stawki

Artykuły - Stawki (1115)

Filmy - Stawki (5)

 • Połączenia komórkowe w Polsce należą do najtańszych w UE

  Za minutę połączenia Polacy płacą dwukrotnie mniej niż średnio mieszkańcy wszystkich krajów Unii Europejskiej. Wynika to m.in. z powszechności telefonii komórkowej w Polsce. Rozbieżności na terenie UE są bardzo duże: pomiędzy najtańszą Litwą a najdroższą Holandią jest ponad siedmiokrotna różnica. – Wbrew głoszonym od czasu do czasu opiniom, opłaty telekomunikacyjne w Polsce są jednymi z najniższych. Nie jesteśmy krajem najdroższym chociażby dlatego, że po prostu na więcej nie byłoby stać polskich klientów – tłumaczy Tomasz Kulisiewicz, analityk wiodący Audytel S.A.
 • Zmaleją stawki opłat za płatności kartą

  W Senacie trwają prace nad wprowadzeniem maksymalnych stawek opłat za płatności kartami. Zmiany są podyktowane m.in. faktem, że Polska ma najwyższe koszty takich transakcji w Europie. Jeśli nowelizacja wejdzie w życie, wysokość opłat będzie w następnych latach malała. Pozytywne skutki pierwszych obniżek mogą być odczuwalne dla uczestników rynku już w przyszłym roku. Komentuje Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.
 • Wzrost rachunków za prąd nam nie grozi

  Rok temu ceny prądu podskoczyły o ok. 5 proc. Tym razem Polacy nie powinni spodziewać się podwyżek – uspokaja Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Jego zdaniem sprzedawcy prądu nie mają powodów, by podnieść stawki. Natomiast zmiany w cenach mogą nastąpić w przypadku dystrybutorów energii, ponieważ koncerny energetyczne potrzebują pieniędzy na inwestycje.
 • Od 1 lipca taniej za połączenia z zagranicy

  Od 1 lipca zapłacimy mniej za rozmowę telefoniczną i transfer danych za granicą. Za 2 lata koszty mogą spaść nawet dwudziestokrotnie. A to nie wszystko. - Do 2015 r. przesył danych w UE będzie jednolity i roaming zniknie całkowicie - mówi europosłanka Róża Thun (źródło: Newseria).