Strefa Gazy

Synonimy:
Gaza,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Strefa Gazy (566)

 • ​Strefa Gazy: Żałoba, pogrzeby i kolejne ofiary wśród Palestyńczyków

  ​Strefa Gazy: Żałoba, pogrzeby i kolejne ofiary wśród Palestyńczyków

  Wtorek przyniósł uspokojenie po poniedziałkowych starciach z siłami izraelskimi, w których zginęło 60 osób. Palestyńczycy opłakiwali zmarłych, uczestniczyli w pogrzebach, które przeradzały się w demonstracje. We wtorek zginęło dwoje Palestyńczyków - pisze Reuters.
 • Dwie osoby ranne po runięciu dachu obiektu sportowego w Strefie Gazy

  Silne wichury i deszcze, które nawiedziły Strefę Gazy, omal nie doprowadziły do tragedii. W ich wyniku zawalił się dach hali sportowej, gdy przebywali w niej ludzie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. - Ściana, która stała około 20 metrów od hali, zawaliła się z powodu silnego wiatru na część dachu znajdującą się nad trybunami. Siedzieli na nich ludzie, którzy czekali, aż poprzedni grupa skończy swoją turę. Dwie osoby zostały lekko ranne - powiedział pracownik obiektu Mohammed Abu Obada.
 • Dostawy wody w Strefie Gazy: Holandia wesprze Izrael

  Dostawy wody w Strefie Gazy: Holandia wesprze Izrael

  Rząd holenderski wesprze Izrael w realizacji inwestycji mających poprawić dostawy wody i gazu do zamieszkanej przez ludność palestyńską Strefy Gazy - oświadczył izraelski premier Benjamin Netanjahu we wtorek podczas wizyty w Holandii.
 • Zginęło 1,5 roczne dziecko. Żydowski ekstremista uwięziony bez procesu

  Zginęło 1,5 roczne dziecko. Żydowski ekstremista uwięziony bez procesu

  Po raz pierwszy w historii palestyńsko-izraelskiego konfliktu, Izrael podjął tak zdecydowane kroki. We wtorek władze tego państwa uwięziły bez procesu podejrzanego żydowskiego ekstremistę. To następstwo piątkowego ataku przeprowadzonego przez żydowskich osadników, w wyniku którego na Zachodnim Brzegu Jordanu zginęło palestyńskie dziecko.
 • Palestyna zrywa współpracę z Izraelem w sprawie bezpieczeństwa

  Palestyna zrywa współpracę z Izraelem w sprawie bezpieczeństwa

  Rada postanowiła zaprzestać wszelkich form koordynacji z Izraelem w sprawach bezpieczeństwa, ponieważ nie wypełnia on porozumień podpisanych między obu stronami - ogłosiło w czwartek wieczorem Kierownictwo Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP), której przewodzi prezydent Mahmud Abbas.
 • Strefa Gazy: Będzie rząd jedności

  Strefa Gazy: Będzie rząd jedności

  Fatah i Hamas porozumiały się w tej sprawie po dwudniowych rozmowach w Kairze. Do ustalenia pozostaje jeszcze, kto będzie zarządzał przejściami granicznymi w Gazie. W tej sprawie toczą się rozmowy między Izraelem, władzami Autonomii i przedstawicielami MSZ-u.
 • Gaza: Indyjska telewizja nagrała przygotowania do odpalenia rakiety

  Gaza: Indyjska telewizja nagrała przygotowania do odpalenia rakiety

  Dziennikarze indyjskiej telewizji NDTV nagrali przygotowania do odpalenia rakiety z gęsto zaludnionych terenów Gazy.
 • Turniej ATP w Izraelu odwołany

  Turniej ATP w Izraelu odwołany

  Z powodu napiętej sytuacji w Strefie Gazy odwołano, zaplanowany na wrzesień, turniej tenisistów w Tel Awiwie.
 • Weszło w życie 72-godzinne zawieszenie broni w Strefie Gazy

  O godz. 8 czasu lokalnego (godz. 7 w Polsce) wszedł w życie we wtorek 72-godzinny rozejm między Izraelem a Palestyńczykami w Strefie Gazy. Wcześniej wojsko izraelskie zapowiedziało, że do tego czasu wycofa z palestyńskiego terytorium swoje siły lądowe.
 • Były palestyński piłkarz zginął w zamachu

  Były piłkarz reprezentacji Palestyny Ahed Zaqout zaginął od wybuchy bomby.

Filmy - Strefa Gazy (18)

 • Trwa wymiana ognia na linii Izrael-Palestyna

  Do kolejnej eskalacji konfliktu pomiędzy Izraelem i Palestyną doszło po zbombardowaniu izraelskiej wioski Miszmeret rakietami wystrzelonymi ze Strefy Gazy. Władze Izraela oskarżyły Hamas i natychmiast przystąpiły do akcji odwetowej.
 • Trwa wymiana ognia na linii Izrael-Palestyna

  Do kolejnej eskalacji konfliktu pomiędzy Izraelem i Palestyną doszło po zbombardowaniu izraelskiej wioski Miszmeret rakietami wystrzelonymi ze Strefy Gazy. Władze Izraela oskarżyły Hamas i natychmiast przystąpiły do akcji odwetowej.
 • Ranni na granicy Strefy Gazy. Palestyńczycy protestują przeciwko wycofaniu finansowania wsparcia dla uchodźców przez D. Trumpa

  Dziesiątki Palestyńczyków zostało rannych w wyniku ostrzału izraelskiej armii – poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Żołnierze mieli otworzyć ogień oraz obrzucić protestujących pojemnikami z gazem łzawiącym. Palestyńczycy zgromadzili się w pobliżu przejścia granicznego Erez aby zademonstrować swoje niezadowolenie z decyzji Donalda Trumpa. Prezydent USA zdecydował o wycofaniu amerykańskiego wsparcia finansowego dla Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA). Stany Zjednoczone wpłacały rocznie na rzecz organizacji ok. 300 mln dol. Stanowiło to blisko 1/3 całego jej budżetu. Zdaniem komentatorów, Donald Trump chce tym ruchem zmusić Palestyńczyków do ustępstw na rzecz Izraela. Prezydent USA miał tłumaczyć, że programy UNRWA są „nieodwracalnie błędne”, a jego kraj za dotacje nie otrzymuje w zamian „żadnej wdzięczności, ani żadnego szacunku”. (RUPTLY/x-news)
 • Wybuchy w Strefie Gazy po ataku armii izraelskiej

  W środę w wyniku ataku powietrznego Izraela na Strefę Gazy zginęło troje Palestyńczyków. Jak podaje armia izraelska, nalot był odpowiedzią na ostrzał terytorium Izraela przez Hamas.