Fakty - strajk

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Strajk (Film (2006)[Die Heldin von Danzing] Reż.Volker Schlöndorff) ,

Artykuły - Strajk (487)

 • Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka: Strajkujemy dalej

  Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka: Strajkujemy dalej

  Strajkujemy dalej, propozycje dyrekcji są nie do przyjęcia - powiedziała w czwartek dziennikarzom przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy CZD Magdalena Nasiłowska. Jednocześnie zadeklarowała gotowość do dalszych rozmów z dyrekcją.
 • Strajk dziennikarzy najważniejszej gazety gospodarczej na świecie

  Strajk dziennikarzy najważniejszej gazety gospodarczej na świecie

  Dziennikarze prestiżowego brytyjskiego dziennika "Financial Times" podjęli we wtorek decyzję o 24-godzinnym strajku. Nie podano jeszcze terminu protestu, który będzie pierwszym strajkiem w tej redakcji od 30 lat.
 • RMF24: Strajk w MZK w Bydgoszczy. Nie jeżdżą tramwaje i autobusy

  RMF24: Strajk w MZK w Bydgoszczy. Nie jeżdżą tramwaje i autobusy

  Autobusy i tramwaje Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy nie wyjechały o poranku na trasy. Pracownicy MZK rozpoczęli strajk. "Jest ciężko dostać się do pracy. Nie wiadomo, czy będzie to trwało przez cały dzień czy przez pół dnia" - mówili słuchacze, którzy zadzwonili na Gorącą Linię RMF FM.
 • ​Wielka Brytania: Polacy szykują wielki protest

  ​Wielka Brytania: Polacy szykują wielki protest

  Tysiące polskich pracowników będą 20 sierpnia protestować w Londynie przeciwko obwinianiu ich o problemy brytyjskiej gospodarki. Wyspiarska prasa zauważa, że będzie to pierwszy w historii strajk imigrantów z Polski.
 • Przełom w rozmowie ze strajkującymi pielęgniarkami?

  Przełom w rozmowie ze strajkującymi pielęgniarkami?

  Negocjacje ze strajkującymi pielęgniarkami zakończyły się nad ranem. Rozmowy będą kontynuowane dziś.
 • Strajk w sektorze publicznym: Paraliż kraju

  Strajk w sektorze publicznym: Paraliż kraju

  Belgię sparaliżuje dziś strajk w sektorze publicznym. Na protest przeciwko polityce oszczędnościowej rządu zdecydował się socjalistyczny związek, ale poparły go dwie pozostałe centrale związkowe.
 • Niemcy: Zakończył się strajk pilotów Lufthansy

  Czterodniowy strajk pilotów niemieckich linii lotniczych Lufthansa zakończył się o północy z soboty na niedzielę. Związkowcy nie wykluczają kolejnych strajków w walce o zachowanie przywilejów emerytalnych i zapowiadają, że mogą one objąć okres wielkanocny.
 • W.Brytania: Ośmiodniowy strajk londyńskiego metra

  We wtorek wieczorem rozpoczął się ośmiodniowy strajk pracowników londyńskiego metra, zorganizowany w proteście przeciwko zmianom w układzie zbiorowym mającym wpływ - zdaniem związków zawodowych - na uprawnienia emerytalne.
 • Brazylia: Strajk pracowników lotnisk w Rio de Janeiro

  Domagający się podwyżek pracownicy dwóch lotnisk w Rio de Janeiro ogłosili, że w środę o północy czasu lokalnego rozpoczynają 24-godzinny strajk. W czwartek w Sao Paulo rozpoczynają się 20. piłkarskie mistrzostwa świata.
 • "Gazeta Wyborcza": "Samorządom nie ufamy, będą ciąć"

  MEN chce oddać samorządom nauczycielski awans. Ale samorządy nie chcą tego prezentu. Mimo to związki zawodowe szykują się do strajku - informuje "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Strajk (18)

 • Koniec protestu policjantów. Związkowcy wywalczyli od szefa MSWiA podwyżki i przywileje emerytalne

  Protestujący związkowcy z policji porozumieli się z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim. Rozmowy trwały niemal 10 godzin. Podpisany dokument zakłada m.in. podwyżki o 655 złotych brutto od 1 stycznia 2019 roku oraz o 500 złotych brutto od 1 stycznia 2020 roku, możliwość przejścia na emerytury po 25 latach służby, bez wymogu przekroczenia 55. roku życia. - W imieniu federacji związków związkowych służb mundurowych kończymy dziś akcję protestacyjną – poinformował przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. (TVN24/x-news)
 • "Nie jest to naturalna sytuacja". Kolejne zwolnienia chorobowe w policji

  Coraz więcej policjantów bierze zwolnienia lekarskie. W niektórych komendach do pracy nie przyszła nawet połowa funkcjonariuszy, a do wyjazdów na patrole zmuszeni są naczelnicy. (TVN24/x-news)
 • Tysiące policjantów na zwolnieniach. Mariusz Ciarka: Pracujący funkcjonariusze zostaną docenieni

  Policyjny protest powiększa się z dnia na dzień. 5 listopada na zwolnieniach lekarskich było już przynajmniej 14 tysięcy policjantów. - To jest rzeczywiście już poważny problem. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę - przyznał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. (TVN24/x-news)
 • Związkowcy nie przyszli na kolejne rozmowy z LOT-em. "To są wszystko pozory"

  Strajkujący związkowcy nie przyszli dziś na trzy spotkania z zespołem negocjacyjny, PLL Lot. Jak tłumaczą przedstawiciele strajkujących, taka decyzja podyktowana jest brakiem zmian w propozycjach porozumienia proponowanych przez LOT. Związkowcy zaproponowali przeniesienie negocjacji "na drogę mailową". (TVN24/x-news)
 • Rozmowy w LOT z problemami. "Padły groźby wobec komitetu strajkowego"

  Związkowcy z Polskich Linii Lotniczych LOT domagają się zmiany negocjatora ze strony spółki. - W trakcie trwających rozmów z zarządem w chwili, gdy okazało się, że na ten moment komitet strajkowy nie podpisze porozumienia, jakiego oczekuje strona zarządu, dowiedziałam się, że reprezentując strajkujących namawiam ich do akcji strajkowej i będę ponosić odpowiedzialność materialną za szkodę związaną ze strajkiem - wyjaśniała negocjatorka związkowców prof. Monika Gładoch. (TVN24/x-news)
 • "Przywróciliśmy wszystkich zwolnionych". Trwają negocjacje ze związkowcami w PLL LOT

  - Pracodawca spełnił postulaty strajkowe. Przywróciliśmy do pracy Monikę Żelazik i 67 innych osób. Możemy kontynuować rozmowy ze związkowcami - poinformował rzecznik prasowy PLL LOT Adrian Kubicki. Kierownictwo spółki wciąż prowadzi negocjacje ze strajkującymi. Protest został zawieszony do 30 października do godziny 22:30.
 • Rzecznik LOT: Strajk powinien być zakończony, bo pani Żelazik może wrócić do pracy

  W poniedziałek (29.10) odbędzie się kolejna tura rozmów między zarządem LOT-u, a przedstawicielami protestujących związkowców. Zdaniem rzecznika na spotkaniu zapewne nie dojdzie do przełomu, ale może dojść do zbliżenia stanowisk. Sytuacja w firmie wciąż jest niełatwa. W niedzielę (28.10) Zostało odwołanych pięć lotów. (TVN24/x-news)
 • LOT zaprosił protestujących na rozmowy. Negocjacje ruszą jeszcze dziś

  Zarząd PLL LOT zaprosił na rozmowy strajkujących pracowników. Z ramienia spółki za negocjacje odpowiedzialny będzie nowo powołany wiceprezes Bartosz Piechota. - Zostało wystosowane do związków zawodowych i do protestujących zaproszenie – bezwarunkowe, w dowolnej reprezentacji – do wzięcia udziału w rozmowach – powiedział dziennikarzom Kubicki. (TVN24/x-news)
 • Strajkujący w LOT: Warunkiem rozmów jest zmiana zarządu i przywrócenie pracowników do pracy

  Propozycja kompromisu przedstawiona przez zarząd PLL LOT została odrzucona przez strajkujących. Według nich nie spełniała warunków brzegowych - jak m.in. odwołanie prezesa LOT i przywrócenie do pracy wszystkich zwolnionych w ostatnich dniach osób. (TVN24/x-news)
 • "Nie ma tolerancji na narażanie spółki na straty". Dyscyplinarne zwolnienia dla 67 strajkujących w LOT

  - 67 osób zostało w poniedziałek dyscyplinarnie zwolnionych z powodu nieprzystąpienia do pracy przez uczestnictwo w nielegalnym strajku w PLL LOT - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Ocenił, że spółka z powodu strajku ma już kilka milionów złotych strat. (TVN24/x-news)