Stefan Kisielewski

Artykuły - Stefan Kisielewski (11)

 • ​Kisielewski Stefan (7 marca 1911 - 27 września 1991)

  Publicysta, kompozytor, pisarz.
 • Prof. Rzepliński wśród laureatów Nagrody im. Stefana Kisielewskiego

  Prof. Rzepliński wśród laureatów Nagrody im. Stefana Kisielewskiego

  Prof. Andrzej Rzepliński, ksiądz Adam Boniecki oraz Adam Kiciński i Marcin Iwiński zostali laureatami Nagrody im. Stefana Kisielewskiego za rok 2015. Wyróżnienie przyznawane jest osobistościom ze świata polityki, publicystyki i biznesu.
 • 11 marca 1968 r. Pobicie Stefana Kisielewskiego. Za "dyktaturę ciemniaków"

  11 marca 1968 r. Pobicie Stefana Kisielewskiego. Za "dyktaturę ciemniaków"

  "A teraz, sk....synu, za to dostaniesz" - tymi słowami "nieznani sprawcy" zwrócili się do Stefana Kisielewskiego, zaczynając go tłuc i masakrować. Bili pięściami i milicyjnymi pałkami.
 • 14 listopada 1987 r. Powstanie Ruchu Polityki Realnej

  14 listopada 1987 r. Powstanie Ruchu Polityki Realnej

  "Za nieoczekiwane powodzenie naszej beznadziejnej sprawy!" - tak brzmiał toast wzniesiony przez Stefana Kisielewskiego na konwencie założycielskim Ruchu Polityki Realnej.
 • 100 lat temu urodził się Kisiel

  100 lat temu - 7 marca 1911 roku urodził się Stefan Kisielewski, jedna z najbarwniejszych powojennych osobistości w Polsce, niekwestionowany autorytet moralny, pisarz, kompozytor, krytyk muzyczny, pisarz i felietonista m.in. "Tygodnika Powszechnego".
 • Chcemy 4,26 zł za euro

  Chcemy 4,26 zł za euro

  Kiepska to prawda, która nie może dojść do ludzkiej świadomości bez reklamy - twierdził Stefan Kisielewski. Polska gospodarka jednak potrzebuje rozgłosu. Będziemy promować wzrost eksportu, przypływ zagranicznych inwestycji i turystów do Polski a także polskie firmy i ich inwestycje za granicą.
 • Michalkiewicz: Pogadajmy o normalności

  Michalkiewicz: Pogadajmy o normalności

  Nie ma "bezpłatnych", czy "darmowych" dóbr. Za wszystko trzeba płacić. W naszym interesie leży znalezienie sposobu, by kupować najtaniej. Stefan Kisielewski, który mówił o sobie, że nie ma poglądów politycznych, tylko gospodarcze, twierdził, że w ogóle ekonomia polega na tym, by jak najtaniej wyprodukować lub kupić i jak najdrożej sprzedać. Cała reszta, to tylko tzw. didaskalia.
 • Ciasne czynsze

  Ciasne czynsze

  Po stokroć rację miał Stefan Kisielewski mówiąc, że socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju. Socjalizm jest rodzajem społecznej, a także ekonomicznej inżynierii, którą uprawiają ludzie pragnący zmienić świat na lepsze.
 • Rodzina do odstrzału

  Rodzina do odstrzału

  Jak zauważył Stefan Kisielewski, socjalizm bohatersko walczy z problemami nie znanymi w innym ustroju. Niedawno TVP nadał program Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać", poświęcony objawom kryzysu rodziny.
 • 67. dzień roku

  1911 - w Warszawie urodził się Stefan Kisielewski, pisarz, publicysta, krytyk muzyczny i kompozytor. Jako żołnierz Armii Krajowej walczył w powstaniu warszawskim. Przez wiele lat zwiazany był z "Tygodnikiem Powszechnym", w którym do 1981 r. opublikował kilka cykli felietonów. W latach 1957-1965 był posłem na Sejm w kole Znaku. Był publicystą o poglądach konserwatywno-liberalnych i przez wiele lat działaczem opozycji politycznej. Zmarł w 1991 r. w wieku 80 lat. 1936 - Rzesza Niem

Filmy - Stefan Kisielewski (1)

 • Nagrody Kisiela 2010 rozdane

  Przewodniczący PE Jerzy Buzek, rysownik Andrzej Mleczko, przedsiębiorca Krzysztof Olszewski - oto laureaci nagród, którym patronuje wybitny publicysta, Stefan Kisielewski.