. strajk

Artykuły - . strajk (1293)

 • Załoga TVP wybrała strajk

  Załoga TVP wybrała strajk

  Załoga Telewizji Polskiej wybrała w referendum strajk. Związkowcy z TVP protestują przeciwko przeniesieniu pracowników etatowych do wyłonionej w przetargu, firmy zewnętrznej.
 • Do dziś "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera. Grozi strajkiem generalnym

  Do dziś "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera. Grozi strajkiem generalnym

  Do dzisiaj NSZZ "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera Donalda Tuska na swoje postulaty. Związek chce, jak podkreśla, wycofania szkodliwych dla pracowników projektów nowelizacji Kodeksu pracy dotyczących uelastyczniania czasu pracy. Związkowcy grożą strajkiem generalnym. 23 kwietnia spotka się w tej sprawie w Warszawie sztab protestacyjny. - Realizacja postulatów związkowców mogłaby się obrócić przeciwko pracownikom - uważa Joanna Jasiewicz, lider zespołu prawa pracy z Kancelarii Gide Loyrette Nouel. Polskie prawo daje jednak związkom zawodowym mocną pozycję, a same organizację związkowe chętnie sięgają po strajk jako metodę nacisku.
 • Hiszpania: Spokojny początek strajku Iberii

  Hiszpania: Spokojny początek strajku Iberii

  W Hiszpanii pierwszy dzień strajku personelu naziemnego i pokładowego Iberii. Do północy z lotnisk nie odleci 236 samolotów. Do piątku przewoźnik ten i cztery linie lotnicze należące do jego grupy, odwołały 1222 loty. Nie ma wśród nich połączeń z Polską.
 • Po strajku kolejarzy opóźnienia pociągów

  Dwa pociągi Intercity, które stanęły w piątek z powodu strajku ostrzegawczego kolejarzy na Dworcu Głównym w Szczecinie, wyjechały już w trasy. Pociągi mają opóźnienia - powiedział przewodniczący Związku Zawodowego Kolejarzy Pomorza Zachodniego Zbigniew Ignaszak.
 • Pomorskie: W czasie strajku może być zatrzymanych kilkanaście pociągów

  W czasie strajku na kolei w godzinach 7-9 w Pomorskiem może być zatrzymanych kilkanaście pociągów: cztery pociągi Intercity i pięć pociągów regionalnych - ocenia PLK Gdynia. Pociągi SKM w Trójmieście kursują bez problemów.
 • Dolnośląskie: Z powodu strajku 30 pociągów zatrzymanych

  Ok. 30 pociągów zostało zatrzymanych w regionie z powodu strajku na kolei, który rozpoczął się o 7.00 i ma potrwać do 9.00. Na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu stoi pięć pociągów.
 • Podlaskie: W ramach strajku na kolei nie odjedzie 10-12 pociągów

  10-12 pociągów ma nie odjechać w ramach dwugodzinnego strajku z trzech stacji PKP w Podlaskiem: z Białegostoku, Szepietowa i Sokółki - poinformował w piątek tuż po rozpoczęciu strajku Jerzy Grodzki z kolejowej Solidarności.