Film - straż

Artykuły - Straż (11)

 • Bije na głowę "Matriksa"?

  Bije na głowę "Matriksa"?

  Hollywoodzki debiut rosyjskiego reżysera Timura Bekmambetowa ("Nocna straż") porównywany jest z "Matriksem" braci Wachowskich. Według recenzentów kilka scen z filmu "Wanted: Ścigani" wejdzie do kanonu kina sensacyjnego.
 • Weekend z kinem grozy

  Weekend z kinem grozy

  W tym tygodniu rządzi kino grozy. Zarówno horror "Posłańcy", jak i rosyjskie s-f "Straż dzienna", czy thriller "Niepokój" - mają podnieść u widzów poziom adrenaliny. To samo dotyczy "Wiem, kto mnie zabił" z Lindsay Lohan. Na odtrutkę czeski dramat "Reguły kłamstwa" i biografia Jane Austen "Zakochana Jane".
 • Greenaway i Loach w Polsce

  Greenaway i Loach w Polsce

  Dwie duże polskie koprodukcje, które pokazywane były na zakończonym w sobotę festiwalu filmowym w Wenecji, czekają uroczyste premiery w naszym kraju z udziałem reżyserów - Petera Greenawaya ("Straż nocna") i Kena Loacha ("Polak potrzebny od zaraz").
 • Wrocławski casting dla Greenaway'a

  Wrocławski casting dla Greenaway'a

  W czwartek wieczorem, 31 sierpnia we wrocławskim Studio ABM Peter Greenaway spotkał się z kandydatami na epizodystów i statystów do swojego nowego filmu "Straż Nocna". Towarzyszyli mu II reżyserzy Weronika Migoń i Piotr Szczerbic oraz szef Studia ABM Bartosz Stasina.
 • Peter Greenaway wizytuje Wrocław

  Peter Greenaway wizytuje Wrocław

  Znakomity brytyjski reżyser Peter Greenaway ("8 i 1/2 kobiety") przyjechał w poniedziałek, 3 lipca, do Wrocławia, gdzie na przełomie sierpnia i września będzie kręcił swój najnowszy film "Straż Nocna".
 • PISF dofinansuje film Greenaway'a

  PISF dofinansuje film Greenaway'a

  Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansuje film Petera Greenaway'a ("8 i 1/2 kobiety") "Straż nocna", opowiadający o intrydze wokół jednego z obrazów Rembrandta. Początek zdjęć do filmu, który jest holendersko-polsko-brytyjską koprodukcją, planowany jest na czerwiec bieżącego roku. Film realizowany będzie w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii.
 • Peter Greenaway we Wrocławiu

  Peter Greenaway we Wrocławiu

  Słynny brytyjski reżyser Peter Greenaway ("Kontrakt rysownika", "Wyliczanka", "8 i 1/2 kobiety") zamierza zrealizować w Polsce swój najnowszy film "Straż nocna", opowiadający o jednym z okresów życia wielkiego malarza Rembrandta. Niebawem reżyser przyjedzie do Wrocławia na dokumentację.
 • Twórca "Straży nocnej" w Ameryce

  Twórca "Straży nocnej" w Ameryce

  Rosyjski reżyser "Straży nocnej" Timur Bekmambetow podpisał kontrakt z amerykańską firmą Rogue Pictures. Bekmambetow, którego kolejny film "Straż dzienna" bije właśnie w Rosji rekordy popularności, zrealizuje trzecią część swej horror-trylogii w języku angielskim - informuje magazyn "Variety".
 • Filmowy rekord Rosji

  Filmowy rekord Rosji

  Najbardziej kasowym rosyjskim filmem jest obecnie fantastyczny horror "Dzienna straż", w reżyserii Timura Bekmabetowa ("Straż nocna"). W ciągu dziesięciu dni obraz zarobił już 20 mln dolarów. Wyświetlany jest on obecnie w 600 kinach całej Rosji.
 • Rosyjski hit w Hollywood?

  Rosyjski hit w Hollywood?

  Wytwórnia Twentieth Century Fox podpisała niedawno umowę z Timurem Biekmambietowem, twórcą rosyjskiego hitu "Nocna straż" ("Nocznoj dozor"). Hollywoodzka wytwórnia będzie na rynku amerykańskim dystrybutorem zarówno filmu "Nocna straż", jak i jego kontynuacji, obrazu "Day Patrol", która wkrótce pojawi się w rosyjskich kinach.