strajk nauczycieli

Artykuły - Strajk nauczycieli (18)

Filmy - Strajk nauczycieli (8)

 • Szumlewicz: PiS walczy z nauczycielami, dlatego że nie lubi krytycznego myślenia

  „Trwa strajk nauczycieli. Jego przedmiotem są przede wszystkim bardzo niskie zarobki nauczycieli - zarobki, które w ostatnich latach zmniejszyły się w stosunku do średniej. Ale nie chodzi tylko o zarobki. Między innymi chodzi o prestiż zawodu nauczyciela, chodzi o miejsce edukacji, w ogóle, w polskim społeczeństwie, w polskim państwie. Chodzi o przyszłość polskiej edukacji, chodzi o programy nauczania, które PiS bardzo zmienił, one są teraz bardzo narodowo-katolickie” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
 • Gadowski: Nauczyciele mają pretensje poniekąd słuszne

  „Trwają strajki nauczycieli, chociaż akurat dziś, w dniu kiedy mówię do państwa te słowa, odbywają się egzaminy, i tylko w trzech szkołach w Polsce tych egzaminów nie można było zorganizować. No, chociaż dzieci na razie nie cierpią” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
 • Sienicki: Rząd nie podejmuje odpowiednich kroków, żeby rozwiązać sytuację nauczycieli. Reszel: My stajemy po stronie uczniów

  "Liczyliśmy na większą frekwencją podczas protestu uczniów wspierających nauczycieli, którzy zebrali się w południe przed ministerstwem edukacji w Warszawie" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Michał Sienicki z inicjatywy Strajk Uczniowski. "Chciałbym, żeby było nas tam więcej (podczas wtorkowego protestu - przyp. RMF FM), ale jestem przekonany, że będzie nas więcej, ponieważ budujemy ogólnopolskie struktury. Jeszcze dwa dni temu zgłosiło się do nas ponad 400 osób z całej Polski, które chcą organizować podobne inicjatywy w swoich miejscowościach. Jestem przekonany, że nasze struktury będą pączkować" - dodał. Michał Reszel dopytywany, jak mogliby strajkować nauczyciele, by uczniowie nie byli poszkodowani, odpowiedział: "Wydaje nam się, że przy tym zamieszaniu całym zapomniano o uczniach. My chcemy zwrócić uwagę, że jednak w edukacji najważniejsi są uczniowie. My stajemy po stronie uczniów. Czy jesteśmy za tym, by nauczycieli zarabiali więcej? Oczywiście, że tak".
 • U. Woźniak (ZNP): "Nie powiem nauczycielom by przeprowadzili egzaminy"

  Urszula Woźniak ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Wojciech Starzyński z fundacji "Rodzice szkole" byli gośćmi Porannej Rozmowy w RMF FM. Prezes ZNP okręgu mazowieckiego podkreślała, że nie chce apelować do nauczycieli by przerwali strajk na czas egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnych.