strajk generalny

Artykuły - Strajk generalny (0)

 • "Rzeczpospolita": NSZZ "Solidarność" na tak w sprawie strajku

  "Rzeczpospolita": NSZZ "Solidarność" na tak w sprawie strajku

  Związkowcy z NSZZ "S" poparli w referendach pomysł zorganizowania jesiennego strajku generalnego w całej Polsce i wrześniowej manifestacji w stolicy - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita".
 • Do dziś "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera. Grozi strajkiem generalnym

  Do dziś "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera. Grozi strajkiem generalnym

  Do dzisiaj NSZZ "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera Donalda Tuska na swoje postulaty. Związek chce, jak podkreśla, wycofania szkodliwych dla pracowników projektów nowelizacji Kodeksu pracy dotyczących uelastyczniania czasu pracy. Związkowcy grożą strajkiem generalnym. 23 kwietnia spotka się w tej sprawie w Warszawie sztab protestacyjny. - Realizacja postulatów związkowców mogłaby się obrócić przeciwko pracownikom - uważa Joanna Jasiewicz, lider zespołu prawa pracy z Kancelarii Gide Loyrette Nouel. Polskie prawo daje jednak związkom zawodowym mocną pozycję, a same organizację związkowe chętnie sięgają po strajk jako metodę nacisku.
 • Śląsk: We wtorek poważne utrudnienia komunikacyjne

  Duże utrudnienia czekają na pasażerów komunikacji na Śląsku już nadchodzącej nocy (25/26.03). We wtorek w całym regionie odbędzie się strajk generalny.
 • Kryzys: Wkrótce stanie całe południe Polski

  Kryzys: Wkrótce stanie całe południe Polski

  We wtorek 26 marca na Śląsku w godzinach 6-10 ma odbyć się czterogodzinny strajk generalny. Takie decyzje podjął w czwartek wieczorem Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy po rozmowach z rządem w Katowicach.

Filmy - Strajk generalny (1)

 • Bury: "Solidarność" marzy o władzy

  Ministrowie PSL poświęcili wiele czasu, żeby zażegnać perspektywę strajku na Śląsku, ale problemem jest strona społeczna. NSZZ "Solidarność" najczęściej jest nieobecna na posiedzeniach Komisji Trójstronnej, bo jej przewodniczący, zamiast rozmawiać, występuje na wiecach i trybunach - mówi przewodniczący klubu parlamentarnego PSL, Jan Bury. - "Solidarność" nie chce współpracować z rządem. Chce być dla rządu alternatywą. Po 15 latach od czasów rządów AWS "Solidarność" postanowiła ponownie sięgnąć po władzę. Piotr Duda wiosłuje w tym kierunku - dodaje.