strażacy

Artykuły - Strażacy (220)

 • Strażacy gaszą pożar na składowisku śmieci blisko Nowej Soli

  Strażacy gaszą pożar na składowisku śmieci blisko Nowej Soli

  Pięć zastępów gaśniczych gasi pożar, który w niedzielę wybuchł na składowisku odpadów w Kiełczu niedaleko Nowej Soli. Pożar nie zagraża ludziom, nie ma też poszkodowanych – poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej st. kpt. Robert Spławski.
 • Od maja podwyżka dla ponad 110 tys. policjantów, strażaków i strażników granicznych

  Od maja podwyżka dla ponad 110 tys. policjantów, strażaków i strażników granicznych

  Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki - dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb -zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.
 • Obywatelski projekt ustawy: 20 zł dodatku do emerytur strażaków ochotników

  Obywatelski projekt ustawy: 20 zł dodatku do emerytur strażaków ochotników

  20 zł dodatku do emerytury za każdy udokumentowany rok służby w ochotniczej straży pożarnej - zakłada obywatelski projekt ustawy złożony w piątek w Sejmie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych.
 • Portugalia: Trwa akcja gaszenia pożarów lasów

  Portugalia: Trwa akcja gaszenia pożarów lasów

  Około 3 tysięcy strażaków, ponad 1000 wozów strażackich i 16 samolotów gaśniczych skierowano do akcji gaszenia kilkuset pożarów lasów, które szaleją w różnych częściach Portugalii - informuje miejscowa policja.
 • Blisko 1300 interwencji strażackich

  Blisko 1300 interwencji strażackich

  Ponad 700 razy musieli interweniować strażacy usuwając skutki nawałnicy, jaka przeszła sobotniej nocy nad Wielkopolską. W wyniku burzy najbardziej ucierpiał Poznań i okoliczne miejscowości. W całym kraju takich interwencji było blisko 1300.
 • Nowe przepisy są bezlitosne. Strażaku, oddaj prawo jazdy!

  Nowe przepisy są bezlitosne. Strażaku, oddaj prawo jazdy!

  Wprowadzone w połowie maja przepisy pozwalające na zatrzymanie przez policjanta prawa jazdy kierowcy, który o 50 km/h przekroczy prędkość w terenie zabudowanym, zasiały strach nie tylko wśród piratów drogowych.
 • "Nasz Dziennik": Strażacy stracili cierpliwość

  "Nasz Dziennik": Strażacy stracili cierpliwość

  Ogólnopolską akcję protestacyjną rozpoczęła w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej "Solidarność" - informuje "Nasz Dziennik".

Filmy - Strażacy (18)

 • Powódź zmyła ich samochód z drogi. Włoscy strażacy uratowali trzy osoby

  Włoscy strażacy uratowali trzy osoby podróżujące samochodem, po tym jak ich auto zostało zmiecione z drogi przez powódź. Do zdarzenia doszło w Sambucetole w prowincji Ternia. Za nagłą powódź odpowiedzialne były ulewne deszcze, które spadły w tym rejonie.
 • Strażacy w pełnym rynsztunku pokonali tor przeszkód przygotowany przez 7-latkę

  Strażacy z Morrisonville w amerykańskim stanie Nowy Jork nie bez problemów pokonali swoisty "tor przeszkód" narysowany na jednej z ulic przez 7-latkę. Mężczyźni odpowiedzieli tym samym na wyzwanie, które rzucili im koledzy po fachu z jednostki w Cadyville. Oni już wcześniej pokonali ten tor przeszkód.
 • Strażacy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Musieli uratować papugę...

  Nietypową akcję ratowniczą musieli przeprowadzić strażacy z miasteczka Mesa w Arizonie, gdyż na drzewie utknęła papuga ara. Ptak stał na wysokiej gałęzi kilkunastometrowej sosny i nie był w stanie z niej odlecieć. Konieczne było wezwanie dźwigu, dzięki któremu strażacy zdjęli papugę z drzewa. Papuga, która ma na imię August, na co dzień nie lata, gdyż ma podcięte skrzydła. Mimo to zdołała dostać się na czubek drzewa, jednak zejście z niego przerosło już jej możliwości. (STORYFUL/x-news)
 • Jelonek zaklinował się w płocie. Pomogli mu strażacy i policjanci z Ohio

  Strażacy i policjanci z miejscowości Euclid w stanie Ohio połączyli siły, aby uwolnić młodego jelenia uwięzionego w płocie. Funkcjonariusze przecięli szczebelki ogrodzenia za pomocą szlifierki kątowej, co pozwoliło zwierzęciu się oswobodzić. Gdy tylko poczuł wolność, jelonek uciekł do lasu. (STORYFUL/x-news)