Strefa Gazy

Synonimy:
Gaza,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Strefa Gazy (569)

 • Strefa Gazy: Izrael zbombardował cele Hamasu

  Strefa Gazy: Izrael zbombardował cele Hamasu

  Izraelskie siły powietrzne zaatakowały cele Hamasu na terytorium palestyńskim. To drugi od początku tego tygodnia nalot Izraela na Strefę Gazy.
 • Seria ataków Izraela na Strefę Gazy. Eksplozje wstrząsnęły stolicą

  Seria ataków Izraela na Strefę Gazy. Eksplozje wstrząsnęły stolicą

  Dziesiątki pocisków spadły z niedzieli na poniedziałek na cele w różnych rejonach Strefy Gazy. Eksplozje wstrząsnęły stolicą, poczynając od jej północnych aż po południowe dzielnice. Zdaniem obserwatorów ataki były intensywniejsze, trwały dłużej i objęły szerszy obszar niż poprzednie.
 • ​Iron Dome - Żelazna Kopuła, która chroni Izrael

  ​Iron Dome - Żelazna Kopuła, która chroni Izrael

  Czym jest Żelazna Kopuła? To zaawansowana technologicznie izraelska tarcza antyrakietowa, która chroni przed wrogimi atakami.
 • ​Strefa Gazy: Żałoba, pogrzeby i kolejne ofiary wśród Palestyńczyków

  ​Strefa Gazy: Żałoba, pogrzeby i kolejne ofiary wśród Palestyńczyków

  Wtorek przyniósł uspokojenie po poniedziałkowych starciach z siłami izraelskimi, w których zginęło 60 osób. Palestyńczycy opłakiwali zmarłych, uczestniczyli w pogrzebach, które przeradzały się w demonstracje. We wtorek zginęło dwoje Palestyńczyków - pisze Reuters.
 • Dwie osoby ranne po runięciu dachu obiektu sportowego w Strefie Gazy

  Silne wichury i deszcze, które nawiedziły Strefę Gazy, omal nie doprowadziły do tragedii. W ich wyniku zawalił się dach hali sportowej, gdy przebywali w niej ludzie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. - Ściana, która stała około 20 metrów od hali, zawaliła się z powodu silnego wiatru na część dachu znajdującą się nad trybunami. Siedzieli na nich ludzie, którzy czekali, aż poprzedni grupa skończy swoją turę. Dwie osoby zostały lekko ranne - powiedział pracownik obiektu Mohammed Abu Obada.
 • Dostawy wody w Strefie Gazy: Holandia wesprze Izrael

  Dostawy wody w Strefie Gazy: Holandia wesprze Izrael

  Rząd holenderski wesprze Izrael w realizacji inwestycji mających poprawić dostawy wody i gazu do zamieszkanej przez ludność palestyńską Strefy Gazy - oświadczył izraelski premier Benjamin Netanjahu we wtorek podczas wizyty w Holandii.
 • Zginęło 1,5 roczne dziecko. Żydowski ekstremista uwięziony bez procesu

  Zginęło 1,5 roczne dziecko. Żydowski ekstremista uwięziony bez procesu

  Po raz pierwszy w historii palestyńsko-izraelskiego konfliktu, Izrael podjął tak zdecydowane kroki. We wtorek władze tego państwa uwięziły bez procesu podejrzanego żydowskiego ekstremistę. To następstwo piątkowego ataku przeprowadzonego przez żydowskich osadników, w wyniku którego na Zachodnim Brzegu Jordanu zginęło palestyńskie dziecko.
 • Palestyna zrywa współpracę z Izraelem w sprawie bezpieczeństwa

  Palestyna zrywa współpracę z Izraelem w sprawie bezpieczeństwa

  Rada postanowiła zaprzestać wszelkich form koordynacji z Izraelem w sprawach bezpieczeństwa, ponieważ nie wypełnia on porozumień podpisanych między obu stronami - ogłosiło w czwartek wieczorem Kierownictwo Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP), której przewodzi prezydent Mahmud Abbas.
 • Strefa Gazy: Będzie rząd jedności

  Strefa Gazy: Będzie rząd jedności

  Fatah i Hamas porozumiały się w tej sprawie po dwudniowych rozmowach w Kairze. Do ustalenia pozostaje jeszcze, kto będzie zarządzał przejściami granicznymi w Gazie. W tej sprawie toczą się rozmowy między Izraelem, władzami Autonomii i przedstawicielami MSZ-u.

Filmy - Strefa Gazy (25)