strajk generalny

Artykuły - Strajk generalny (42)

 • "Rzeczpospolita": NSZZ "Solidarność" na tak w sprawie strajku

  "Rzeczpospolita": NSZZ "Solidarność" na tak w sprawie strajku

  Związkowcy z NSZZ "S" poparli w referendach pomysł zorganizowania jesiennego strajku generalnego w całej Polsce i wrześniowej manifestacji w stolicy - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita".
 • Do dziś "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera. Grozi strajkiem generalnym

  Do dziś "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera. Grozi strajkiem generalnym

  Do dzisiaj NSZZ "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera Donalda Tuska na swoje postulaty. Związek chce, jak podkreśla, wycofania szkodliwych dla pracowników projektów nowelizacji Kodeksu pracy dotyczących uelastyczniania czasu pracy. Związkowcy grożą strajkiem generalnym. 23 kwietnia spotka się w tej sprawie w Warszawie sztab protestacyjny. - Realizacja postulatów związkowców mogłaby się obrócić przeciwko pracownikom - uważa Joanna Jasiewicz, lider zespołu prawa pracy z Kancelarii Gide Loyrette Nouel. Polskie prawo daje jednak związkom zawodowym mocną pozycję, a same organizację związkowe chętnie sięgają po strajk jako metodę nacisku.
 • Kryzys: Wkrótce stanie całe południe Polski

  Kryzys: Wkrótce stanie całe południe Polski

  We wtorek 26 marca na Śląsku w godzinach 6-10 ma odbyć się czterogodzinny strajk generalny. Takie decyzje podjął w czwartek wieczorem Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy po rozmowach z rządem w Katowicach.
 • Rozpoczął się strajk generalny przeciwko polityce oszczędzania

  Rozpoczął się strajk generalny przeciwko polityce oszczędzania

  W Grecji rozpoczął się w środę strajk generalny przeciwko programowi drastycznych oszczędności rządu premiera Antonisa Samarasa. Pierwsi przerwali pracę na trzy godziny kierowcy autobusów w Atenach, a następnie do strajku przystąpiły załogi promów w Pireusie.
 • 26 września stanie cała Grecja

  Dwie największe centrale związkowe w Grecji, GSEE i ADEDY, zapowiedziały w czwartek, że 26 września w całym kraju odbędzie się 24-godzinny strajk generalny w reakcji na kolejne oszczędności, których od rządu w Atenach wymagają pożyczkodawcy.
 • Górnicza solidarność - jednodniowy strajk generalny

  Górnicza solidarność - jednodniowy strajk generalny

  W Hiszpanii trwa jednodniowy strajk generalny regionów górniczych. To wyraz poparcia dla trwającego od 22 dni protestu pracowników kopalń.
 • Grecja: Siódmy w tym roku strajk generalny

  W Grecji trwa siódmy w tym roku strajk generalny związków zawodowych pracowników sektora publicznego i prywatnego. Przeciw zapowiedzianym przez nowy rząd planom oszczędnościowym strajkują m.in. kolejarze i marynarze. Nie działają urzędy, sądy i szkoły. Szpitale przyjmują pacjentów tylko z zagrożeniem życia.
 • Portugalia: Wkrótce strajk generalny

  Portugalia: Wkrótce strajk generalny

  Wkrótce w Portugalii zostanie przeprowadzony strajk generalny. To reakcja związków zawodowych na zapowiedzi kolejnych drastycznych cięć budżetowych. Decyzję o strajku generalnym podjęły dwa największe portugalskie zrzeszenia związków zawodowych.
 • Odbędzie się strajk generalny na kolei

  Odbędzie się strajk generalny na kolei

  Będzie strajk na kolei - podali przedstawiciele związków zawodowych. Związki zawodowe do godz. 20 czekały na satysfakcjonującą je propozycję rozwiązania sporu w Przewozach Regionalnych. Zapowiadały, że jeśli taka nie nadejdzie, we wtorek o północy pociągi Przewozów Regionalnych staną na dobę.
 • Czy po długim weekendzie czekają nas korki?

  Rada nadzorcza Przewozów Regionalnych zgodziła się na podwyżki dla pracowników o 120 zł od początku sierpnia - poinformowała PAP prezes PR Małgorzata Kuczewska-Łaska. Nie zmienia to na razie decyzji związkowców o planowanym na 17 sierpnia strajku generalnym.

Filmy - Strajk generalny (1)

 • Bury: "Solidarność" marzy o władzy

  Ministrowie PSL poświęcili wiele czasu, żeby zażegnać perspektywę strajku na Śląsku, ale problemem jest strona społeczna. NSZZ "Solidarność" najczęściej jest nieobecna na posiedzeniach Komisji Trójstronnej, bo jej przewodniczący, zamiast rozmawiać, występuje na wiecach i trybunach - mówi przewodniczący klubu parlamentarnego PSL, Jan Bury. - "Solidarność" nie chce współpracować z rządem. Chce być dla rządu alternatywą. Po 15 latach od czasów rządów AWS "Solidarność" postanowiła ponownie sięgnąć po władzę. Piotr Duda wiosłuje w tym kierunku - dodaje.