Film - statek

Artykuły - Statek (5)

 • Odjechany "Rejs" polskiego kina

  Odjechany "Rejs" polskiego kina

  Dziś mija 40 lat od premiery kultowej komedii Marka Piwowskiego. Polskie kino płynie dalej, mało który film potrafi jednak dorównać legendzie "Rejsu".
 • Festiwal w Gdyni: Książkowy jubileusz

  Festiwal w Gdyni: Książkowy jubileusz

  Z okazji jubileuszu 30-lecia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, do rąk czytelników trafi wspomnieniowy album "A statek płynie...". Poprzez prezentacje wypowiedzi uczestników festiwalu, książka stara się przedstawić historię najważniejszej polskiej imprezy filmowej.
 • Najbardziej wzruszające sceny

  Najbardziej wzruszające sceny

  Moment z kultowego filmu Stevena Spielberga "E.T.", w którym sympatyczny przybysz z innej planety wraca na swój statek kosmiczny, został uznany za najbardziej wzruszającą scenę w historii kina. Listę opracowano na podstawie głosów widzów brytyjskiej sieci telewizyjnej Channel 4.
 • Weekend w kinach

  Weekend w kinach

  W ten weekend (4-6 lipca) w kinach debiutują zaledwie dwa filmy: komedia "Statek miłości" i sensacyjna opowieść "Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość", sequel przeboju "Aniołki Charliego", w którym na planie ponownie spotkały się Drew Barrymore, Cameron Diaz i Lucy Liu.
 • Weekend w kinach

  Weekend w kinach

  W ten weekend (11-12 kwietnia) w polskich kinach debiutuje kilka ciekawych opowieści. Na ekranach pojawią się: dramat Gusa Van Santa "Gerry", horror "Statek widmo", obyczajowa komedia "Full Frontal. Wszystko na wierzchu" Stevena Soderberha oraz zabawna komedia "Johnny English", z Rowanem Atkinsonem (Jaś Fasola) w roli głównej. Zadowoleni powinni być również miłośnicy projekcji w wielkoformatowych kinach IMAX.