strach

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Strach (Film (1963)[The Terror] Reż.Roger Corman) ,

Artykuły - Strach (322)

 • Korekta napędziła strachu, wyczekiwanie na rynku

  W lutym kilkudniowa przecena na największych giełdach świata wybiła inwestorów z rytmu. Przez ostatnich kilka lat na palcach jednej ręki mogliśmy policzyć sesje, kiedy główny indeks amerykańskiej giełdy spadał bardziej niż o 3 proc.
 • Strach wrodzony

  Strach wrodzony

  Widok węża lub pająka wywołuje reakcję stresową już u 6-miesięcznych dzieci. Sugeruje to, że lęk przed tymi stworzeniami może być wrodzony – twierdzą naukowcy z Instytutu Maxa Plancka (Niemcy) i Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja).
 • Bój się i płać

  Bój się i płać

  Reklamowa fala strachu coraz bardziej się nakręca. I zachętom do zakupów nierzadko towarzyszą okrzyki przerażenia. Dziś, aby coś sprzedać, trzeba klienta trochę nastraszyć. Albo wykorzystać takie paskudne emocje, jak wstręt, wstyd i zazdrość. Wtedy chętniej wyciągnie portfel.
 • Boi się ciemności

  Boi się ciemności

  Moja, dziś 5-letnia, Kasia zawsze była bardzo pogodnym dzieckiem. Nie było problemu nawet, gdy przychodziła pora snu. Kładła się, słodko uśmiechała. Czytałam jej książeczkę, a ona zasypiała. Potem gasiłam światło i był spokój do rana. Niestety, od pewnego czasu to się zmieniło. Córka zaczęła budzić się w nocy.
 • Strach jednak zwyciężył

  Giełdowy handel toczył się w środę w mocno zmiennych nastojach. Przed południem na głównych parkietach przeważały spore zwyżki, zakończenie stało pod znakiem dominacji niedźwiedzi. W dalszym ciągu niepokój budziła sytuacja na emerging markets, a oczekiwanie na decyzję Fed te nastroje jeszcze podsycało.
 • Psychoszef i podstępni współpracownicy postrachem pracujących

  Psychoszef i podstępni współpracownicy postrachem pracujących

  Globalna ankieta przeprowadzona przez portal kariery Monster.com ukazuje, że naszymi najczęstszymi biurowymi postrachami są niezrównoważony szef i podstępni współpracownicy. Pracownicy nie lubią też grobowej ciszy panującej w biurze oraz konieczności pracy nocą.
 • Liban w strachu. Zaostrzono środki bezpieczeństwa

  Liban w strachu. Zaostrzono środki bezpieczeństwa

  Kolejne kraje ewakuują swoich obywateli z Libanu. Spodziewana interwencja w Syrii wywołała obawy, że sytuacja w sąsiednim państwie pogorszy się i dojdzie tam do zamachów czy porwań. Libańskie władze już od kilku dni zaostrzają środki bezpieczeństwa w całym kraju.
 • Operacje plastyczne. Czego boją się Polacy?

  Operacje plastyczne. Czego boją się Polacy?

  Coraz chętniej poprawiamy swoją urodę. Dodajemy, ujmujemy i korygujemy, głównie w obawie przed oznakami upływającego czasu. Decyzja o operacji często odkładana jest z miesiąca na miesiąc, nie tylko ze względu na racjonalne rozważanie wszystkich "za" i "przeciw", ale także przez paraliżujący strach.
 • Jest ciemna strona hormonu miłości

  Jest ciemna strona hormonu miłości

  Oksytocyna, zwana też hormonem miłości, była do tej pory kojarzona z pozytywnymi zjawiskami - współpracą, zaufaniem i wysokim poziomem dobrostanu psychicznego. Tymczasem okazuje się, że sprzyja też powstawaniu uczuć strachu i lęku - wynika z najnowszych badań.
 • CBOS: Czego boją się Polacy? Najnowszy sondaż

  CBOS: Czego boją się Polacy? Najnowszy sondaż

  Z niecodziennych zdarzeń losowych Polacy najbardziej obawiają się wypadków samochodowych (81 proc.) i pożaru (61 proc.), a najmniej - wypadku kolejowego (32 proc.) i zabójstwa (31 proc.) - wynika z sondażu CBOS.

Filmy - Strach (41)

 • Pies przełamuje strach przed gumową piłką

  Ten pies, choć z pozoru wygląda na nieustraszonego, bał się kontaktu z gumową piłką. Pomoc zaoferował właściciel, który wymyślił nietypowy, ale skuteczny sposób na poradzenie sobie z obawami pupila. Brawa za wytrwałość i walkę z własnym strachem!
 • Spadła z podestu i nastraszyła mamę. Finał?

  Młoda, niezdarna panda przypadkiem nastraszyła swoją mamę spadając z podestu tuż za jej plecami. Jej poczynania zarejestrowała kamera. Na nagraniu widać mamę pandę siedząca i zajadającą się bambusem, podczas gdy za jej plecami na drewnianej drabince bawi się jej dziecko. W pewnym momencie młoda panda spada z podestu, a odgłos wypadku straszy mamę. Młodej pandzie na szczęście nic się nie stało i z gracją zeszła z drabinki na ziemię. (STORYFUL/x-news)
 • Tygrys rzucił się na chłopca w zoo. Na szczęście...

  Tygrys próbował upolować 7-letniego chłopca, który przyszedł z rodzicami do ogrodu zoologicznego w Dublinie. Na szczęście dla siedmiolatka, od dzikiego kota oddzielała go tafla szkła. 7-latek pozował do zdjęcia, gdy jego rodzice dostrzegli, że za szybą czai się tygrys. Namówili chłopaka, by został na miejscu. Dziki kot przeprowadził szarżę uderzając łapami o szybę. Całe zdarzenie uchwycił na filmie ojciec 7-latka. (STORYFUL/x-news)
 • Pająk wychodził jej prosto z ust! Jest jeden haczyk

  Dziewczynka chciała wypróbować nowy filtr jednej z aplikacji. Jej reakcja?