Steven Spielberg

Artykuły - Steven Spielberg (326)

 • Filmy Spielberga największymi przebojami kin samochodowych

  Filmy Spielberga największymi przebojami kin samochodowych

  Jednym z nieoczekiwanych skutków pandemii COVID-19 jest renesans popularności kin samochodowych. W nowej rzeczywistości, kiedy kolejne wielkie premiery przekładane są na czas późniejszy, większość repertuaru stanowią filmy, które w normalnej dystrybucji kinowej nie miałyby szans na sukces, a także największe filmowe hity sprzed lat. Dowodem najświeższy amerykański box-office, na którego czele znaleźć można wyreżyserowane przez Stevena Spielberga „Park Jurajski” oraz „Szczęki”.
 • Steven Spielberg wyprodukuje musicalową wersję serialu „Smash”

  Steven Spielberg wyprodukuje musicalową wersję serialu „Smash”

  Legendarny reżyser był jednym z producentów nadawanego od 2012 roku na antenie stacji NBC muzycznego serialu „Smash”. Opowiadał on o ekipie przygotowującej broadwayowski musical opowiadający o życiu Marilyn Monroe. Teraz zobaczymy go w musicalowej wersji, a Spielberg znów zajmie się produkcją.
 • Steven Spielberg wyjaśnił, dlaczego nie było "Goonies 2"

  Steven Spielberg wyjaśnił, dlaczego nie było "Goonies 2"

  Zorganizowane na kanale YouTube przez Josha Gada spotkanie po latach gwiazd i twórców filmu "Goonies" stało się nie tylko okazją do wspomnień. Podczas transmisji na żywo podjęty został również temat kontynuacji tego filmu, która nigdy nie została zrealizowana. Producent filmu, Steven Spielberg, zdradził powody takiego stanu rzeczy.
 • Są pierwsze zdjęcia z "West Side Story" Stevena Spielberga

  Są pierwsze zdjęcia z "West Side Story" Stevena Spielberga

  Kręcony przez Spielberga remake legendarnego musicalu "West Side Story" ma trafić na ekrany kin w grudniu tego roku. Jak na razie pandemia koronawirusa w żaden sposób nie zagroziła tej produkcji, ani jej premierze, choć oczywiście trudno powiedzieć, co przyniesie najbliższy czas. Póki co w magazynie "Vanity Fair" pojawiły się pierwsze zdjęcia z tej jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku.
 • "Niesamowite historie": Serial Stevena Spielberga

  "Niesamowite historie": Serial Stevena Spielberga

  Długo oczekiwany reboot "Niesamowitych historii" pojawi się na serwisie streamingowym Apple TV+ już 6 marca. Premierowy odcinek serialu wyprodukowanego przez Stevena Spielberga nosi tytuł "The Rift".
 • Steven Spielberg zaangażowany w filmową biografię Bee Gees

  Steven Spielberg zaangażowany w filmową biografię Bee Gees

  Słynny reżyser Steven Spielberg będzie współproducentem filmu o zespole Bee Gees. Scenariusz napisze Anthony McCarten, który jest autorem "Bohemian Rhapsody".
 • Steven Spielberg nakręcił nową wersję "West Side Story"

  Steven Spielberg nakręcił nową wersję "West Side Story"

  Steven Spielberg zakończył zdjęcia do nowej wersji filmu "West Side Story". Premiera planowana jest na 18 grudnia 2020 roku. Reżyser podziękował na Twitterze całej ekipie i zaprezentował zdjęcie głównej obsady oraz 86-letniej Rity Moreno, nagrodzonej Oscarem za rolę drugoplanową w wersji filmu z 1961 roku.
 • Tak wyglądają bohaterowie "West Side Story" Spielberga

  Tak wyglądają bohaterowie "West Side Story" Spielberga

  W sieci zadebiutowało właśnie pierwsze zdjęcie zapowiadające nowy film Stevena Spielberga. "West Side Story" to kolejna ekranowa wersja słynnego broadwayowskiego musicalu.
 • Michael Douglas oskarża Stevena Spielberga

  Michael Douglas oskarża Stevena Spielberga

  Podczas wywiadu dla Variety Michael Douglas wyznał, że liczył na Złota Palmę za swoją rolę w filmie "Wielki Liberace", który był pokazywany w ramach konkursu głównego prestiżowego festiwalu w Cannes w 2014 roku. Otrzymał ją jednak Bruce Dern za "Nebraskę". Douglas za całą sytuację wini Stevena Spielberga, który był wtedy przewodniczącym jury.
 • Licealistka zagra u Spielberga w "West Side Story"

  Licealistka zagra u Spielberga w "West Side Story"

  Rachel Zegler, 17-letnia uczennica liceum, zagra Marię w remakeu słynnego musicalu "West Side Story". Film wyreżyseruje Steven Spielberg, który podkreślił, że role w jego wersji są kreowane przez aktorów Ameryki Łacińskiej, w przeciwieństwie do oryginału z 1961 roku.

Zdjęcia - Steven Spielberg (2)

 • film.interia.pl
  "Szczęki": Beztrosko perwersyjny thriller
 • film.interia.pl
  "Szczęki": Beztrosko perwersyjny thriller

Filmy - Steven Spielberg (3)

 • Steven Spielberg: Reżyser za 10 miliardów dolarów

  Steven Spielberg z historycznym rekordem. Jest pierwszym reżyserem, którego filmy zarobiły 10 mld dolarów. Prawdopodobnie to nie koniec, gdyż doświadczony reżyser nie zamierza zwalniać tempa. Obecnie Spielberg pracuje nad piątą częścią "Indiany Jonesa". Najbardziej dochodowe filmy Spielberga to: "Jurassic Park" - ok. 980 mln dolarów, "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" - ok. 785 mln dolarów, "E.T." - ok. 715 mln dolarów. Kolejne miejsca na liście najbardziej kasowych reżyserów w historii zajmują Peter Jackson i Michael Bay. (Associated Press/x-news)
 • Steven Spielberg na uroczystej premierze filmu "BFG: Bardzo Fajny Gigant"

  "BFG: Bardzo Fajny Gigant" - porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie - to ekranizacja słynnej powieści Ronalda Dahla z 1982 roku. Książkę na duży ekran przeniósł Steven Spielberg. "W filmie jest dużo humoru. Bywa też strasznie, ale te chwile nie trwają długo. Główni bohaterowie są cudowni. Chcieliśmy pokazać historię rozwijającej się przyjaźni pomiędzy dwójką zupełnie różnych istot, które uświadamiają sobie, że wiele je łączy" - powiedział podczas amerykańskiej premiery filmu Steven Spielberg. Polska premiera filmu 1 lipca 2016 roku.
 • "Park jurajski 3D" - legendarny film powraca

  Słynny "Park jurajski" w reżyserii Stevena Spielberga został wskrzeszony w trzech wymiarach! Film ma pojawić się w kinach w lipcu 2013 r. Tuż przed otwarciem parku ze sklonowanymi dinozaurami ma miejsce potężna awaria zasilania. To, co do tej pory było atrakcją, staje się koszmarem. Uwięzieni w parku ludzie są bezradni wobec prehistorycznych drapieżników, które wydostały się na wolność...