu, który wybuchł na nowo po kontrowersyjnej decyzji Donalda Trumpa, który uznał, że stolicą Izraela jest Jerozolima.
 • Żydowska kolonia na palestyńskiej ziemi. Dziś to historia

  Khan Junis w Strefie Gazy jeszcze 10 lat temu było zasiedlone przez żydowskich osadników. Ślady kolonii są już dziś prawie niewidoczne, jedynie budynki uniwersyteckie świadczą o wieloletniej obecności Izraelczyków na palestyńskiej ziemi.
 • Tragiczna sytuacja w Strefie Gazy! Ludzie nie mają już nadziei

  W tym tygodniu mija rok od wyniszczającej wojny Izraela z palestyńskimi bojownikami w Strefie Gazy. Mimo zawieszenia broni, mieszkańcy nie wierzą w to że ich cierpienia wkrótce się skończą.