Strajki

Artykuły - Strajki (134)

 • ​Strajkujący w PGG górnicy: Jesteśmy zbulwersowani naszymi wypłatami

  ​Strajkujący w PGG górnicy: Jesteśmy zbulwersowani naszymi wypłatami

  - Jesteśmy zbulwersowani naszymi wypłatami - mówili górnicy przychodzący na poranną zmianę w ruchu Halemba kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej. To jeden z zakładów Polskiej Grupy Górniczej, w których w poniedziałek rano rozpoczął się dwugodzinny strajk ostrzegawczy.
 • Masówki w kopalniach - apel o udział w strajku, referendum i manifestacji

  Masówki w kopalniach - apel o udział w strajku, referendum i manifestacji

  ​ W trzech kopalniach Polskiej Grupy Górniczej: Murcki-Staszic, Mysłowice-Wesoła i Wujek, zorganizowano we wtorek tzw. masówki, podczas których związkowcy z Sierpnia'80 przekonywali górników m.in. do udziału w zaplanowanym na 17 lutego strajku ostrzegawczym i referendum strajkowym 25 lutego.
 • W Czarny Piątek strajki w centrach dystrybucji Amazona

  W Czarny Piątek strajki w centrach dystrybucji Amazona

  ​W Niemczech w placówkach firmy Amazon pracownicy domagający się wyższych zarobków zorganizowali strajki; protest odbywa się w Czarny Piątek, gdy obroty są szczególnie wysokie.
 • Manifestacja związkowców z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej

  Manifestacja związkowców z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej

  ​Wycofania decyzji o wyłączeniu wielkiego pieca i stalowni w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland domagali się związkowcy manifestujący w środę przed siedzibą spółki w Dąbrowie Górniczej. Firma zapewnia, że ograniczanie mocy produkcyjnych w Krakowie będzie tymczasowe.
 • Będzie protest związkowców z ArcelorMittal. "Nikt nie chce z nami rozmawiać"

  Będzie protest związkowców z ArcelorMittal. "Nikt nie chce z nami rozmawiać"

  24 lipca i 22 sierpnia związkowcy z ArcelorMittal zapowiadają manifestacje. Pierwsza ma odbyć się w Dąbrowie Górniczej przed budynkiem zarządu spółki, druga przed małopolskim urzędem wojewódzkim.
 • Chile szykuje się najdłuższy strajk od lat

  Chile szykuje się najdłuższy strajk od lat

  Miedź na giełdach metali w Londynie drożeje w reakcji na informacje, że w jednej z chilijskich kopalni miedzi szykuje się najdłuższy strajk od wielu lat. Miedź na LME w Londynie w transakcjach 3-miesięcznych drożeje o 0,4 proc. do 5.997,50 USD za tonę - podają maklerzy.
 • Rozpoczął się tygodniowy strajk w fabryce Audi w Gyoer

  Rozpoczął się tygodniowy strajk w fabryce Audi w Gyoer

  - Tygodniowy strajk na tle płacowym rozpoczął się w czwartek w fabryce Audi Hungaria w Gyoer na północnym wschodzie Węgier - poinformował wiceprzewodniczący niezależnego związku zawodowego w tym zakładzie AHFSZ Gyoergy Csalogany.
 • W Wodach Polskich wrze. Będą protesty i zwolnienia?

  W Wodach Polskich wrze. Będą protesty i zwolnienia?

  Fiasko rozmów o waloryzacji płac w gospodarce wodnej skłoniło związkowców do interwencji u premiera. Do końca sporu daleko i niewykluczone, że skończy się on protestami i L4.
 • Szef OPZZ: Przypomnimy o powinnościach władz wobec społeczeństwa

  Szef OPZZ: Przypomnimy o powinnościach władz wobec społeczeństwa

  Szef OPZZ Jan Guz w środę zapowiedział sobotni protest związków zawodowych. - Chcemy przypomnieć o powinnościach władz wobec społeczeństwa i zapytać, dlaczego rząd nie jest dobrym pracodawcą - podkreślił. Początek protestu o godz. 11 na pl. Trzech Krzyży w Warszawie.
 • W piątek strajk płacowy w Air France. Odwołano część lotów

  W piątek strajk płacowy w Air France. Odwołano część lotów

  W związku z zapowiedzianym na piątek strajkiem płacowym francuskie linie lotnicze Air France poinformowały, że tego dnia zamierzają zrealizować 76 proc. wszystkich lotów. Odwołano 20 proc. zaplanowanych lotów długodystansowych z Paryża.

Filmy - Strajki (4)

 • Nasilają się strajki pracowników sieci handlowych. Rynek pracownika sprzyja protestującym

  Trwają protesty pracowników w sieci Tesco. Zatrudnieni domagają się podwyżek płac rzędu kilkuset złotych, tymczasem pracodawca zaproponował 50 zł brutto. Podwyżki w minionych miesiącach otrzymali też pracownicy Kauflandu i Biedronki. Zdaniem socjologa z Wyższej Szkoły Bankowej przynajmniej część postulatów pracowników będzie musiała być wzięta pod uwagę, zwłaszcza jeśli rynek pracownika będzie w dalszym ciągu rósł w siłę.
 • Nowak: Przed świętami związkowcy spróbują sparaliżować kraj

  Rozmawiając ze związkowcami na kolei, coraz częściej mam wrażenie, że tu już coraz mniej chodzi o dialog, że teraz chodzi tylko o zablokowanie zmian. Związkowcy szukają pretekstu do strajku, będą próbowali sparaliżować kraj przed świętami - ostrzega gość Kontrwywiadu RMF FM Sławomir Nowak. Minister transportu apeluje do związkowców, żeby „przed świętami przyłączyli się do wielkiego procesu zmian na kolei”. - Polacy zasługują na nowoczesną kolej.
 • Romaszewska o grudniowych strajkach

  Agnieszka Romaszewska-Guzy - dziennikarka, dyrektor Biełsat TV, po wprowadzeniu stanu wojennego została internowana na pięć miesięcy. W początkach grudnia 1981 roku brała udział w studenckich strajkach.
 • Będą strajki na brytyjskich lotniskach

  TV Biznes: Pracownicy brytyjskich lotnisk zapowiadają strajki * Latem 2009 rozpoczną się prace nad budową gazociągu północnego * KE zaostrzy przepisy dot. emisji zanieczyszczeń