Strajki

Artykuły - Strajki (138)

 • JSW: Jest porozumienie zbiorowe zarządu ze związkami zawodowymi

  JSW: Jest porozumienie zbiorowe zarządu ze związkami zawodowymi

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW, GPW) zawarł porozumienie zbiorowe z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi działającymi w spółce. Porozumienie zakłada gwarancje zatrudnienia dla wszystkich pracowników JSW na 10 lat, licząc od dnia zawarcia porozumienia.
 • Kluczowe tygodnie. Górnicy chcą grać z rządem na ostro

  Kluczowe tygodnie. Górnicy chcą grać z rządem na ostro

  Po kolejnej rundzie rozmów dotyczących umowy społecznej między rządem a górnikami wciąż kluczowe rozbieżności dotyczą m.in. gwarancji zatrudnienia. Rząd nie chce się zgodzić na to, by były to gwarancje ustawowe. W najbliższych dniach odbędę się dyskusje na ten temat dostępnych rozwiązań w spółkach górniczych, a w czwartek związkowcy wrócą do rozmów ze stroną rządową.
 • Pogotowie strajkowe w zakładach przemysłu zbrojeniowego

  Pogotowie strajkowe w zakładach przemysłu zbrojeniowego

  Po górnikach, kolejna ważna branża polskiej gospodarki straszy strajkami. Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ Solidarność ogłosiła pogotowie strajkowe we wszystkich polskich zakładach tego sektora. Związkowcy wskazują na bardzo trudną - ich zdaniem - sytuację w branży i "śladowy udział krajowych zakładów w procesie modernizacji polskiej armii". Nadchodzi "gorąca" jesień protestów?
 • Górnicy pójdą na Warszawę?

  Górnicy pójdą na Warszawę?

  Rada Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" ogłosiła pogotowie strajkowe, wzywa do tego inne struktury związku.
 • ​Strajkujący w PGG górnicy: Jesteśmy zbulwersowani naszymi wypłatami

  ​Strajkujący w PGG górnicy: Jesteśmy zbulwersowani naszymi wypłatami

  - Jesteśmy zbulwersowani naszymi wypłatami - mówili górnicy przychodzący na poranną zmianę w ruchu Halemba kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej. To jeden z zakładów Polskiej Grupy Górniczej, w których w poniedziałek rano rozpoczął się dwugodzinny strajk ostrzegawczy.
 • Masówki w kopalniach - apel o udział w strajku, referendum i manifestacji

  Masówki w kopalniach - apel o udział w strajku, referendum i manifestacji

  ​ W trzech kopalniach Polskiej Grupy Górniczej: Murcki-Staszic, Mysłowice-Wesoła i Wujek, zorganizowano we wtorek tzw. masówki, podczas których związkowcy z Sierpnia'80 przekonywali górników m.in. do udziału w zaplanowanym na 17 lutego strajku ostrzegawczym i referendum strajkowym 25 lutego.
 • W Czarny Piątek strajki w centrach dystrybucji Amazona

  W Czarny Piątek strajki w centrach dystrybucji Amazona

  ​W Niemczech w placówkach firmy Amazon pracownicy domagający się wyższych zarobków zorganizowali strajki; protest odbywa się w Czarny Piątek, gdy obroty są szczególnie wysokie.
 • Manifestacja związkowców z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej

  Manifestacja związkowców z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej

  ​Wycofania decyzji o wyłączeniu wielkiego pieca i stalowni w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland domagali się związkowcy manifestujący w środę przed siedzibą spółki w Dąbrowie Górniczej. Firma zapewnia, że ograniczanie mocy produkcyjnych w Krakowie będzie tymczasowe.
 • Będzie protest związkowców z ArcelorMittal. "Nikt nie chce z nami rozmawiać"

  Będzie protest związkowców z ArcelorMittal. "Nikt nie chce z nami rozmawiać"

  24 lipca i 22 sierpnia związkowcy z ArcelorMittal zapowiadają manifestacje. Pierwsza ma odbyć się w Dąbrowie Górniczej przed budynkiem zarządu spółki, druga przed małopolskim urzędem wojewódzkim.
 • Chile szykuje się najdłuższy strajk od lat

  Chile szykuje się najdłuższy strajk od lat

  Miedź na giełdach metali w Londynie drożeje w reakcji na informacje, że w jednej z chilijskich kopalni miedzi szykuje się najdłuższy strajk od wielu lat. Miedź na LME w Londynie w transakcjach 3-miesięcznych drożeje o 0,4 proc. do 5.997,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Filmy - Strajki (4)

 • Nasilają się strajki pracowników sieci handlowych. Rynek pracownika sprzyja protestującym

  Trwają protesty pracowników w sieci Tesco. Zatrudnieni domagają się podwyżek płac rzędu kilkuset złotych, tymczasem pracodawca zaproponował 50 zł brutto. Podwyżki w minionych miesiącach otrzymali też pracownicy Kauflandu i Biedronki. Zdaniem socjologa z Wyższej Szkoły Bankowej przynajmniej część postulatów pracowników będzie musiała być wzięta pod uwagę, zwłaszcza jeśli rynek pracownika będzie w dalszym ciągu rósł w siłę.
 • Nowak: Przed świętami związkowcy spróbują sparaliżować kraj

  Rozmawiając ze związkowcami na kolei, coraz częściej mam wrażenie, że tu już coraz mniej chodzi o dialog, że teraz chodzi tylko o zablokowanie zmian. Związkowcy szukają pretekstu do strajku, będą próbowali sparaliżować kraj przed świętami - ostrzega gość Kontrwywiadu RMF FM Sławomir Nowak. Minister transportu apeluje do związkowców, żeby „przed świętami przyłączyli się do wielkiego procesu zmian na kolei”. - Polacy zasługują na nowoczesną kolej.
 • Romaszewska o grudniowych strajkach

  Agnieszka Romaszewska-Guzy - dziennikarka, dyrektor Biełsat TV, po wprowadzeniu stanu wojennego została internowana na pięć miesięcy. W początkach grudnia 1981 roku brała udział w studenckich strajkach.
 • Będą strajki na brytyjskich lotniskach

  TV Biznes: Pracownicy brytyjskich lotnisk zapowiadają strajki * Latem 2009 rozpoczną się prace nad budową gazociągu północnego * KE zaostrzy przepisy dot. emisji zanieczyszczeń