. strajk

Artykuły - . strajk (972)

 • Załoga TVP wybrała strajk

  Załoga TVP wybrała strajk

  Załoga Telewizji Polskiej wybrała w referendum strajk. Związkowcy z TVP protestują przeciwko przeniesieniu pracowników etatowych do wyłonionej w przetargu, firmy zewnętrznej.
 • Do dziś "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera. Grozi strajkiem generalnym

  Do dziś "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera. Grozi strajkiem generalnym

  Do dzisiaj NSZZ "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera Donalda Tuska na swoje postulaty. Związek chce, jak podkreśla, wycofania szkodliwych dla pracowników projektów nowelizacji Kodeksu pracy dotyczących uelastyczniania czasu pracy. Związkowcy grożą strajkiem generalnym. 23 kwietnia spotka się w tej sprawie w Warszawie sztab protestacyjny. - Realizacja postulatów związkowców mogłaby się obrócić przeciwko pracownikom - uważa Joanna Jasiewicz, lider zespołu prawa pracy z Kancelarii Gide Loyrette Nouel. Polskie prawo daje jednak związkom zawodowym mocną pozycję, a same organizację związkowe chętnie sięgają po strajk jako metodę nacisku.
 • Hiszpania: Spokojny początek strajku Iberii

  Hiszpania: Spokojny początek strajku Iberii

  W Hiszpanii pierwszy dzień strajku personelu naziemnego i pokładowego Iberii. Do północy z lotnisk nie odleci 236 samolotów. Do piątku przewoźnik ten i cztery linie lotnicze należące do jego grupy, odwołały 1222 loty. Nie ma wśród nich połączeń z Polską.
 • Pomorskie: W czasie strajku może być zatrzymanych kilkanaście pociągów

  W czasie strajku na kolei w godzinach 7-9 w Pomorskiem może być zatrzymanych kilkanaście pociągów: cztery pociągi Intercity i pięć pociągów regionalnych - ocenia PLK Gdynia. Pociągi SKM w Trójmieście kursują bez problemów.
 • Dolnośląskie: Z powodu strajku 30 pociągów zatrzymanych

  Ok. 30 pociągów zostało zatrzymanych w regionie z powodu strajku na kolei, który rozpoczął się o 7.00 i ma potrwać do 9.00. Na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu stoi pięć pociągów.
 • Podlaskie: W ramach strajku na kolei nie odjedzie 10-12 pociągów

  10-12 pociągów ma nie odjechać w ramach dwugodzinnego strajku z trzech stacji PKP w Podlaskiem: z Białegostoku, Szepietowa i Sokółki - poinformował w piątek tuż po rozpoczęciu strajku Jerzy Grodzki z kolejowej Solidarności.
 • Strajk na dworcu w Katowicach

  Nie więcej pasażerów niż zwykle przewijało się w piątek przez katowicki dworzec przed godz. 7 - planowanym rozpoczęciem strajku pracowników Grupy PKP. O godz. 7 pociągi stanęły, a dworzec wyludnił się.
 • Podkarpackie: Z powodu strajku opóźnionych ponad 20 pociągów

  W związku ze strajkiem kolejowym na Podkarpaciu ponad 20 pociągów, zarówno dalekobieżnych jak i regionalnych, będzie opóźnionych. Część z nich stanie w trasie na czas strajku, inne wyjadą dopiero po zakończeniu akcji.
 • Strajk ostrzegawczy na kolei

  Strajk ostrzegawczy na kolei

  Pociągi zatrzymane w piątek przez strajkujących kolejarzy zaczęły już wyruszać na trasy - poinformował po godz. 9 rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki. Od godz. 7 do 9 kolejarze zatrzymali ok. 33 proc. pociągów.
 • Jutro strajk kolejarzy. To już pewne

  Jutro strajk kolejarzy. To już pewne

  W piątek między godziną 7 a 9 kolejarze przeprowadzą dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Czwartkowe rozmowy ostatniej szansy między związkowcami a władzami PKP nie przyniosły bowiem porozumienia.