staż

Artykuły - Staż (148)

Filmy - Staż (5)

 • Uważasz, że pójście na staż to strata czasu? Większość osób zostaje potem w firmie na dłużej

  Ponad 60% stażystów znajduje zatrudnienie w firmie, w której odbywało staż. Nic dziwnego: jeśli dana osoba się sprawdziła, pracodawca zwykle nie ryzykuje zatrudnienia zamiast niej kogoś, kogo nie zna. Dlatego też na staż warto iść tam, gdzie zarówno możemy się wiele nauczyć, jak i chcemy w przyszłości pracować.
 • Stażysta do parzenia kawy?

  Co trzeci polski student po stażu jest z niego niezadowolony. Co drugi boi się, że nie znajdzie pracy po zakończeniu nauki. Dla przykładu w USA na praktyce można zarobić 7 tys. dol. Nie ma mowy o frycowym i zawodzie wiecznego stażysty, który powoli rodzi się w Polsce. Pani Zosia - czarna, bez cukru. Pani Genia - czarna, z cukrem. Pan Waldek - z mleczkiem... Zapamiętać, kto jaką kawę ma dostać na biurko, to najważniejsze zadanie, jakie staje przed Krzysztofem - stażystą, który został bohaterem kampanii społecznej "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz".
 • Od przyszłego roku akademickiego staże dla studentów obowiązkowe

  Program pomoże przede wszystkim uzyskać doświadczenie w firmie, w biznesie, w jednostce otoczenia społecznego, w administracji publicznej, szkole etc. – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Pierwsze staże, które zwyciężą w konkursie, mają ruszyć od stycznia 2014 roku. Efekty pilotażowych programów zostaną na koniec poddane ocenie. - Będziemy weryfikować efekt jakościowy poprzez sprawdzenie, na ile trafił on w sedno, czyli w rzeczywistą potrzebę, i na ile szczegóły konstrukcji tej oferty MNiSW i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pozwalały na osiągnięcie celu, dla którego te 50 mln złotych są wykładane – wyjaśnia Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora NCBR.
 • Staże w firmach zazwyczaj za darmo

  To jest sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, która nosi znamiona wykorzystywania ludzi na rynku pracy – podkreśla w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Bernhard Matussek, dyrektor zarządzający i konsultant firmy doradczej Kienbaum. – Ludzie, którzy są przyjmowani do pracy, powinni otrzymywać zarówno umowy, jak i uposażenie.