InteriaTV - strajk

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Strajk (Film (2006)[Die Heldin von Danzing] Reż.Volker Schlöndorff) ,

Filmy - Strajk (9)

 • Wiceminister edukacji: Jedynym planem "b" jest plan Broniarza - zablokowania matur

  "Jedynym planem "b" jest plan Broniarza - zablokowania matur. On jest konsekwentnie realizowany" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceminister edukacji Maciej Kopeć pytany o ewentualne zablokowanie egzaminów maturalnych przez protestujących nauczycieli. "Odpowiedzialność za strajk i jego konsekwencje podejmują ci, którzy do niego przystąpili. Muszą być świadomi tego. Muszą też pamiętać, że są nauczycielami i to też ich do pewnych kwestii zobowiązuje" - podkreślił. Nie mam nic przeciwko temu, żeby był to Rzecznik Praw Dziecka. W gruncie rzeczy ten spór, który jest toczony pomiędzy związkiem zawodowym a - z punktu widzenia formalnego - dyrektorem szkoły - w gruncie rzeczy najbardziej odbija się na uczniach - stwierdził Kopeć pytany o ewentualnego mediatora, który pomógłby w rozmowach rządu z nauczycielami. Szefową delegacji jest pani premier Szydło - dodał. Prezes ZNP nie chce wykonać gestu dobrej woli - chociażby zawieszając strajk. Równocześnie w przestrzeni - zwłaszcza tej internetowej - pojawia się wiele takich wypowiedzi, które mówią o tym, żeby nie klasyfikować uczniów.... To byłoby wydarzenie, które trudno sobie wyobrazić, a jego skutki w ogóle są niewyobrażalne - stwierdził Kopeć. Klasyfikacja zgodnie z prawem jest podejmowana przez radę pedagogiczną. Nie może minister edukacji narodowej dokonać klasyfikacji uczniów - tłumaczył. Co myślą nauczyciele, gdy słyszą słowa marszałka Senatu, że powinno się pracować dla idei? - pytał Marcin Zaborski wiceministra edukacji narodowej w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. To, o czym mówił marszałek łączyło się z tym, co dotyczy na przykład lekarzy, czyli przysięgi Hipokratesa - mówił Maciej Kopeć. Podobnie jest z nauczycielami. Jest to pewien zawód zaufania publicznego, który nie jest dawną PRL-owską kartą górnika, stoczniowca czy hutnika. (...) To zawód, który zawiera oprócz pakietu socjalnego także pewne obowiązki - dodał.
 • Trwa okupacja resortu zdrowia. Rzeczniczka ministerstwa rozmawia z mediami

  Trwa okupacja budynku resortu zdrowia przez związkowców z "Solidarności". Cztery kobiety z Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" nie opuściły wczoraj gmachu resortu po obradach Zespołu Trójstronnego przy Ministerstwie Zdrowia. Do późna w nocy trwały rozmowy z ministrem Konstantym Radziwiłłem oraz minister Elżbietą Witek. Protestujące domagają się pilnego spotkania z premier Beatą Szydło. Premier zaprasza na takie spotkanie za tydzień, ale kobiety nie chcą tak długo czekać.
 • Pracownicy płacą za groźbę strajku w PKP Cargo

  Na strajku związkowców PKP Cargo mogą stracić pracownicy. Od lipca, kiedy rozpoczął się spór zbiorowy, do końca października akcje spółki przewozowej spadły o ponad jedną piątą. Pracownicy, którzy są w posiadaniu pakietów akcji, w ciągu kilku miesięcy stracili średnio po ok. 800 zł, a dopiero od listopada wolno im sprzedawać papiery na GPW. Strajk może też narazić na szwank reputację firmy, jeśli z powodu przestoju nie dotrzyma ona umów na dostawę ładunków w trwającym szczycie przewozowym. Spółka liczy, że podczas czwartkowych rozmów uda się osiągnąć porozumienie i do strajku jednak nie dojdzie. – Dostaliśmy informację od strony społecznej, że 9 listopada rozpocznie się strajk kroczący w Tarnowskich Górach. Wiele wskazuje na to, że tak naprawdę powodem tego strajku jest 28 km, które dzieli Tarnowskie Góry od Katowic, czyli siedzibę centrali zakładu śląskiego od centrali w Katowicach i przeniesienie 200 osób z blisko 3 tys. pracowników śląskiego zakładu spółki do Katowic. To przeniesienie pracowników jest zgodne z obowiązującym w PKP Cargo Paktem Gwarancji Pracowniczych, którego sygnatariuszem były też związki zawodowe – wskazuje Łukasz Hadyś, członek zarządu ds. finansowych w PKP Cargo.
 • Napięta sytuacja na Węgrzech. Zamykają granicę z Serbią

  Węgrzy wyszli na ulicę, aby zaprotestować przeciwko imigracyjnej polityce rządu. W Budapeszcie zebrali się przeciwnicy Viktora Orbána, który poprosił obywateli o wypełnienie ankiety konsultacji narodowych na temat migracji i terroryzmu. Pikietujący twierdzą jednak, że jest stronnicza i podsyca ona nienawiść do obcych. W liście poprzedzającym 12 pytań do rodaków premier sugeruje, że rosnący w Europie terroryzm jest skutkiem niewłaściwej polityki EU wobec imigrantów. Można przypuszczać, że ankieta to czysto populistyczne posunięcie, ponieważ rząd, nie czekając na jej wyniki, wprowadził pierwsze ograniczenia imigracyjne. Właśnie została zamknięta granica z Serbią, wzdłuż której wybudowano ogrodzenie. Wiele osób uważa, że nacjonalistyczny ton podejmowanych przez Orbana działań, świadczy o tym, że słabnący rząd szuka poparcia w szeregach skrajnej prawicy.
 • Pracownicy TVP chcą strajku

  Decyzja o przeniesieniu do firm zewnętrznych pewnych rodzajów działalności jest podjęta. Procedury się toczą – mówi agencji informacyjnej Newseria Juliusz Braun, prezes TVP. - To, co się dzieje dzisiaj w TVP, jest sumą działań wielu zarządów, natomiast apogeum osiągnięto za kadencji prezesa Brauna – mówi Barbara Markowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Twórczych Wizja. – Żaden z wcześniejszych szefów nie wpadł na pomysł, żeby outsoursować pracowników twórczych, zaś produkcje skierować na zewnątrz. Za publiczne pieniądze nabijamy kasę prywatnym kieszeniom – zarzuca.
 • Groźba strajku w TVP

  Zakończyło się referendum strajkowe w Telewizji Polskiej. Jego wyniki mają zdecydować o ewentualnym proteście. Działającym w TVP związkom zawodowym nie podoba się prowadzona przez zarząd spółki polityka kadrowa. Chodzi m.in. o przeniesienie dużej części pracowników do firm zewnętrznych. Zdaniem związkowców, doprowadzi to firmę do upadku. Mówi Juliusz Braun, prezes TVP SA.
 • "Szulernia polityczna! Rząd ma nas w nosie"

  Od rana pod Sejmem protestują związkowcy z najróżniejszych regionów Polski. Są górnicy, nauczyciele i pielęgniarki. Wszyscy protestują przeciwko reformie emerytalnej.
 • Trwa strajk pielęgniarek

  Rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Mariusz Sokołowski, wyjaśniał, dlaczego dziś rano doszło do przepychanek między policjantami, a strajkującymi pielęgniarkami.
 • Nauczyciele strajkują

  Dziś odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy nauczycieli szkół i przedszkoli. - Ten strajk jest wynikiem działań obecnego rządu. Spowodował go brak dialogu między rządem, a nauczycielami - powiedziała Krystyna Szumilas z PO.