Stephen King

Synonimy:
King Stephen,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Stephen King (41)

 • Serial na podstawie "Jaunting" Stephena Kinga

  Serial na podstawie "Jaunting" Stephena Kinga

  Dave Erickson, współtwórca serialu "Fear of the Walking Dead", przeniesie na mały ekran opowiadanie Stephena Kinga zatytułowane "Jaunting", które można znaleźć w antologii opowiadań "mistrza horroru" zatytułowanej "Szkieletowa załoga".
 • Stephen King i J.J. Abrams szykują nowy serial

  Stephen King i J.J. Abrams szykują nowy serial

  Stephen King i J.J. Abrams szykują kolejne wspólne przedsięwzięcie. Po "Castle Rock", "22.11.63." i czekającej na premierę "Historii Lisey" słynny filmowiec i kultowy pisarz po raz czwarty połączą siły, by zrealizować bliżej nieokreślony jeszcze projekt. Wiadomo, że będzie to serial poruszający się w ulubionych klimatach "króla horroru".
 • Nawiedzony dom na wzgórzu, czyli komiksy Joego Hilla

  Nawiedzony dom na wzgórzu, czyli komiksy Joego Hilla

  Niby niedaleko pada jabłko od jabłoni, ale długo Joe Hill nie chciał się przyznać, z którego drzewa genealogicznego się urwał. Lecz co się odwlecze, to nie uciecze. Po latach pisania do szuflady, zbudował istne popkulturowe imperium i przestał być synem swojego ojca.
 • Amerykańscy głuchoniemi bojkotują serial „Bastion” według prozy Stephena Kinga

  Amerykańscy głuchoniemi bojkotują serial „Bastion” według prozy Stephena Kinga

  W miniony piątek telewizja CBS wyemitowała pierwszy odcinek serialu "Bastion". I niemal natychmiast pojawiły się kontrowersje. Oburzona jest fundacja wspierająca niepełnosprawnych pracowników Fabryki Snów. W specjalnym oświadczeniu zaprotestowała ona przeciwko temu, że twórcy serialu w roli niesłyszącego i niemego bohatera obsadzili Henry’ego Zagę, który jest pełnosprawny. Według sygnatariuszy protestu miało być inaczej.
 • Lynne Ramsay wyreżyseruje ekranizację książki Stephena Kinga

  Lynne Ramsay wyreżyseruje ekranizację książki Stephena Kinga

  W 2017 roku odebrała Złotą Palmę za scenariusz wyreżyserowanego przez siebie filmu "Nigdy cię tu nie było". Teraz Lynne Ramsay wraca za kamerę, a jej kolejnym projektem będzie adaptacja powieści Stephena Kinga "Dziewczyna, która kochała Toma Gordona".
 • Zekranizuje kolejną powieść Stephena Kinga?

  Zekranizuje kolejną powieść Stephena Kinga?

  Mike Flanagan to jeden z najbardziej wziętych reżyserów horrorów stojący za wieloma ekranowymi hitami. W tym za adaptacjami powieści Stephena Kinga: "Gra Geralda" oraz "Doktor Sen". I choć twórca pracuje nad powieścią "Przebudzenie", nie odmówiłby, gdyby pojawiła się okazja do ekranizacji "Mrocznej Wieży". To powieść określana przez wielu mianem dzieła życia Stephena Kinga.
 • Serial na podstawie powieści Stephena Kinga

  Serial na podstawie powieści Stephena Kinga

  To jeden z najciekawszych projektów adaptacji literatury Stephena Kinga, jakie obecnie powstają. W ośmioodcinkowym serialu "Lisey's Story" w rolach głównych zobaczymy m.in. Julianne Moore, Clive'a Owena oraz Jennifer Jason Leigh. Serial reżyseruje twórca "Jackie" Pablo Larrain. Występujący w jednej z ról Dane DeHaan przybliżył, czego można spodziewać się po produkcji.
 • Jim Mickle zekranizuje "Buick 8" Stephena Kinga

  Jim Mickle zekranizuje "Buick 8" Stephena Kinga

  O ekranizacji powieści "Buick 8" autorstwa Stephena Kinga mówiło się już w 2019 roku przy okazji powstania firmy produkcyjnej Renegade Entertainment założonej przez aktora Thomasa Jane'a oraz Courtney Lauren Penn. Przez dłuższy czas nieznane były dalsze losy zapowiedzianej ekranizacji. Teraz do jej tematu powrócił Jane w podcaście "The Kingcast". Zdradził, że filmową wersję "Buick 8" nakręci Jim Mickle.
 • Ben Stiller zekranizuje opowiadanie Stephena Kinga

  Ben Stiller zekranizuje opowiadanie Stephena Kinga

  Ben Stiller, Darren Aronofsky i Ryan Murphy - to nazwiska związane z kolejnymi filmami na podstawie twórczości Stephena Kinga. Wymienieni artyści sięgną po opublikowaną pod koniec kwietnia tego roku książkę "Jest krew...". Znalazły się w niej cztery opowiadania, spośród których trzy doczekają się ekranizacji.
 • Mike Flanagan pracuje nad kolejną ekranizację prozy Stephena Kinga

  Mike Flanagan pracuje nad kolejną ekranizację prozy Stephena Kinga

  Dzień bez wiadomości o powstaniu nowego filmu na podstawie prozy Stephena Kinga jest dniem straconym. Do pokaźnej ilości planowanych projektów dołącza "Przebudzenie", do adaptacji którego przymierza się Mike Flanagan. Nie będzie to jego pierwsze spotkanie z twórczością "króla horroru". W 2017 roku na Netfliksie swoją premierę miała wyreżyserowana przez niego "Gra Geralda", a dwa lata później przeniósł na duży ekran powieść "Doktor Sen".