Steel

Artykuły - Steel (67)

 • Protest europejskich hutników przeciw Chińczykom

  Protest europejskich hutników przeciw Chińczykom

  Tysiące europejskich hutników, w tym związkowcy z organizacji Unite pracujący w firmach Tata Steel UK i British Steel, protestują dzisiaj w Brukseli przeciw importowi tanich produktów stalowych z Chin.
 • Dwie chińskie firmy stalową połączą się i stworzą drugą spółkę na świecie

  Dwie chińskie firmy stalową połączą się i stworzą drugą spółkę na świecie

  Największe w Chinach przedsiębiorstwo w branży stalowej Baosteel przejmie Wuhan Iron and Steel (drugie w kraju). Obydwa podmioty są w większości we władaniu państwa. W efekcie fuzji powstanie druga spółka na świecie.
 • Tata Steel planuje sprzedaż hut na terenie Walii i Anglii

  Tata Steel planuje sprzedaż hut na terenie Walii i Anglii

  Tata Steel, drugi największy europejski producent stali, ogłosił we wtorek wieczorem plan sprzedaży hut stali na terenie Walii i Anglii, stawiając pod znakiem zapytania blisko 20 tys. miejsc pracy.
 • Tata Steel w Wielkiej Brytanii musi zwolnić 1200 osób

  Tata Steel w Wielkiej Brytanii musi zwolnić 1200 osób

  Indyjski koncern hutniczy Tata Steel zwolni 1200 osób w zakładach w Scunthorpe (Anglia) i hrabstwie Lanarkshire (Szkocja). Tania stal z Chin zalewa Wyspy Brytyjskie i w korelacji z silnym funtem jest powodem nieopłacalności produkcji w Zjednoczonym Królestwie.
 • List intencyjny między Kopex S.A., Tagor S.A. i Vitkovice Steel

  4 września w Tarnowskich Górach został podpisany trójstronny list intencyjny między Vitkovice Steel, Tagor S.A. i Kopex S.A., traktujący o przyszłej współpracy między sółkami.
 • Produkcja stali surowej w III wzrosła o 11,6 proc. rdr - World Steel Association

  Produkcja stali surowej w Polsce w marcu 2014 r. wyniosła 760 tys. ton wobec 681 tys. ton w marcu 2013 r., co oznacza wzrost o 11,6 proc. rdr - wynika z danych stowarzyszenia World Steel Association.
 • umowa znacząca Spółki zależnej Śrubena Unia S.A. z MORAVIA STEEL a.s.

  Raport bieżący nr 8/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd ZETKAMA S.A. na podstawie § 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał informację od spółki
 • Zawarcie umowy znaczącej - obroty i szacunek o wartości umowy znaczącej z U.S. Steel Košice s.r.o.

  Raport bieżący nr 15/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. ("Spółka”, "JSW”, "Emitent”) informuje, iż w dniu 10.05.2013 roku została zawarta umowa ("Umowa”), której stronami są Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju (występująca w Umowie jako "Sprzedający”) oraz U.S. Steel Košice s.r.o. z siedzibą w Koszycach (występująca w Umowie
 • Zawarcie znaczącej umowy z Steel Tubes Sp. z o.o.

  Raport bieżący nr 52/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Izostal S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 27 października 2011 Spółka zawarła transakcję sprzedaży rur stalowych z firmą Steel Tubes Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. W wyniku transakcji łączna wartość umów zawartych przez Spółkę z firmą Steel Tubes Sp. z o.o. od dnia 5 stycznia 2011 roku przekroczyła 10% kapitałów własnych Spółki i wyniosła 13.179.668,25 PLN (netto).
 • umowa znacząca Spółki zależnej Śrubena Unia S.A. z MORAVIA STEEL a.s.

  Raport bieżący nr 26/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd ZETKAMA S.A. na podstawie § 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał informację od spółki zależnej Śrubena Un