statystyki

Artykuły - Statystyki (147)

 • Statystyki systemów rozliczeniowych KIR w marcu 2019 roku

  W marcu 2019 r. KIR rozliczył w systemie Elixir 164,1 mln transakcji o łącznej wartości 452,2 mld zł. W systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, rozliczono 3,13 mln komunikatów o wartości 17,91 mld euro. W Express Elixir przetworzono 1,83 mln przelewów natychmiastowych o najwyższym w historii systemu wolumenie obrotu, wynoszącym 3,3 mld zł. Liczba transakcji przelewów natychmiastowych przekroczyła 1 proc. transakcji systemu Elixir.
 • HIV z sanatorium. Starsze osoby podnoszą statystyki zachorowań

  HIV z sanatorium. Starsze osoby podnoszą statystyki zachorowań

  Resort zdrowia szykuje kampanię uświadamiającą, w której syn mówi o zagrożeniach ojcu.
 • Wielka Brytania: Ujawniono najnowsze statystyki więzienne

  W Wielkiej Brytanii podano najnowszą statystykę więzienną, która wskazuje, że z końcem pierwszego półrocza, na Wyspach swoje wyroki odsiadywało 4 tysiące obywateli innych państw Unii Europejskiej. "The Times"pisze, że najwięcej było wśród nich Polaków - aż 1012.
 • W statystykach GUS deweloperskiej ofensywy ciąg dalszy

  W statystykach GUS deweloperskiej ofensywy ciąg dalszy

  Statystyki GUS, będące podsumowaniem wyników budownictwa mieszkaniowego w okresie styczeń - lipiec bieżącego roku, są kolejną demonstracją solidarnego optymizmu rodzimej branży deweloperskiej, która w kolejnych miesiącach konsekwentnie poszerza zakres aktywności inwestycyjnej.
 • Sposoby na ból piersi

  Sposoby na ból piersi

  Leczenie hormonalne, dieta czy okłady? Dowiedz się, jakie są metody łagodzenia nadwrażliwości biustu.
 • Po południu łatwiej o mandat. W długi weekend wzrośnie liczba kontroli

  W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się wzrostu liczby kontroli drogowych. Tak jednak jest w każdy długi weekend, więc z pewnością większa ilość policyjnych patroli nie powinna nikogo dziwić. Można nawet określić w jakich godzinach należy zachować szczególną czujność.
 • Czy hiszpański rząd zaniża statystyki?

  Czy hiszpański rząd zaniża statystyki?

  Czy hiszpański rząd zaniża statystyki dotyczące bezrobocia? Tamtejsze Ministerstwo Pracy podało, że w kwietniu liczba bezrobotnych spadła o 46 tysięcy osób i teraz bez pracy jest niecałe 5 milionów osób. Tymczasem tydzień temu Narodowy Instytut Statystyki poinformował, że w Hiszpanii poziom bezrobocia przekroczył 27 procent i bez zatrudnienia jest ponad 6 milionów osób.
 • Justin Bieber w liczbach

  Justin Bieber w liczbach

  25 marca zaśpiewa w Polsce - konkretnie w Łodzi - kanadyjski gwiazdor Justin Bieber. Jeśli wciąż nie wiecie, kto to taki, nic straconego. Niech przemówią liczby!
 • Szwecja: Bezkarność przestępców czy błędna statystyka?

  W Sztokholmie opublikowano statystyki, z których wynika, że od stycznia do października ubiegłego roku udało się wykryć zaledwie 15 procent sprawców wszystkich zgłoszonych w tych miesiącach przestępstw. Jest to najgorszy wynik od 2005 roku - komentują media.
 • Ludzie wciąż giną na drogach, ale jest lepiej niż przed rokiem

  Ludzie wciąż giną na drogach, ale jest lepiej niż przed rokiem

  Siedemnaście osób zginęło na polskich drogach w sylwestra i Nowy Rok, a 225 zostało rannych. Policjanci w całym kraju naliczyli 169 wypadków i zatrzymali prawie 600 pijanych za kółkiem. To statystyki lepsze niż przed rokiem.

Filmy - Statystyki (1)