stolica

Artykuły - Stolica (124)

 • Wielka aglomeracja warszawska

  Wielka aglomeracja warszawska

  Angielski termin "urban sprawl" odnosi się do ekstensywnej, "rozlewającej się" zabudowy mieszkaniowej na dużym obszarze, coraz dalej od ścisłego centrum dużego miasta, w dużej mierze regulowanej tylko popytem na niższe ceny działek i tańsze mieszkania. Inwestycje mieszkaniowe zajmują kolejne tereny podmiejskie, najczęściej pozbawione odpowiedniej infrastruktury. Rozrostowi miasta i aglomeracji często towarzyszy wyludnianie się ścisłego centrum, które w coraz mniejszym stopniu pełni funkcje mieszkaniowe.
 • Protest rolników w Warszawie. "Szwadron policji nie pozwala nam przejść"

  Protest rolników w Warszawie. "Szwadron policji nie pozwala nam przejść"

  W środę w Warszawie odbył się protest rolników. Demonstranci próbowali wejść do resortu rolnictwa, gdzie chcieli zostawić pismo do ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Nie zostali jednak wpuszczeni.
 • W stolicy powstaje 123-piętrowy budynek

  W stolicy powstaje 123-piętrowy budynek

  W południowo-wschodniej części Seulu (stolica Korei Płd) budowany jest najwyższy budynek Półwyspu Koreańskiego. To 123-piętrowa Lotte World Tower.
 • Łódź znika, stolica rośnie na słoikach

  Łódź znika, stolica rośnie na słoikach

  W ostatnim ćwierćwieczu aż w połowie miast wojewódzkich skurczyła się liczba mieszkańców, zarówno tych stałych jak i zameldowanych na pobyt czasowy ponad trzy miesiące - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 • Mieszkania w stolicy tylko dla bogatych?

  Mieszkania w stolicy tylko dla bogatych?

  Zakup mieszkania w Warszawie to duże wyzwanie finansowe nie tylko dla osób mieszkających i pracujących w innych, mniej zamożnych częściach kraju, ale także dla samych warszawiaków.
 • Prezes GPW: Budowa centrum finansowego w stolicy to ważne zadanie dla giełdy

  Prezes GPW: Budowa centrum finansowego w stolicy to ważne zadanie dla giełdy

  - Budowa centrum finansowego w stolicy jest jednym z ważnych zadań dla GPW. Temu celowi ma służyć także projekt Kapitalna Warszawa - skierowany do mieszkańców stolicy zainteresowanych rynkiem kapitałowym - powiedział prezes Giełdy Papierów Wartościowych Adam Maciejewski.
 • Drogowa rewolucja na północy Warszawy. Sprawdź zmiany w ruchu!

  Drogowa rewolucja na północy Warszawy. Sprawdź zmiany w ruchu!

  Od piątkowego wieczoru rusza remont alei Armii Krajowej i mostu Grota Roweckiego w Warszawie. Utrudnienia na prawie pięciokilometrowym odcinku potrwają dwa lata.
 • Kaczyński: Gronkiewicz-Waltz zachowywała się niegodnie

  Kaczyński: Gronkiewicz-Waltz zachowywała się niegodnie

  Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz niejednokrotnie zachowywała się niegodnie - podkreślał podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Jeśli sama by ustąpiła, obyłoby się bez referendum - dodał.
 • Tusk: Będę trzymał kciuki za Gronkiewicz-Waltz

  Tusk: Będę trzymał kciuki za Gronkiewicz-Waltz

  Donald Tusk powiedział, że będzie trzymał kciuki za utrzymanie funkcji prezydent Warszawy przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Nie chciał mówić o koniecznych decyzjach personalnych, gdyby została ona odwołana. Namawiał, by poczekać z pytaniami w tej sprawie do rozstrzygnięcia referendum.
 • Najnowszy sondaż przed referendum w stolicy

  Najnowszy sondaż przed referendum w stolicy

  74 proc. ankietowanych deklaruje, że będzie głosowało w niedzielnym referendum za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz. To wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego dla TVN24 przez MillwardBrow. Co więcej, z przeprowadzonych ankiet wynika, że warszawiacy odwołaliby Hannę Gronkiewicz-Waltz w referendum, ale w wyborach na prezydenta miasta zyskałaby aż 30 proc. głosów.

Filmy - Stolica (1)

 • Bruksela - stolica czekolady

  Któż nie słyszał o belgijskiej czekoladzie? Uchodzi ona za najlepszą na świecie. Zapach tego smakołyku można poczuć w Brukseli na każdym rogu.