stolarka

Artykuły - Stolarka (11)

 • Polacy nr 1 w okiennej Europie

  Polacy nr 1 w okiennej Europie

  Dynamicznie rosnący w ostatnich latach eksport okien z Polski wywindował naszych producentów na czołowe pozycje w europejskim rankingu przedsiębiorstw tej branży. Od czterech lat segment stolarki w Polsce utrzymuje pozycję największego jej eksportera w Europie.
 • Stolarka najgorsze ma już za sobą

  Stolarka najgorsze ma już za sobą

  Branża wychodzi z dołka po kiepskim półroczu. Rozhulał się eksport okien drewnianych - informuje "Puls Biznesu".
 • Odnawianie drewnianych drzwi i okien

  Odnawianie drewnianych drzwi i okien

  Okna i drzwi zewnętrzne pełnią w domu szczególną funkcję. Mają być wytrzymałe, żeby zapewnić domownikom bezpieczeństwo. Muszą być na tyle trwałe, by nie wpuszczać do domu zimna i wilgoci. Jak również, powinny być ładne - w końcu będziemy na nie patrzeć przez wiele lat. Te wszystkie warunki z powodzeniem spełni drewniana stolarka otworowa.
 • Stolarka otworowa (cz. 2): Drzwi w domu

  Stolarka otworowa (cz. 2): Drzwi w domu

  Wszystkie drzwi składają się z trzech podstawowych elementów: ościeżnicy, skrzydła drzwiowego i okucia.
 • Stolarka otworowa (cz. 1): Jak wybrać dobre okna?

  Stolarka otworowa (cz. 1): Jak wybrać dobre okna?

  Okna mają za zadanie doświetlanie wnętrza budynku, umożliwianie swobodnej wymiany powietrza - wentylacji pomieszczeń, powinny także skutecznie zapobiegać utracie ciepła, chronić przed zimnem, nadmiernym promieniowaniem słonecznym, wiatrem i hałasem oraz zabezpieczać przed włamaniem. Ważna jest ich szczelność - powinny stanowić skuteczną barierę dla wody i kurzu z zewnątrz.
 • Jak naprawić nieszczelne okno?

  Jak naprawić nieszczelne okno?

  Mróz mocno daje się nam ostatnio we znaki. Przy takiej temperaturze zewnętrznej ujawniają się wszystkie wady wynikające z nieprawidłowego zamontowania okna. Większość z nich będzie jednak można skutecznie usunąć dopiero, gdy się ociepli. Co więc możemy zrobić od razu, aby nie marznąć?
 • Fiskus i zwrot kosztów wymiany stolarki okiennej

  Fiskus i zwrot kosztów wymiany stolarki okiennej

  Spółdzielnie mieszkaniowe częściowo refundują z funduszu remontowego wydatki ponoszone na wymianę stolarki okiennej.
 • Metalplast inwestuje

  Metalplast Stolarka, spółka zależna Grupy Kęty, kupiła za 10 mln zł halę produkcyjną o powierzchni 7,5 tys. mkw oraz zorganizowaną część przedsiębiorstwa zajmującego się dotąd produkcją profili zimnogiętych z taśmy stalowej - poinformowały Kęty w komunikacie.
 • Stolarka Wołomin idzie na GPW

  Stolarka Wołomin nie wyklucza, że mogłaby wejść na giełdę za dwa lata - poinformował Jarosław Mikos, prezes i główny akcjonariusz spółki.