streaming muzyki

Artykuły - Streaming muzyki (14)

 • Media: Wpływy z cyfrowego rynku wzrosły o 51 proc.

  Media: Wpływy z cyfrowego rynku wzrosły o 51 proc.

  15 listopada CISAC (Międzynarodowa Konfederacja Związków Autorów i Kompozytorów z siedzibą w Paryżu) ogłosiła, że wpływy z tantiem otrzymywanych przez twórców na świecie osiągnęły rekordową wysokość 9,2 mld euro (10,1 mld dol.), rosnąc w stosunku do ubiegłego roku o 6 proc.
 • Spotify notuje wzrost przychodów, ale strata netto się powiększa

  Spotify notuje wzrost przychodów, ale strata netto się powiększa

  Spotify, platforma umożliwiająca strumieniowe słuchanie muzyki, poinformował, że ich przychód w zeszłym roku wyniósł 1,95 mld euro jednak firma nadal nie notuje zysku. Przychód w 2015 roku wzrósł o 80 proc., ale strata netto zwiększyła się o 7 proc. względem ubiegłego roku i wynosi 173 mln euro.
 • The Beatles w streamingu

  The Beatles w streamingu

  To się nazywa prezent pod choinkę - 24 grudnia do dziewięciu największych serwisów streamingowych trafiła cała dyskografia The Beatles!
 • Serwis Tidal za darmo przez dwa lata dla klientów sieci Play

  Sieć Play przygotowała dla swoich klientów wielką niespodziankę - mogą oni przez dwa lata korzystać za darmo z serwisu muzycznego Tidal.
 • WiMP z oferty T-Mobile zmienia się w TIDAL

  WiMP z oferty T-Mobile zmienia się w TIDAL

  Duże zmiany w T-Mobile - operator dokonuje zmiany serwisu strumieniującego muzykę z WiMP na TIDAL. Jednocześnie TIDAL wprowadza nowe stawki dla użytkowników indywidualnych. Serwis walczy o klienta z Deezerem, Apple Music i przede wszystkim z Spotify.
 • Apple Music w Polsce za 4,99 i 7,99 euro

  Apple Music w Polsce za 4,99 i 7,99 euro

  Pod koniec czerwca na polski rynek trafi Apple Music, usługa streamingowa giganta z Cupertino. Do tej pory było dużo kontrowersji związanych z polskimi cenami nowego bytu Apple, ale okazuje się, że nie będzie tak źle, jak pierwotnie się wydawało.
 • ​Idealny sprzęt Panasonic dla początkującego melomana

  ​Idealny sprzęt Panasonic dla początkującego melomana

  Firma Panasonic zaprezentowała trzy kompaktowe systemy muzyczne - SC-HC49, SC-HC39, SC-HC29 i SC-HC19 - stworzonych z myślą o młodych miłośnikach muzyki.
 • Cyfrowa dystrybucja muzyki zmienia polski rynek fonograficzny

  Cyfrowa dystrybucja muzyki zmienia polski rynek fonograficzny

  Ostatnie kilka lat było dla rynku muzycznego wyjątkowo korzystne. W 2012 roku po raz pierwszy od 1998 światowy przemysł fonograficzny zaliczył minimalny wzrost przychodów. Pomyślne trendy dotarły także do Polski, która jest w trakcie kluczowych przemian w branży.
 • Google Play Music All Access trafia do Europy. Niebawem w Polsce?

  Google Play Music All Access trafia do Europy. Niebawem w Polsce?

  W połowie maja swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miała usługa Google Play Music All Access. Być może już wkrótce stanowić będzie silną konkurencję dla serwisów Spotify czy Deezer, gdyż właśnie dotarła do Europy. Póki co do wybranych krajów, jednak ma to się zmienić niebawem.
 • Deezer w samochodach marki MINI

  Deezer w samochodach marki MINI

  Producent MINI zwiększył ofertę usług online dostępnych w samochodach. Kierowcy, korzystając z jednej subskrypcji Deezera, mogą teraz zyskać dostęp do milionów piosenek.