strażnicy miejscy

Artykuły - Strażnicy miejscy (36)

 • W Skawinie urzędnicy będą kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach

  W Skawinie urzędnicy będą kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach

  W Skawinie urzędnicy wspólnie ze strażą miejską rozpoczęli kontrole pieców w domach mieszkańców. W poprzednim sezonie grzewczym takich "wizyt" złożyli ponad 800, teraz ta liczba ma dwukrotnie wzrosnąć.
 • Strażnicy miejscy na elektrycznych rowerach

  W Neapolu po raz pierwszy pojawili się strażnicy miejscy, którzy patrolują miasto na elektrycznych rowerach. Funkcjonariusze pilnują porządku i bezpieczeństwa przede wszystkim w centrum miasta.
 • W Rzymie strażnicy miejscy mdleją z upału

  Blisko 40-stopniowe upały w Rzymie dają się we znaki nie tylko rzymianom i turystom, ale i patrolującym ulice strażnikom miejskim. Wśród funkcjonariuszy, czuwających nad porządkiem w Wiecznym Mieście, dochodzi do wielu omdleń z gorąca.
 • Strażnicy miejscy robili przekręty na fotoradarach

  11 białostockich strażników miejskich oskarżono o niedopełnienie obowiązków i poświadczenie nieprawdy w sprawie dotyczące użycia fotoradaru. Chodzi o przypadki, gdy funkcjonariusz poświadczał w dokumentacji, że sprawcą przekroczenia prędkości była inna osoba.
 • Prezydenci miast się zbroją

  Prezydenci miast się zbroją

  Strażnicy miejscy będą wyposażeni w broń palną, dostaną prawo prowadzenia kontroli osobistej i nakładania mandatów w szerszym niż dziś zakresie. Takie zmiany przewiduje projekt ustawy o powołaniu policji municypalnej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Jeden na trzech strażników brał łapówki? A może więcej?

  Jeden na trzech strażników brał łapówki? A może więcej?

  247 zarzutów korupcyjnych usłyszeli zatrzymani we wtorek strażnicy miejscy z Dąbrowy Górniczej - poinformowała w środę śląska policja.
 • Most nie działa, ale zarabia potężne pieniądze!

  Most nie działa, ale zarabia potężne pieniądze!

  Stołeczni strażnicy miejscy wypisali już ponad 15 tys. mandatów dla kierowców, którzy korzystają z zamkniętego dla ruchu indywidualnego mostu Śląsko-Dąbrowskiego.
 • Strażnicy miejscy podejrzani w sprawie fotoradaru

  Do jedenastu wzrosła liczba strażników miejskich, którym Prokuratura Okręgowa w Białymstoku postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i poświadczenia nieprawdy w sprawie dotyczącej użycia fotoradaru.
 • Strażnicy miejscy podejrzani w śledztwie ws. fotoradarów

  Pięciu kolejnym strażnikom miejskim Prokuratura Okręgowa w Białymstoku postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i poświadczenia nieprawdy w sprawie dotyczącej użycia fotoradaru. W sumie w sprawie podejrzanych jest sześć osób.
 • Strażnicy miejscy na straży posła

  Strażnicy miejscy na straży posła

  Funkcjonariusze dostali nowe zlecenie: mają pilnować biura posła Rafała Trzaskowskiego z PO. Sugerują, że powinny to robić prywatne firmy ochroniarskie, a nie oni - stwierdza "Życie Warszawy".

Filmy - Strażnicy miejscy (1)