Stowarzyszenie Wiosna

Artykuły - Stowarzyszenie Wiosna (34)

 • To już 15 lat mądrej pomocy!

  To już 15 lat mądrej pomocy!

  W zeszłym roku SZLACHETNA PACZKA zjednoczyła prawie milion Polaków, przekazując konkretną pomoc o wartości ponad 41 mln zł dla 19 580 rodzin w potrzebie. Zaczęło się jednak od Wspólnoty Indywidualności Otwartych - duszpasterstwa prowadzonego przez ówczesnego wikarego parafii w Prokocimiu Nowym, ks. Jacka Stryczka. 15 lat temu, razem z młodzieżą, postanowił pomóc mieszkańcom jednego z najbiedniejszych krakowskich osiedli.
 • Ania i Robert Lewandowscy: Polecamy projekt "Kochani, będziemy mieli dziecko"

  Ania i Robert Lewandowscy: Polecamy projekt "Kochani, będziemy mieli dziecko"

  Ślub to początek nowej drogi. Ale czy tylko dla młodej pary? Ania i Robert Lewandowscy pokazali, że ten dzień może inicjować wielką zmianę także w życiu kogoś innego.
 • Kto jest w Paczce w tym roku?

  Kto jest w Paczce w tym roku?

  Dla Paczki robią paczki, dzióbek i przelew – wiedzą, że tego potrzebuje projekt. Już nie trzeba ich namawiać.
 • Jedna zasada: Trzeba radzić sobie w życiu

  Jedna zasada: Trzeba radzić sobie w życiu

  Wydobywamy  piękno. Jak górnicy Górnicy wydobywają węgiel, a my staramy się wydobywać z ludzi to, co mają najpiękniejsze. O Paczce można mówić na różne sposoby: pod kątem drobnego marzenia, jakim dla 5-letniego chłopca są nowe kredki za 2 zł, albo płaszcza, który ubiera starsza pani mówiąc: Wreszcie mogę pójść na pasterkę, czuję, że jest mi ciepło i mogę się pokazać. O Paczce można też mówić pa
 • Raport o biedzie 2013

  Raport o biedzie 2013

  Każdy powinien radzić sobie w życiu – to zasada, którą kierujemy się w SZLACHETNEJ PACZCE. Dlaczego więc pomoc materialna? Jest konieczna, kiedy jest tak źle, że brakuje nadziei, kiedy potrzeba impulsu do zmiany, kiedy nieszczęście spada nagle i trzeba czasu, by się otrząsnąć, kiedy w starości i chorobie trudno coś zmienić, ale zawsze można zmienić nastawienie.
 • Czerkawski: Wszystko zawdzięczam hokejowi

  Czerkawski: Wszystko zawdzięczam hokejowi

  Zaczynał całkiem zwyczajnie – na pokrytym lodem parkingu ze zrobionym przez tatę kijem. Długie lata wyrzeczeń i ogromny wysiłek doprowadziły go na sam szczyt – do najlepszej hokejowej ligi NHL. Dzisiaj urósł do rangi mistrza, niedoścignionego wzoru dla tych, którzy zaczynają swoją sportową karierę. Ostatnio włączył się w projekt SZLACHETNA PACZKA i opowiedział o swojej wizji Polski.
 • Jerzy Dudek: Nie marzyłem o Realu

  Jerzy Dudek: Nie marzyłem o Realu

  Marzenia są horyzontem zdarzeń. Jeśli nie mamy marzeń, nic się nie wydarza. Bo nawet jeśli coś się dzieje, nie mamy pojęcia, jakie to ma dla nas znacznie. O tym opowiada na Jerzy Dudek.
 • Anna Komorowska: Szlachetność potrzebna jest wszystkim

  Anna Komorowska: Szlachetność potrzebna jest wszystkim

  - Za tym olejem, mąką i cukrem zawsze stoi człowiek, który chce pomóc. Wspólnota jest niezwykłą wartością – mówi Anna Komorowska, która wraz z mężem, Prezydentem Bronisławem Komorowskim, od trzech lat angażuje się w SZLACHETNĄ PACZKĘ.
 • Siostry Radwańskie w szale zakupów!

  Siostry Radwańskie w szale zakupów!

  Agnieszka i Ula Radwańskie – pełne energii nie tylko na korcie, ale i na zakupach! Już po raz trzeci zaangażowały się w SZLACHETNĄ PACZKĘ. Po brzegi wypełniły aż cztery sklepowe wózki, których zawartość trafi do dwóch krakowskich rodzin w potrzebie.
 • Anna Mucha: czuję się lepszym człowiekiem

  Anna Mucha: czuję się lepszym człowiekiem

  Wzruszają mnie historie rodzin wielodzietnych albo samotności – mówi Anna Mucha, która od kilku lat angażuje się w projekt SZLACHETNA PACZKA. Kiedy pomagam czuję się lepszym człowiekiem.

Filmy - Stowarzyszenie Wiosna (3)