Staże

Artykuły - Staże (33)

 • Ustalenie wymiaru urlopu po udokumentowaniu stażu pracy

  Ustalenie wymiaru urlopu po udokumentowaniu stażu pracy

  Zdarza się, że przy zatrudnieniu pracownik nie przedłoży wszystkich świadectw pracy bądź też dokumentów poświadczających inne okresy zaliczane do stażu, od którego zależy wymiar urlopu. Pracodawca ustala wówczas jego uprawnienia urlopowe tylko na podstawie posiadanych dokumentów. Jednakże w razie późniejszego udowodnienia dodatkowego zatrudnienia, pracodawca jest obowiązany przeliczyć wymiar urlopu i podwyższyć liczbę dni urlopowego wypoczynku.
 • Równoległe zatrudnienie w stażu pracowniczym

  Równoległe zatrudnienie w stażu pracowniczym

  Wiele uprawnień pracowniczych zależy od ogólnego stażu pracy ustalanego z całego okresu zatrudnienia. Uwzględniane są głównie zakończone okresy pracy, znaczenie mają również bieżące okresy zatrudnienia równoległego. Zasady ich zaliczania do stażu pracowniczego są zróżnicowane, w zależności od przepisów obowiązujących w danym zakładzie pracy.
 • 2500 złotych i szansa na pracę w branży

  Aby zdobyć pracę w branży najlepiej zacząć od płatnego stażu. Do końca maja trwa nabór do Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. Na studentów i absolwentów czeka ponad 100 płatnych, wakacyjnych staży w blisko 30 polskich firmach z wynagrodzeniem nie mniejszym niż 2500 zł.
 • Egzamin zawodowy będzie obowiązkowy

  Egzamin zawodowy będzie obowiązkowy

  Egzamin zawodowy będzie obowiązkowy. Jako pierwsi napiszą go uczniowie szkół policealnych w 2020 roku. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik mówi, że każdy uczeń technikum, szkoły branżowej pierwszego lub drugiego stopnia oraz szkoły policealnej będzie musiał do niego podejść.
 • Zaliczenie ogólnego stażu pracy do równoległego zatrudnienia

  Zaliczenie ogólnego stażu pracy do równoległego zatrudnienia

  Staż pracy można potwierdzić wszelkimi dokumentami stosowanymi powszechnie w stosunkach pracy (por. wyrok SN z 4 czerwca 2008 r., sygn. akt II PK 292/07, OSNP 2009/19-20/259).
 • Koniec z darmowymi praktykami

  Koniec z darmowymi praktykami

  Koniec z darmowymi praktykami dla absolwentów szkół wyższych. Nowelizacja ustawy, wprowadza obowiązek płacenia młodym ludziom za naukę w przedsiębiorstwie. Wprowadza kwotę minimalną - 20 procent najniższej krajowej, czyli nie całe 300 złotych miesięcznie.
 • Setki miejsc na pomorskich stażach

  Setki miejsc na pomorskich stażach

  Rekordową liczbę 377 miejsc stażowych przygotowało w tym roku 84 fundatorów praktyk w ramach projektu "Wakacyjny Staż 2015" w Gdańsku. Nabór chętnych rozpocznie się w poniedziałek. W minionych latach o jedno miejsce ubiegało się co najmniej pięć osób.
 • Młodzi na rynku pracy - kariera zaczyna się od stażu

  Młodzi na rynku pracy - kariera zaczyna się od stażu

  Z roku na rok rośnie zainteresowanie polskich pracodawców stażystami i praktykantami. W 2014 r. portal Pracuj.pl opublikował ponad 7,9 tys. takich ogłoszeń. Najczęściej firmy szukały kandydatów do działów związanych z finansami, handlem i sprzedażą oraz IT.
 • Polskie firmy poszukują mieszkających za granicą Polaków do pracy i na staże

  Polskie firmy poszukują mieszkających za granicą Polaków do pracy i na staże

  Polskie firmy prowadzące działalność również poza granicami kraju chcą zatrudniać mieszkających i studiujących za granicą Polaków. Takie osoby znają lokalne środowisko, język i zwyczaje, są więc wyjątkowo cenni dla pracodawców. Poza tym takie rozwiązanie może być alternatywą dla emigracji zarobkowej, bardziej korzystną dla rozwoju naszego kraju – Polacy, którzy na przykład wykształcili się w kraju, będą pracować na rozwój polskiej gospodarki narodowej.

Filmy - Staże (1)

 • Staż studencki to idealny sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej

  O karierę zawodową warto zatroszczyć się już podczas studiów. Dobrym rozwiązaniem dla studentów są wolontariaty i staże. Nie wymagają one pełnej dyspozycyjności czasowej, a pozwalają zdobyć doświadczenie zawodowe, mile widziane przez przyszłych pracodawców. Komentuje Marcin Kotus z Feender.pl.