straz pożarna

Artykuły - Straz pożarna (10)

 • Polski samochód dla straży pożarnej w Korei Południowej

  Polski samochód dla straży pożarnej w Korei Południowej

  Firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej, wyprodukowała i przekazała dla koreańskiej straży pożarnej nowoczesny wóz strażacki, dostosowany do wykonywania najtrudniejszych misji ratowniczo-pożarniczych.
 • Karetki i straż pożarna mają za głośne syreny?

  Karetki i straż pożarna mają za głośne syreny?

  Prawo powinno określać maksymalny poziom hałasu sygnałów pojazdów uprzywilejowanych, w szczególności ambulansów i wozów straży pożarnej - uważa rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz. Wystąpiła w tej sprawie do ministra transportu Sławomira Nowaka.
 • Straż pożarna będzie taranować bramki na autostradzie?!

  Straż pożarna będzie taranować bramki na autostradzie?!

  Wicewojewoda opolski Antoni Jastrzembski zapowiedział, że w związku z brakiem satysfakcjonujących rozwiązań dot. dojazdu służb ratowniczych na A4, po uruchomieniu poboru opłat zaakceptuje sytuację, w której straż będzie taranować bramki, by dojechać do rannych.
 • RMF24: Decyzja zapadła - będzie protest w Straży Pożarnej

  RMF24: Decyzja zapadła - będzie protest w Straży Pożarnej

  Jeden z największych związków zawodowych działających w Straży Pożarnej, związek "Florian", podjął decyzję o rozpoczęciu protestu - dowiedział się reporter RMF FM. To reakcja m.in. na zapowiedź rządu, że w przyszłorocznym budżecie wystarczy pieniędzy na podwyżki tylko dla policji i wojska.
 • Umowa z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie

  Zarząd Emitenta Security System Integration S.A. informuje, iż w dniu 06.12.2010 r. wpłynęła do siedziby spółki podpisana umowa z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie polegającej na dostawie oraz uruchomieniu wyposażenia informatycznego i łącznościowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 52/2010. Wartość umowy za wykonanie zakresu ww. prac wynosi 229.856,35 zł brutto. Termin r
 • Jaką stawkę VAT należy zastosować w stosunku do sprzedaży samochodów dla Państwowej Straży Pożarnej?

  Podstawowa stawka podatku VAT została określona w art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej "ustawa o VAT"). Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 tej ustawy opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. W myśl art. 41 ust. 1 ustawy podstawowa stawka podatku VAT wynosi 22 proc..
 • Umowa z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie

  Zarząd Emitenta Security System Integration S.A. informuje, iż w dniu 25.05.2010 r. wpłynęła do siedziby spółki podpisana umowa z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie na rozbudowę systemu okablowania strukturalnego i instalacji teletechnicznych w zakresie dostawy i montażu urządzeń na obiekcie KP PSP przy ul. Staszica w Pruszkowie, o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 11/2010. Wartość umowy za wykonanie zakresu ww. prac wynosi 217.000,00 zł brutto.
 • Straż pożarna wyjaśnia

  Poniżej wyjaśnienie Straży Pożarnej w związku z tekstem Straż pożarna do zmiany koła!
 • Straż pożarna do zmiany koła!

  Straż pożarna do zmiany koła!

  Wymiana koła w samochodzie nie jest sprawą szczególnie skomplikowaną.
 • Koncert Marilyn Manson: Co powie straż pożarna?

  Wciąż nierozstrzygnięte są losy zaplanowanego na 13 lutego w Warszawie koncertu amerykańskiej grupy Marilyn Manson. Zgody na jego organizację nie wydały jak dotąd stołeczne władze. Zwłokę w jej podjęciu argumentują tym, że nie otrzymali pozytywnej opinii na temat imprezy od Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

Filmy - Straz pożarna (1)

 • "Wydarzenia": Hejnalista wciąż poszukiwany. Nie wystarczy umieć grać na trąbce

  Kandydaci na hejnalistę musieli przejść taki test sprawnościowy, jaki przechodzą osoby ubiegające się o przyjęcie do Państwowej Straży Pożarnej. O etat hejnalisty Wieży Mariackiej ubiegało się 35 kandydatów, w tym trzy kobiety. Tylko sześć osób przeszło etap gry na trąbce i zakwalifikowało się do kolejnego etapu - testów sprawnościowych. Więcej w materiale Agnieszki Molędy.