straty

Artykuły - Straty (99)

Filmy - Straty (6)

 • Huragan Irma. Miami pod wodą

  Huragan Irma. Miami pod wodą.
 • Kwitnie przemyt papierosów. Miliardowe straty UE

  Przemyt papierosów ma się doskonale! Najgorzej jest na granicy rumuńsko-ukraińskiej. Rumuńscy celnicy patrolują granicę co noc - ale mimo najnowszej techniki nie są w stanie opanować sytuacji, gdyż przemytnicy rozwinęli bardzo wyrafinowane metody działania.
 • Drobne kradzieże zmorą sklepikarzy

  Straty będące wynikiem drobnych kradzieży w sklepach sięgają 3 proc. obrotu. Zdaniem organizacji handlowych – podniesienie z 250 zł na 800 zł limitu uznania kradzieży za przestępstwo doprowadzi do jeszcze większych strat. Wskutek proponowanych zmian najbardziej ucierpią właściciele małych przedsiębiorstw, którzy nie mają środków na ochronę czy monitoring. Komentuje Marcin Kraszewski, dyrektor Fundacji Polskiego Handlu.
 • Polska straci na zmianach dot. pozwoleń na emisję CO2?

  Komisja Europejska dąży do wycofania z rynku części pozwoleń na emisję CO2, co miałoby podnieść ich ceny i zmobilizować państwa do zamykania starych elektrowni węglowych. Według przeciwników tego pomysłu doprowadzi to do zwiększenia kosztów energii i obniżenia konkurencyjności całej europejskiej gospodarki. Komentuje Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki, przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej.