Biznes - statek

Artykuły - Statek (18)

 • Posłanka PiS zrezygnowała z funkcji matki chrzestnej statku PŻM

  Posłanka PiS zrezygnowała z funkcji matki chrzestnej statku PŻM

  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk zrezygnowała z tytułu matki chrzestnej statku Polskiej Żeglugi Morskiej m/s Tczew. Wyjaśniła, że nie chce "stawać w konkury" z Magdaleną Kubicką-Netką, której tytuł zaproponowano wcześniej.
 • Statek z LNG z Kataru wypłynął do Polski

  Statek z LNG z Kataru wypłynął do Polski

  W piątek statek załadowany paliwem LNG wypłynął z katarskiego portu Ras Laffan, by dostarczyć gaz do terminalu LNG w Świnoujściu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do polskiej inwestycji. Statek ma wpłynąć od polskiego gazoportu 11 grudnia.
 • Największy kontenerowiec na świecie wpłynął do Gdańska

  Największy kontenerowiec na świecie wpłynął do Gdańska

  Największy kontenerowiec i najdłuższy statek na świecie - mierzący 400 metrów - wpłynął w środę do terminalu DCT w porcie w Gdańsku. Jednostka, której armatorem jest Maersk Line z Danii, przypłynęła w ramach swojego dziewiczego rejsu z Korei Południowej.
 • Statki popłyną przez góry

  W Norwegii zostanie zbudowany pierwszy na świecie tunel dla statków, przecinający skalisty masyw górski rozdzielający dwa fiordy.
 • Pierwszy prom pasażerski na gaz LNG wyruszył w rejs po Bałtyku

  Pierwszy prom pasażerski na gaz LNG wyruszył w rejs po Bałtyku

  Pierwszy na świecie duży statek pasażerski zasilany skroplonym gazem ziemnym LNG wyruszył w poniedziałek ze Sztokholmu w inauguracyjny rejs do fińskiego Turku.
 • "Gospodarka światowa załamuje się"

  "Gospodarka światowa załamuje się"

  Globalna gospodarka załamuje się, a w USA może być głęboka recesja - uważa Robert J.Schiller, główny ekonomista Macromarkets LLC i ekonomista Yale University. - Mamy statek, który tonie - powiedział Schiller, odnosząc się do sytuacji w globalnej gospodarce. - Pomimo że Departament Skarbu USA i Fed zwiększyły dostępność kredytów, nadal mamy znaczącą recesję - dodał.
 • Zestrzelenie sprzeczne z Konstytucją

  W dniu 30 września 2008 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego dotyczący zakresu swobody organów administracji publicznej w podjęciu decyzji o zniszczeniu cywilnego statku lotniczego. Zadaniem TK było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 122a ustawy z dnia 3 lipca 2002 roku - Prawo lotnicze z art. 38, art. 31 ust. 3, art. 2, art. 26 oraz art. 30 Konstytucji.
 • Statek w kawałkach z Chin

  Stocznia Szczecińska Nowa chce zamawiać coraz więcej sekcji okrętowych w Chinach. W tym roku w Kraju Środka wykona się ich z 10 tysięcy ton stali, a wielkość takiej produkcji może się jeszcze zwiększyć. Sekcje trafią do Szczecina statkami - informuje "Kurier Szczeciński".
 • Genesis: największy statek świata

  Genesis: największy statek świata

  Fińska stocznia w Turku podpisała kontrakt wartości 900 mln euro na budowę drugiego statku klasy "Genesis", który będzie największym statkiem świata. Budowa nie mającej jeszcze swojej nazwy jednostki ma zakończyć się w sierpniu 2010 roku.