Fakty - Stefan Kisielewski

Artykuły - Stefan Kisielewski (4)

 • Prof. Rzepliński wśród laureatów Nagrody im. Stefana Kisielewskiego

  Prof. Rzepliński wśród laureatów Nagrody im. Stefana Kisielewskiego

  Prof. Andrzej Rzepliński, ksiądz Adam Boniecki oraz Adam Kiciński i Marcin Iwiński zostali laureatami Nagrody im. Stefana Kisielewskiego za rok 2015. Wyróżnienie przyznawane jest osobistościom ze świata polityki, publicystyki i biznesu.
 • 100 lat temu urodził się Kisiel

  100 lat temu - 7 marca 1911 roku urodził się Stefan Kisielewski, jedna z najbarwniejszych powojennych osobistości w Polsce, niekwestionowany autorytet moralny, pisarz, kompozytor, krytyk muzyczny, pisarz i felietonista m.in. "Tygodnika Powszechnego".
 • 67. dzień roku

  1911 - w Warszawie urodził się Stefan Kisielewski, pisarz, publicysta, krytyk muzyczny i kompozytor. Jako żołnierz Armii Krajowej walczył w powstaniu warszawskim. Przez wiele lat zwiazany był z "Tygodnikiem Powszechnym", w którym do 1981 r. opublikował kilka cykli felietonów. W latach 1957-1965 był posłem na Sejm w kole Znaku. Był publicystą o poglądach konserwatywno-liberalnych i przez wiele lat działaczem opozycji politycznej. Zmarł w 1991 r. w wieku 80 lat. 1936 - Rzesza Niem
 • Tygodnik Powszechny ma 55 lat

  "Tygodnik Powszechny" - jedno z najbardziej zasłużonych dla polskiej kultury pism ukazuje się już od 55 lat. Publikowali w nim zarówno Jerzy Turowicz, Czesław Miłosz, Stefan Kisielewski, Stanisław Stomma i Jan Paweł II.