Motoryzacja - statek

Artykuły - Statek (5)

 • Jeden wypadek. Uszkodzonych 1400 aut...

  Jeden wypadek. Uszkodzonych 1400 aut...

  Do niecodziennego wypadku doszło w sobotę wieczorem w okolicach brytyjskiego Southampton. Nie chodzi jednak wcale o wypadek drogowy...
 • Popsuł się statek, rajd nie wystartuje zgodnie z planem

  Popsuł się statek, rajd nie wystartuje zgodnie z planem

  Dopiero w środę w południe dopłynął do izraelskiej Hajfy statek transportujący sprzęt na Rajd Jordanii, czwartą eliminację samochodowych mistrzostw świata.
 • 4700 uszkodzonych nowych aut!

  4700 uszkodzonych nowych aut!

  Pod koniec lipca w okolicach Alaski doszło do wypadku na morzu. Samochodowiec Cougar Ace płynący z Japonii do Stanów Zjednoczonych utracił stabilność, na skutek czego doszło do krytycznego przechyłu wynoszącego 80 stopni. Statek niemal położył się na boku.
 • 3 tysiące samochodów na dnie kanału La Manche

  Wczoraj na kanale La Manche po zderzeniu z inną jednostką zatonął statek o nazwie "Tricolor", który przewoził 3 tys. luksusowych samochodów. Statek płynął z Zebrugge w Belgii do Southampton w Wielkiej Brytanii i prócz samochodów przewoził także 2 tys. ton paliwa. Wartość samego statku szacowana jest na 25 mln funtów szterlingów, a wraz z załadunkiem na 30 mln funtów. Członkowie 24-osobowej załogi przeżyli.
 • Zanim wystartuje McRae...

  Zanim wystartuje McRae...

  Aż z czternastu eliminacji składają się rajdowe, samochodowe mistrzostwa świata. Zawodnicy oraz siedem zespołów fabrycznych rywalizują przez jedenaście miesięcy w roku, w rajdach rozgrywanych na czterech kontynentach. Podczas każdego rajdu zespoły muszą dysponować warunkami pracy jak najbardziej zbliżonymi do tych, jakie mają w swoich bazach położonych głównie w Wielkiej Brytanii, ale również we Francji i w Czechach. Stąd też ilość sprzętu, który trzeba przetransportować między innymi do Argentyny, Kenii, Australii czy Nowej Zelandii jest niemal niewiarygodna nawet dla znawców tematyki rajdowej.