stoki

Artykuły - Stoki (8)

 • Ponad 1800 interwencji TOPR na stokach narciarskich

  Ponad 1800 razy interweniowali na stokach narciarskich ratownicy TOPR podczas kończącego się sezonu zimowego na Podhalu - podsumował w piątek ratownik TOPR Adam Marasek. To mniej więcej o 100 interwencji więcej niż w roku ubiegłym.
 • Pomysł na ferie w Tatrzańskiej Łomnicy

  Pomysł na ferie w Tatrzańskiej Łomnicy

  Choć Tatrzańska Łomnica to stoki i wyciągi dla rodzin z dziećmi, to nie zabraknie tu adrenaliny dla amatorów freestyle'u. Już przetestowaliśmy narciarskie i snowboardowe nowości, które Słowacy zaproponowali na tegoroczny sezon zimowy.
 • Gdzie na narty w 2013 roku? Najmodniejsze stoki tego sezonu

  Gdzie na narty w 2013 roku? Najmodniejsze stoki tego sezonu

  Początek jesieni to najlepszy czas, aby móc spokojnie zaplanować swój noworoczny wypoczynek. Mamy możliwość przejrzeć oferty wielu operatorów, poznać najmodniejsze stoki tego sezonu. Najlepiej, jeśli dobierzmy cel podróży według naszych indywidualnych preferencji. Zastanawiając się nad tym, gdzie wyjechać na narty w 2013 roku, warto rozważyć ośrodki znajdujące się w Alpach i Dolomitach.
 • Muszyna chce mieć kryty stok narciarski

  Małopolska Muszyna chce wybudować kryty stok narciarski. Byłaby to pierwsza zadaszona górka z wyciągiem w Polsce. Otwarty przez cały rok ośrodek miałby przyjmować po 2-3 tysiące narciarzy każdego dnia.
 • Śnieżna jazda i gorące kąpiele na Słowacji

  Śnieżna jazda i gorące kąpiele na Słowacji

  W kilka zaledwie lat tuż za polską granicą powstały ośrodki turystyczne, które śmiało mogą konkurować z alpejskimi. Miłośnikom sportów zimowych słowackie Wysokie i Niżne Tatry oferują najnowocześniejszą infrastrukturę, kilkadziesiąt kilometrów tras i ogromny wybór atrakcji na po nartach.
 • W Dolinie Alpbachtal

  W Dolinie Alpbachtal

  Zimowy raj dla fanów białego szaleństwa. Warto jechać z dziećmi - czekają na nie... zaczarowane dywany.
 • Tyrol. Na stoku lodowca

  Tyrol. Na stoku lodowca

  Wyjątkowo późna i do połowy stycznia łagodna w tym roku zima wystawiła na ciężką próbę miłośników narciarstwa. Nawet w wysokich górach śniegu było jak na lekarstwo. Na szczęście w Tyrolu do uprawiania sportów zimowych mamy aż pięć dolin z lodowcami. Można tam jeździć nawet latem, więc nawet ciepła zima nie ma prawa zniechęcić ani narciarzy, ani snowboardzistów. A po szaleństwach na stoku też jest tutaj co robić. Odwiedzamy zatem Tyrol.
 • Ferie na stokach narciarskich mijają spokojnie

  Ferie na stokach narciarskich mijają spokojnie

  Pierwsze dwa tygodnie ferii na stokach narciarskich Małopolski przebiegły spokojnie - ocenia policja. Pouczono siedem młodych osób o obowiązku jazdy w kasku, mandatami ukarano dwóch nietrzeźwych narciarzy.
 • Narty i gorące źródła w Europie

  Narty i gorące źródła w Europie

  Czy po aktywnym dniu na stoku można wyobrazić sobie lepszy relaks niż kąpiel w gorących źródłach i błogi spokój w przytulnej saunie lub jacuzzi? Baseny termalne w popularnych, europejskich kurortach to idealny pomysł na odpoczynek po nartach. Oto 10 popularnych ośrodków w pobliżu stacji narciarskich w Polsce, Austrii, Szwajcarii i na Słowacji.
 • Policjanci na nartach pilnują bezpieczeństwa na stokach

  Policjanci na nartach pilnują bezpieczeństwa na stokach

  Podczas ferii zimowych patrole policyjne na nartach pilnują bezpieczeństwa na stokach południowej Małopolski. Policjanci zwracają uwagę m.in. na obowiązek jazdy w kaskach i karzą mandatami nietrzeźwych narciarzy.

Filmy - Stoki (1)

 • Narty w Madonna di Campiglio

  Madonna di Campiglio we Włoszech. Ta nazwa przyprawia o szybsze bicie serca każdego fana sportów zimowych. Zobacz na naszym filmie stoki w okolicy Madonny...