strajk głodowy

Artykuły - Strajk głodowy (49)

 • Pracownicy służby zdrowia rozważają strajk głodowy

  Pracownicy służby zdrowia rozważają strajk głodowy

  "Jeśli nasze postulaty nie zostaną spełnione, to od 2 października rozpocznie się strajk, strajk głodowy pracowników ochrony zdrowia, głownie młodych lekarzy i fizjoterapeutów (...), największy, jaki polska ochrona zdrowia widziała" - zapowiedział w Sejmie przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Tomasz Dybek, podczas rozpatrywania projektu o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.
 • Małopolskie: Strajk głodowy pracowników Przewozów Regionalnych

  Małopolskie: Strajk głodowy pracowników Przewozów Regionalnych

  Pracownicy drużyn konduktorskich z Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych rozpoczęli strajk głodowy. Powodem są planowane przez zakład zwolnienia. Informację potwierdziła Barbara Węgrzynek, rzecznik prasowa zakładu.
 • Więzień po ośmiu miesiącach przerwał strajk głodowy

  Więzień po ośmiu miesiącach przerwał strajk głodowy

  Przebywający w izraelskim więzieniu Palestyńczyk Samer Isawi we wtorek zakończył prowadzony od ośmiu miesięcy strajk głodowy, ponieważ władze izraelskie zgodziły się na jego wcześniejsze zwolnienie - poinformował prawnik osadzonego.
 • USA: W Guantanamo doszło do przepychanek strażników z więźniami

  USA: W Guantanamo doszło do przepychanek strażników z więźniami

  Strażnicy starli się w sobotę z osadzonymi w więzieniu w amerykańskiej bazie Guantanamo. Do przepychanek doszło, gdy strażnicy próbowali przenieść do pojedynczych cel więźniów, którzy prowadzą protest głodowy.
 • Strajk głodowy w Guantanamo. Więźniowie się buntują

  Strajk głodowy w Guantanamo. Więźniowie się buntują

  Już 24 więźniów osadzonych w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie bierze udział w trwającym od lutego strajku głodowym. Protestują przeciw przetrzymywaniu ich bez zarzutów oraz brakowi perspektyw na uwolnienie - poinformowali w środę ich prawnicy.
 • Trener bułgarskich zapaśników rozpoczął strajk głodowy

  Trener bułgarskich zapaśników rozpoczął strajk głodowy

  Armen Nazarjan, dwukrotny mistrz olimpijski w barwach Armenii i Bułgarii, a obecnie szkoleniowiec reprezentacji tego drugiego kraju, rozpoczął strajk głodowy. Protestuje w ten sposób przeciw pomysłowi MKOl, by wykreślić zapasy z programu igrzysk w 2020 r.
 • MSW: Strajk głodowy prowadzi 28 cudzoziemców w dwóch ośrodkach

  MSW: Strajk głodowy prowadzi 28 cudzoziemców w dwóch ośrodkach

  Protest głodowy w ośrodkach w Białymstoku i Przemyślu wciąż prowadzi 28 cudzoziemców - poinformowało w poniedziałek MSW. Według resortu cudzoziemcy nie skarżą się na warunki, lecz na sam fakt umieszczenia w ośrodkach i zbyt długie procedury.
 • Palestyński piłkarz zwolniony po 90 dniach strajku głodowego

  Palestyński piłkarz zwolniony po 90 dniach strajku głodowego

  Palestyński 25-letni piłkarz Mahmud Sarsak po trzech latach w izraelskim więzieniu bez procesu i zarzutów, został we wtorek zwolniony przez władze Izraela. Sarsak prowadził przez 90 dni strajk głodowy, zdobywając międzynarodowe wsparcie, m.in. FIFA.
 • Łotwa: Więźniowie ogłosili strajk głodowy z powodu brudnych naczyń

  Kilkunastu więźniów z zakładu karnego w Daugavpils (dawnym Dyneburgu), na południowym wschodzie Łotwy, ogłosiło strajk głodowy, aby zaprotestować przeciwko podawaniu im jedzenia w brudnych naczyniach - poinformowały lokalne media.
 • Ukraina: Tymoszenko przerwała głodówkę

  Ukraina: Tymoszenko przerwała głodówkę

  Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko przerwała trwający od 20 kwietnia strajk głodowy - poinformował w środę w Charkowie niemiecki lekarz Lutz Harms, który nadzoruje leczenie skazanej na siedem lat więzienia opozycjonistki.

Filmy - Strajk głodowy (7)