Strażnicy Galaktyki

Artykuły - Strażnicy Galaktyki (16)

 • Marvel zapowiada pięć filmów do końca 2021 roku

  Marvel zapowiada pięć filmów do końca 2021 roku

  W sobotę 20 lipca podczas trwającego w San Diego Comic-Conu szef Marvel Studios Kevin Feige przedstawił planowane premiery kinowe i telewizyjne do 2021 roku. Jego występ trwał półtorej godziny. W tym czasie przez scenę przewinęło się wiele gwiazd najbardziej kasowej serii w historii kinematografii.
 • Gwiazda "Avengers" wspomina swój casting: "Byłem przerażony"

  Gwiazda "Avengers" wspomina swój casting: "Byłem przerażony"

  Dave Bautista, który w adaptacjach komiksów Marvela "Strażnicy Galaktyki" i "Avengers" wcielił się w postać Draxa Niszczyciela, był jednym z gości odbywającego się w Denver Pop Culture Conu. Podczas swojego panelu aktor i były zapaśnik wspominał pierwsze castingi oraz związany z nimi ogromny stres.
 • James Gunn jednak wyreżyseruje "Strażników Galaktyki 3"

  James Gunn jednak wyreżyseruje "Strażników Galaktyki 3"

  Osiem miesięcy po zwolnieniu ze stanowiska reżysera suprbohaterskiego widowiska "Strażnicy Galaktyki 3" James Gunn został na nie ponownie zatrudniony przez wytwórnię Walta Disney'a. Twórca popularnej serii adaptacji komiksów Marvela popadł w niełaskę studia, gdy przypomniano jego kontrowersyjne tweety sprzed lat.
 • Nie żyje szop ze "Strażników galaktyki"

  Nie żyje szop ze "Strażników galaktyki"

  Szop Oreo, który użyczył swojego wizerunku Rocketowi ze "Strażników galaktyki" i "Avengers: Wojny bez granic", nie żyje. Zwierzak zmarł w wieku 10 lat po krótkiej chorobie.
 • Dave Bautista: Wrestler, który chciał być aktorem

  Dave Bautista: Wrestler, który chciał być aktorem

  Zaczynał jako zapaśnik. Po sukcesach na ringu postanowił spróbować swych sił w aktorstwie. Początkowo pojawiał się w tanich akcyjniakach. Gdy nikt nie wierzył w jego sukces, pojawiła się rola Draksa w "Strażnikach Galaktyki". Nagle Hollywood znalazło dla niego miejsce. Walczył z Jamesem Bondem, pojawił się w sequelu "Łowcy androidów", a jako Drax jeszcze kilka razy uratował galaktykę. W piątek, 18 stycznia, Dave Bautista kończy 50 lat.
 • "Avengers 3": To będzie finał serii

  "Avengers 3": To będzie finał serii

  Choć do premiery trzeciej części "The Avengers" - na podstawie komiksów Marvela - zostały jeszcze blisko dwa lata, reżyser Anthony Russo już zapowiedział, że film będzie "kulminacją serii". "To będzie koniec pewnych wątków i początek kolejnych" - zadeklarował twórca.
 • Rekordowy weekend "Legionu samobójców"

  Rekordowy weekend "Legionu samobójców"

  Na przekór krytykom widzowie na całym świecie tłumnie ruszyli na seanse "Legionu samobójców", najnowszej adaptacji komiksów DC Comics. Superprodukcja w gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Will Smith, Margot Robbie i Jared Leto) zarobiła w premierowy weekend ponad 265 milionów dolarów.
 • Strażnicy Galaktyki na emblematach misji NASA

  Strażnicy Galaktyki na emblematach misji NASA

  NASA postanowiła uszczęśliwić wszystkich fanów komiksów. Na oficjalnych emblematach wszystkich misji dostawczych na ISS (CASIS) pojawią się bohaterowie "Strażników Galaktyki".
 • Kurt Russell w sequelu "Strażników galaktyki"?

  Kurt Russell w sequelu "Strażników galaktyki"?

  Kurt Russell jest faworytem reżysera Jamesa Gunna do roli ojca Petera Quilla w kontynuacji "Strażników galaktyki".