Muzyka - statek

Artykuły - Statek (4)

 • Kosmiczny statek miłości

  Kosmiczny statek miłości

  Kelis "Flesh Tone" Universal
 • "Statek szaleńców"

  "Statek szaleńców"

  Łódzki zespół Blue Cafe powstał w 1997 roku i wydał jak dotąd trzy albumy: "Fanaberię", "Demi-sec" i "Ovosho". Każda z tych płyt okazywała się Złota, a debiutancka "Fanaberia" nawet Platynowa - sprzedano ponad 90 tysięcy egzemplarzy tego albumu. Z kolei "Ovosho" to ważna płyta dlatego, że po raz pierwszy zaśpiewała na nim Dominika Gawęda, która w 2006 roku zastąpiła pierwszą wokalistkę grupy, Tatianę Okupnik. Blue Cafe to aż ośmiu członków, ale zdecydowanym liderem jest kompozytor utworów zespołu, Paweł Rurak-Sokal. Właśnie z Pawłem i Dominiką o zbliżającej się premierze nowego albumu i obchodach 10-lecia działalności grupy rozmawiał Michał Michalak.
 • Niebezpieczny zespół

  Niebezpieczny zespół

  Dave Matthews Band, popularna amerykańska grupa rockowa, oskarżona została o wylanie ponad 350 kilogramów ekskrementów ze swojego autokaru na statek wycieczkowy. Poszkodowanych jest ponad sto osób!
 • "W poszukiwaniu prawdy"

  "W poszukiwaniu prawdy"

  Może szwajcarska grupa Lacrimosa nie znajduje się jeszcze w rockowym panteonie, ale nie zmienia to faktu, że na każde nowe dzieło formacji wszyscy czekają z niecierpliwością. I nie ma się czemu dziwić. Duet Tilo Wolff-Anne Nurmi, którzy stanowią parę również na co dzień, zawsze raczą swoich fanów porcją wyjątkowej muzyki, pełnej emocji, ciekawych interpretacji wokalnych, partii orkiestrowych, ciężkich rockowych riffów,