stomatologia

Artykuły - Stomatologia (54)

Filmy - Stomatologia (6)

 • Licówki czy korony? Stomatolog radzi

  O pięknym uśmiechu marzy każdy. Współczesna stomatologia może spełnić to marzenie dzięki wielu różnym zabiegom. W wywiadzie doktor Szymon Frank doradził, kiedy zdecydować się na licówki, a kiedy na korony. - Licówki są uzupełnieniem dużo mniej inwazyjnym. Gdy nie mamy bardzo zniszczonych zębów, a chcemy poprawić estetykę, możemy je założyć - powiedział. - Korony protetyczne stosujemy w przypadkach, w których zęby są bardzo zniszczone - dodał. (przeAmbitni.pl/x-news)
 • Metody na proste zęby, czyli jakie możliwości oferuje nam współczesna stomatologia

  Najlepszym momentem na pierwszą wizytę u ortodonty jest siódmy rok życia, ponieważ przy wielu wadach zgryzu bardzo wcześnie należy rozpocząć terapię. Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych dostępne na rynku? Które są najczęściej wybierane i ile kosztują? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co to jest suchy zębodół? Bolesne powikłania po wyrwaniu zęba

  Większość z nas boi się wizyty u dentysty, a więc po zabiegu i wyjściu z gabinetu chcemy jak najszybciej zapomnieć o chwilach grozy. Niestety jednocześnie zapominamy także, co dentysta mówił i przed czym przestrzegał. Lekceważenie zaleceń po wyrwaniu zęba może skończyć się bolesnymi powikłaniami, takimi jak suchy zębodół.
 • Z usług prywatnych stomatologów korzysta większość Polaków. Gabinety łączą się w większe sieci

  Polski rynek stomatologiczny zdominowany jest przez usługi prywatne. Z gabinetów prywatnych korzysta zdecydowana większość pacjentów. To dlatego na rynku pojawia się coraz więcej podmiotów, a te istniejące łączą się w większe sieci. Taką strategię obrała też firma Medicover, która konsoliduje prywatne gabinety, szczególnie te wysoko wyspecjalizowane. Wybiera kliniki oferujące najwyższą jakość opieki oraz indywidualne, partnerskie podejście do pacjentów.