strażnicy

Artykuły - Strażnicy (70)

 • ​Watchmen: Najważniejszy serial ostatnich lat [recenzja DVD]

  ​Watchmen: Najważniejszy serial ostatnich lat [recenzja DVD]

  Zrobienie kontynuacji do wiekopomnego dzieła jest nie tyle ryzykowne, co po prostu szalenie trudne. Serial HBO "Watchmen" nie tylko jest świetnym sequelem komiksowego pierwowzoru, ale i prawdopodobnie najważniejszym serialem ostatnich lat.
 • Afera wokół filmu z więźniami. Władze Gruzji przepraszają

  Afera wokół filmu z więźniami. Władze Gruzji przepraszają

  Władze Gruzji przepraszają, a opozycja domaga się postawienia przed sądem prezydenta i ministrów. Chodzi o skandal, który wybuchł w związku z pokazaniem przez stacje telewizyjne reportażu o stosowaniu tortur w gruzińskich więzieniach.
 • Macedonia: Dwaj strażnicy leśni zginęli w pożarze

  Dwaj macedońscy strażnicy leśni ponieśli śmierć a 12 osób zostało rannych w pożarze, który wybuchł w lesie w pobliżu miasta Strumica, około 200 kilometrów na wschód od Skopje - poinformowały we wtorek źródła medyczne.
 • Rosja: Magnitskiego ciężko pobito w dniu śmierci

  Siergiej Magnitski, walczący z korupcją prawnik funduszu HCM, zmarły w więzieniu w 2009 r., został ciężko pobity przez strażników w dniu śmierci - wynika z dokumentów zaprezentowanych w poniedziałek przez jego pracodawcę i obrońców praw człowieka.
 • Strażnicy miejscy na straży posła

  Strażnicy miejscy na straży posła

  Funkcjonariusze dostali nowe zlecenie: mają pilnować biura posła Rafała Trzaskowskiego z PO. Sugerują, że powinny to robić prywatne firmy ochroniarskie, a nie oni - stwierdza "Życie Warszawy".
 • Co warto obejrzeć w kinie?

  Co warto obejrzeć w kinie?

  To będzie wyjątkowy weekend w kinach. Na ekrany trafią: "Social Network" o tym, jak powstał Facebook, komedia sensacyjna "Red" z udziałem Bruce'a Willisa i Morgana Freemana, dokument o genialnym stroicielu fortepianów. A na deser dwie animacje: trójwymiarowa opowieść o mitycznych sowach i plastelinowa produkcja "Mary i Max" - tylko dla dorosłych.
 • Anty-inicjacja

  Anty-inicjacja

  "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'hoole" ("Legend of Guardians: The Owl of Ga'hoole"), reż. Zack Snyder, USA 2010, dystrybutor Warner Bros., premiera kinowa 15 października 2010 roku.
 • Zack Snyder wyreżyseruje "Supermana"

  Zack Snyder wyreżyseruje "Supermana"

  Stało się! Reżyserii nowego filmu o "Supermanie" podejmie się Zack Snyder, twórca takich obrazów, jak: "300", "Watchmen. Strażnicy", czy "Świt żywych trupów".
 • Strażnicy przyczynili się do śmierci więźnia?

  Krewni więźnia zakładu karnego w Wołowie, który zmarł po zakrztuszeniu się kiełbasą w celi uważają, że do tragedii by nie doszło, gdyby strażnicy udzielili mu natychmiast pierwszej pomocy - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • 900 zł za stanie na "kopercie"!

  900 zł za stanie na "kopercie"!

  Zaledwie o kilka procent wzrosła liczba mandatów wystawianych przez warszawskich strażników miejskich po zmianie przepisów dotyczących dróg wewnętrznych.